آموزش مکالمه زبان انگلیسی : 13 روش کاربردی! | موسسه زبان های خارجی زبان نگار

آموزش مکالمه زبان انگلیسی : ۱۳ روش کاربردی!

آموزش مکالمه زبان انگلیسی : ۱۳ روش کاربردی!

شاید شما به دلایل مختلفی مانند شغل، تحصیل، کسب و کار و … نیاز به آموزش مکالمه زبان انگلیسی داشته باشید. در این مطلب سعی می کنیم به نکاتی اشاره کنیم که به شما کمک کند بر مکالمه زبان انگلیسی مسلط شوید و بتوانید به اهداف خود برسید. با زبان نگار همراه باشید.

 

۱.برای آموزش مکالمه زبان انگلیسی گرامر را فراموش کنید.

تسلط بر مکالمه زبان انگلیسی یک چالش کاملا متفاوت است که با یادگیری سایر جنبه زبان تفاوت دارد. به احتمال زیاد شما زمانی را که در کلاس های سنتی سپری کرده‌اید، یک استاد به شما گفته است که دستور زبان مهم‌ترین بخش یادگیری زبان انگلیسی است. با این حال دستور زبان انگلیسی تنها بخش کوچک از زبان است.

گرامر اغلب به مهارت رایتینگ زبان انگلیسی کمک می کند اما ما قصد داریم تا روش هایی برای آموزش مکالمه زبان انگلیسی یاد بگیریم. لطفا بر دستور زبان تمرکز نکنید. گرامر مهم است اما در تقویت مکالمه چندان مهم نیست. شما می‌توانید با گوش دادن، دستور زبان را یاد بگیرید، به طوری که اگر اشتباه باشد، همه چیز غلط به نظر می‌رسد.

 

۲.برای آموزش مکالمه زبان انگلیسی عبارات را به خاطر بسپارید.

یادگیری عبارات به شما کمک می کند تا راحت تر بتوانید به زبان انگلیسی ارتباط برقرار کنید. شما ممکن است بتوانید به درستی از دستور زبان و لغات صحیح استفاده کنید، اما ندانيد که انگليسی زبانان چگونه جملات را بيان می کنند.

به عنوان مثال، شما می‌توانید بگویید “?how do you feel today” اما یک گوینده بومی ممکن است از عبارت “how’re you doing?” یا “?what’s up” به جای آن استفاده کند. عبارات و اصطلاحات می‌تواند برای طبیعی‌تر جلوه کردن مکالمه شما مفید باشد و درک درستی از استفاده از زبان انگلیسی در موقعیت های مختلف داشته باشد.

 

آموزش مکالمه زبان انگلیسی

آموزش مکالمه زبان انگلیسی

 

۳. کلمات روزمره زبان انگلیسی را یاد بگیرید.

آیا می دانید که اگر یک کتاب به زبان انگلیسی انتخاب کنید و کلمات آن را بررسی کنید، حدود ۱۰۰ کلمه ۵۰ درصد از کل کتاب را تشکیل می دهد؟ درست است. اگر فقط ۱۰۰ کلمه از زبان انگلیسی را بدانید به طور خودکار ۵۰ درصد از هر کتابی که به زبان انگلیسی نوشته شده است را درک خواهید کرد و این واقعا شگفت انگیز است!

بنابراین اگر شما فقط ۱۰۰-۵۰۰ کلمه از لغات رایج زبان انگلیسی را یاد بگیرید قادر خواهید بود ۵۰-۸۰ درصد از آنچه که به انگلیسی بیان می شود را درک کنید.

بقیه ی کلمات، کلمات تخصصی هستند. این کلمات برای توصیف موقعیت ها و اشیاهایی مانند مسافرت، کار و غذا استفاده می شوند.

در نظر بگیریم که هدف شما از آموزش مکالمه زبان انگلیسی، برقراری ارتباط به زبان انگلیسی با همکارانتان در یک شرکت IT است. بنابراین سریعترین روش این است که ۱۰۰-۵۰۰ کلمه رایج زبان انگلیسی را به همراه اصطلاحات تخصصی مربوط به فناوری اطلاعات را یاد بگیرید. شما نیازی ندارید که کلمات مربوط به رستوران را یاد بگیرید! پس بر روی یادگیری اصطلاحات مربوط به هدفتان به همراه یادگیری لغات رایج تمرکز کنید.

 

مرتبط بخوانید:آموزش مکالمه انگلیسی : ۱۵ راحل حل فوق العاده

 

۴.کلمات مربوط به موقعیت مورد نظرتان را یاد بگیرید.

آیا دلیل خاصی برای آموزش مکالمه زبان انگلیسی دارید؟ به عنوان مثال، آیا شما انگلیسی یاد می‌گیرید تا بتوانید شغلی در یک شرکت انگلیسی پیدا کنید؟ در این حالت باید کلماتی مربوط به زبان انگلیسی را یاد بگیرید که در یک مصاحبه شغلی به شما کمک کند. آیا شما انگلیسی یاد می‌گیرید تا بتوانید در آمریکا دوستانی پیدا کنید؟ پس به نوع دیگری از زبان انگلیسی نیاز خواهید داشت. بنابراین برای آموزش مکالمه زبان انگلیسی باید خود را برای شرایط مدنظرتان آماده کنید.

قبل از اینکه به جایی بروید که باید انگلیسی صحبت کنید، می‌توانید آنچه را که ممکن است بگویید را تمرین کنید. اگر شما در حال آماده شدن برای رفتن به یک رستوران هستید، چه عباراتی ممکن است مورد نیاز باشد؟ به سوالاتی که یک پیشخدمت ممکن است از شما بپرسد فکر کنید. سعی کنید در مورد غذا و منو صحبت کنید. اگر از قبل آمادگی داشته باشید احساس اعتماد به نفس بیشتری خواهید کرد.

 

آموزش مکالمه زبان انگلیسی

آموزش مکالمه زبان انگلیسی

۵.بر روی روان صحبت کردن تمرکز کنید، نه دستور زبان.

وقتی در حال مکالمه به زبان انگلیسی هستید، چقدر مکث می‌کنید؟ هرچه بیشتر مکث کنید، اعتماد به نفس کمتري خواهيد داشت و کم‌تر احساس راحتی خواهید کرد. روش های ذکر شده را امتحان کنید و خودتان را به چالش بکشید تا بدون مکث یا لکنت زبان صحبت کنید.

این ممکن است به این معنا باشد که جملات شما نبايد از لحاظ گرامری کامل باشند، و این خوب است! اگر به جای درست حرف زدن بر روی روان حرف زدن تمرکز کنید، افراد ديگر منظور شما را خواهند فهميد و شما هم ماهر به نظر خواهید رسید. شما می‌توانید زمانی که دستور زبان را ياد گرفتيد، آن در مکالمه خود به کار ببرید.

 

۶.از اشتباهات خود درس بگیرید.

زمانی که زبان مادری خود را یاد می‌گیرید، به احتمال زیاد یک کودک بودید. شما مطمئنا در طی یادگیری این زبان اشتباهات زیادی مرتکب شده اید. پدر یا مادرتان به این اشتباهات اهمیتی نمی‌دادند؛ احتمالا فکر می‌کردند که اشتباهات شما بامزه هستند! سپس به نرمی اشتباهاتی که مرتکب می‌شوید را با تکرار تصحیح کرده اند.

آموزش زبان جدید، مانند انگلیسی، منجر به اشتباهات زیادی خواهد شد. پس بهتر است آن‌ها را به عنوان جزئی از فرایند یادگیری بپذیرید و از آن‌ها درس بگیرید. آن‌ها بخشی از رویکرد یادگیری هستند. نگذارید به هیچ وجه باعث اذیت و خجالت زدگی شما بشوند.

 

مرتبط بخوانید: ۱۰ راه حل واقعا کاربردی برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی

 

۷.به زبان انگلیسی فکر کنید.

گاهی اوقات مشکل در مورد مکالمه به یک زبان خارجی، خود زبان نیست، بلکه نحوه تفکر شما در مورد آن است. اگر شما به زبان مادری با خودتان فکر کنید و سپس سعی می کنید به انگلیسی صحبت کنید، همیشه باید اين زبان‌ها را در ذهن خود ترجمه کنید. ترجمه کردن کار آسانی نیست! حتی افرادی که به دو یا چند زبان مسلط هستند، ارتباط بین زبان‌ها را مشکل می‌دانند. راه‌حل این مشکل این است که به زبان انگلیسی فکر کنید.

شما می‌توانید در هر زمان و هر مکانی این کار را انجام دهید. وقتی در مورد اتفاقات روز خود فکر می‌کنید سعی کنید از زبان انگلیسی استفاده کنید، یا زمانی که می‌خواهید تصمیم بگیرید که چه غذایی سفارش دهید. حتی سعی کنید از یک فرهنگ لغت انگلیسی به انگلیسی برای پيدا کردن معنی کلمات استفاده کنید. به این ترتیب شما هرگز مجبور نخواهيد شد که از زبان مادری خود استفاده کنید و کلمات را ترجمه کنید. وقتی به زبان انگلیسی فکر می‌کنید متوجه خواهید شد که صحبت کردن به زبان انگلیسی راحت‌تر است.

 

آموزش مکالمه زبان انگلیسی

آموزش مکالمه زبان انگلیسی

 

۸.از هر زمانی برای آموزش مکالمه زبان انگلیسی استفاده کنید.

بسیاری از مردم فکر می‌کنند که فرصت آموزش مکالمه زبان انگلیسی را ندارند. اگر زبان انگلیسی شامل رفتن به کلاس درس و یا حضور در مقابل صفحه کامپیوتر باشد، ممکن است حق با شما باشد و زمان کافی برای یادگیری نداشته باشید اما شما می توانید از وقت های مرده خود برای یادگیری استفاده کنید.

شما می توانید تمام درس‌های مربوط به آموزش مکالمه انگلیسی را بر روی گوشی هوشمند خود ذخیره کنید و از هندزفری برای گوش دادن به آن ها استفاده کنید. حالا می‌توانید زمانی که کار می کنید، سفر می‌کنید، در سالن ورزش کنید، خانه را تمیز کنید و … زبان یاد بگیرید. شما در طول روز مقدار زیادی “زمان مرده” دارید که می توانید از آن برای تقویت مکالمه استفاده کنید.

 

مرتبط بخوانید: راهنمای جامع انتخاب بهترین کلاس مکالمه

 

۹.هر روز به زبان انگلیسی گوش دهید.

اگر شما بتوانید از وقت های مرده خود استفاده کنید، به احتمال زیاد شما هر روز وقت دارید که زمانی را صرف تقویت مکالمه کنید. اهمیت هر روز گوش دادن به زبان انگلیسی این است که مغز شما بتواند به زبان انگلیسی عادت کند.

مغز شما برای شنیدن صداها و ریتم‌های زبان مادری تان آموزش‌دیده است. زمانی که شما در حال خرید هستید و سر و صدای پس‌زمینه بلند است، مغز هوشمند شما هنوز می‌تواند صدای شخصی که می‌خواهد با شما صحبت کند را تشخیص دهد. چرا که مغز شما برای تشخیص صداها و ریتم آن زبان آموزش‌دیده است.

شما برای آموزش مکالمه زبان انگلیسی نیز باید همین کار را انجام دهید. شما باید مغز خود را آموزش دهید تا بتوانید به انگلیسی صحبت کنید. تنها راه برای انجام این کار این است که بار ها و بارها به زبان انگلیسی گوش کنید! شما باید مغز خود را با صدای زبان انگلیسی آشنا کنید. ممکن است همه چیز را درک نکنید و ممکن است ریتم صحبت کردن آن ها خیلی سریع باشد. اما نترسید! با گذشت زمان مغز شما به طور خودکار یاد می‌گیرد که کلمات جداگانه و شروع و پایان جملات را تشخیص دهد. برای این که این اتفاق در مغز شما بیفتد، باید هر روز کمی به انگلیسی گوش دهید.

 

آموزش مکالمه زبان انگلیسی

آموزش مکالمه زبان انگلیسی

۱۱.برای آموزش مکالمه زبان انگلیسی فیلم تماشا کنید.

 فیلم‌هايی به زبان انگلیسی تماشا کنید و توجه خود را به واژگان جديد و تلفظ آن ها متمرکز کنید. از بازیگران تقليد کنید و از آن لذت ببرید! شما می توانید از زیرنویس های انگلیسی و فارسی فیلم ها استفاده کنید تا بتوانید تسلط بیشتری بر عباراتی که در موقعیت های مختلف کاربرد دارند داشته باشید.

 

مرتبط بخوانید: بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی در تهران

 

۱۲.به آهنگ‌های انگلیسی گوش کنید.

آواز خواندن به همراه آهنگ‌های مورد علاقه تان به شما کمک خواهد کرد که روان تر صحبت کنيد.

اگر اولين بار توانستيد با آهنگ های تیلور سوییفت(Taylor Swift) و جیسون مراز(Jason Mraz) همراهی کنيد می‌توانید مهارت‌های خود را با يک چيز سخت‌تر تست کنید: رپ!

رپ روشی عالی برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی است زیرا اغلب کلمات مثل جملات عادی بيان مي شوند. با این حال، خواننده رپ از یک ریتم قوی‌تر و سریع‌تر استفاده می‌کند. برخی از کلمات ممکن است منطقی به نظر نرسند، اما اگر بتوانید با خواننده رپ همراه کنيد، به سمت روان شدن حرکت می‌کنید!

 

۱۳.شکل های مختلف کلمات جدید را یاد بگیرید.

بعضی تمرین ها برای آموزش مکالمه زبان انگلیسی را قبل از اینکه بخواهيد صحبت کنيد بايد انجام دهيد. با یادگیری اشکال مختلف هر کلمه‌ای که یاد می‌گیرید آسان‌تر صحبت خواهيد کرد. شما زمانی که لغات جدید را یاد می گیرید باید این کار را انجام دهید. برای مثال، اگر شما کلمه write را یاد گرفتید، باید برخی اشکال دیگر مثل wrote و written را یاد بگیرید.

دانستن روش صحیح استفاده از هر يک از این کلمات در جملات مختلف مهم است. این دانش به هنگام صحبت کردن به شما کمک خواهد کرد. شما نیازی به مکث و اندیشیدن به کلمات مختلف نخواهید داشت، شما دقیقا می‌دانید چه زمانی باید از کلمه مناسب در هنگام صحبت کردن استفاده کنید.

 

آموزش مکالمه زبان انگلیسی در زبان نگار

دپارتمان زبان هاي خارجي زبان نگار، مأموريت خود را ارائه و گسترش دوره هاي آموزشي کلیه زبانهای زنده دنیا براي گروه هاي سني مختلف، توليد و انتشار مواد آموزشي، برگزاري آزمون هاي بين المللي، طراحي و اجراي دوره هاي تربيت مدرس، ارائه خدمات آموزشي به سازمان ها و مراكز خصوصي و دولتي مبتني بر استانداردهاي روز دنيا و متناسب با نيازهاي جامعه تعريف مي نمايد.

زبان نگار دوره های مختلفی از قبیل: دوره‌های General English، دوره بحث آزاد ، آموزش لهجه آمریکایی را برگزار می کند.

 

دوره بحث آزاد زبان نگار

 

در صورتی که تمایل به مشاوره با کارشناسان زبان نگار برای آموزش مکالمه زبان انگلیسی را دارید، با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۴۳۹۴۲ به گرمی پاسخگوی شما خواهیم بود.

 

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه