آموزش ساده فرانسه : چند راه حل واقعا کاربردی

آموزش ساده فرانسه : چند راه حل واقعا کاربردی

فرانسوی زبان رسمی ۲۹ کشور است و یکی از زبان های مهم در دنیا می باشد که دارای تاریخ طولانی و جالب است که از زمان امپراطوری روم آغاز شده است. روش های مختلفی برای آموزش زبان فرانسه وجود دارد که شما می توانید از این موارد برای رسیدن به اهدافتان استفاده کنید. یادگیری زبان فرانسه یا هر زبان دیگری، می تواند یک تجربه بسیار لذت بخش باشد. اما بسته به روش یادگیری شما، این فرایند می تواند بسیار وقت گیر و خسته کننده باشد! انتخاب روش آموزش می تواند نقش ویژه ای در روند آموزش داشته باشد. در این مطلب قصد داریم نکاتی برای آموزش ساده فرانسه اشاره کنیم که به شما کمک قابل توجهی خواهد کرد. 

 

دلایل آموزش ساده فرانسه

به هنگام انتخاب زبان دوم جهت کار یا رشته دانشگاهی ، انتخاب زبان فرانسه راه ها و گزینه های بسیار وسیعی در آینده در مسیر کار یا درس به روی شما گشوده خواهد شد. در کنار زبان انگلیسی، زبان فرانسه تنها زبانی است که در تمامی کشورهای جهان با ۱۰۰ میلیون نفر دانشجو و دو میلیون نفر معلم که ۲۰% آنها خارج از محدوده کشورهای فرانسوی زبان هستند، تدریس میشود.

 

آموزش ساده فرانسه

آموزش ساده فرانسه

 

آموزش ساده فرانسه باعث می شود که شما با انگیزه بیشتری روند آموزش را طی کنید و مانع از دلزدگی شما از این زبان می شود. همچنین آموزش ساده فرانسه از منابع و روش هایی استفاده می کنند که باعث سردرگمی شما نمی شود و همین امر باعث می شود علاقه شما به آموزش افزایش یابد.

همچنین این روش به شما کمک می کند که بتوانید نقاط ضعف و قوت خود را تشخیص داده و تمرین های موثری برای تقویت نقاط ضعف خود دریافت کنید. در آموزش زبان فرانسه تمام توجه مدرس بر روی شما خواهد بود و این باعث می شود شما قادر باشید تمام مهارت های زبان فرانسه  شامل خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن را تقویت کنید و به طور کامل بر این زمان مسلط شوید.

 

مرتبط بخوانید: بهترین کلاس زبان فرانسه در تهران کجاست؟!

 

آموزش ساده فرانسه با یادگیری در متن

زمانی که یک کلمه را در متن و در ارتباط با واژگان مرتبط یاد میگیریم، آن کلمه بهتر در ذهن باقی می ماند. هر چقدر بتوانید برای یک کلمه ارتباطات بیشتری ایجاد کنید همانقدر فراموش کردن آن دشوار خواهد بود. علاوه بر این یادگیری لغات در متن باعث می شود با قواعد گرامری و کاربرد آن در جملات نیز بیشتر آشنا شوید. متونی که انتخاب می کنید می تواند شامل داستان، کتاب، طنز و یا … باشد. بنابراین این روش برای آموزش ساده فرانسه می تواند کاربردی باشد.

 

آموزش ساده فرانسه با استفاده از فایل های صوتی

دلایل زیادی وجود دارد که نشان می دهند برای آموزش زبان فرانسه ( و هر زبان دیگری ) نیاز به استفاده از فایل های صوتی دارید. همانطور که قبلا ذکر شد، هنگام یادگیری یک کلمه جدید، باید ارتباط بیشتری برقرار کنید. ارتباطات بیشتر به خاطر سپردن آن را ساده تر خواهد کرد.
شما می توانید کلمه را مشاهده کنید و به تلفظ آن گوش کنید. به این ترتیب، ارتباط بیشتری برای کلمه ایجاد می کنید. شما نه تنها تلفظ مناسب را یاد می گیرید، بلکه ارتباط بیشتری ایجاد کرده اید که حفظ کلمه را آسان تر می کند.

 

آموزش ساده فرانسه

آموزش ساده فرانسه

 

دلیل دیگری وجود دارد که چرا شما برای آموزش زبان فرانسه به کمک صوتی نیاز دارید. زبان هایی هستند که در آن کلمات دقیقا به همان صورتی که خوانده می شوند، نوشته می شوند . ما این نوع زبان را “زبان های آوایی” می نامیم. این باعث می شود یادگیری این زبان ها کمی ساده تر شود.

متاسفانه، زبان فرانسه یک زبان آوایی نیست. در فرانسوی، در اکثر اوقات نحوه نوشتن و خواندن کلمه متفاوت است برای مثال کلمه Beaucou که به معنای ” بسیاری از ” می باشد به صورت boku تلفظ می شود.
همانطور که می توانید در مثال بالا مشاهده کنید، کلمه نوشته شده به طور متفاوتی تلفظ می شود. به همین دلیل مهم است که فرانسه را با کمک فایل های صوتی یاد بگیرد تا بتوانید تلفظ درست را بیاموزید. استفاده از فایل های صوتی به شما کمک می کند واژگان را سریع تر یاد بگیرید، آن ها را آسانتر به یاد بیاورید و به درستی تلفظ کنید.

 

علاقه شرط اصلی آموزش ساده فرانسه

برای یادگیری یک زبان جدید داشتن علاقه و انگیزه از گام های مهم و اصلی می باشد. سعی کنید اهدافی را برای خود مشخص کنید که در زمان خستگی و دلسرد شدن به شما برای ادامه مسیر یادگیری انگیزه دهد و شما را تشویق کند.

هنگامی که شما آموزش زبان فرانسه را شروع میکنید، معمولا تازگی آن شما را علاقه مند می کند. حتی پیشرفت های کوچک به شما کمک می کند که انگیزه بیشتری برای ادامه داشته باشید.
اما زمانی که تازگی آموزش زبان فرانسه از بین رفت، ممکن است از سرعت یادگیری شما کاسته شود. شما باید چیزی داشته باشید تا شما را تشویق کند که ادامه دهید.

انگیزه عنصر اصلی برای یادگیری موفق زبان است. دلیل آموزش زبان فرانسه را برای خودتان مشخص کنید. همچنین به خاطر داشته باشید که باید روند آموزش زبان فرانسه را حفظ کنید. آموزش مداوم کلید حفظ انگیزه است.

زمانی که چیزهای جدیدی یاد می گیرید و شروع به استفاده از چیزهایی می کنید که یاد گرفته اید، دستاورد خود را می بینید بنابراین انگیزه شما بیشتر می شود و چیزهای بیشتر یاد می گیرید.

 

مرتبط بخوانید: مزایای زبان فرانسه : چرا فرانسه یاد میگیریم؟!

 

استفاده از موارد یاد گرفته شده راهی برای ثبیت یادگیری

استفاده از مواردی که یاد گرفته اید باعث می شود بهتر در ذهن شما باقی بمانند. مغز ما اطلاعاتی را که نیازی به آن نداشته باشد به عقب بر می گرداند و در نهایت فراموش می کند تا بتواند اطلاعات جدیدی را حفظ کند.

استفاده از کلمات جدید باعث یادگیری فعال و به خاطر آوردن سریع آن ها می شود. یکی دیگر از دلایل استفاده شما از آنچه که یاد می گیرید این است که چیزهای جدید را خیلی سریع فراموش نکنید. برای یادآوری آنچه آموخته اید، مهم است که از آن استفاده کنید و این را به طور مرتب انجام دهید!

برای استفاده از واژه های جدید می توانید روش های زیر را امتحان کنید:

هنگامی که چند کلمه را آموخته اید، جملات جدیدی را با استفاده از این کلمات بنویسید؛
عبارات جدیدی ایجاد کنید.
با ترکیبی از کلماتی که آموخته اید، جملات تازه ایجاد کنید؛
اگر در کلاس های آموزش زبان فرانسه شرکت می کنید، می توانید از کلمات جدیدی که در ابتدای درس آموخته اید استفاده کنید. در پایان درس، شما می توانید آنها را با معلم خود تمرین کنید.

در نتیجه شما باید از واژه های جدید و ساختارهای گرامر استفاده کنید تا آنها را در مغز خود فعال نگه دارید. اگر از یادگیری های جدید خود استفاده نکنید، آن را از دست خواهید داد! اطمینان حاصل کنید که همیشه از آنچه آموخته اید استفاده می کنید تا از فراموشی جلوگیری کنید. جملات خود را با استفاده از کلماتی که آموخته اید مرتب کنید و اغلب آنها را اصلاح کنید تا زمانی که در ذهن شما برای همیشه تثبیت شوند و به زبان دوم شما تبدیل شود.

 

آموزش ساده فرانسه

آموزش ساده فرانسه

 

تمرین و تکرار راهی موثر برای آموزش ساده فرانسه

اغلب گفته می شود که تکرار کلید اصلی یادگیری است. در مورد یادگیری زبان، قطعا این جمله صحیح است! ۷۰ تا ۸۰ درصد یادگیری زبان توسط تکرار به دست می آید. همیشه نیازی به یادگیری چیزهای جدید نیست. مهم این است که واژگان قدیمی را فعال نگه دارید. زمانی را تصور کنید که بر خلاف تلاش و زمانی که برای آموزش صرف کرده اید، کلمات جدید را که آموخته اید فراموش کرده اید! مطمئنا ناامید کننده است، درست است؟

خوب، یک روش ساده برای این مشکل وجود دارد : تکرار کنید، تکرار کنید و تکرار کنید! هنگامی که چیزی یاد می گیرید، باید از آن استفاده کنید و تا حد ممکن مرور کنید. به این ترتیب به راحتی آن را حفظ کنید.

ممکن است لازم باشد کلمه ای را بیش از ۵ یا ۶ بار تکرار کنید تا آن را حفظ کنید. اگر کلمات طولانی هستند، تلفظ شان سخت است و حفظ آنها سخت تر است. برای حفظ این گونه کلمات، به کلمه نگاه کنید و تلفظ آن را به اندازه کافی بشنوید تا برای شما آسان شود.
هنگامی که شما برای اولین بار فرانسه را یاد می گیرید، استفاده از فلش کارت ها مفید است. آنها یک ابزار مفید برای کمک به تکرار کلمات یا عباراتی هستند که یاد گرفته اید. بعد از مدتی، هنگامی که به سطح مکالمه رسیدید، می توانید از طریق خواندن متون مختلفی که به زبان فرانسه نوشته شده اند واژگان خود را گسترش دهید.

 

مرتبط بخوانید: برای آموزش زبان جدید چقدر زمان نیاز است؟

 

آموزش ساده فرانسه در موسسه زبان نگار

دوره های زبان فرانسه آموزشگاه زبان نگار به گونه ای برنامه ریزی شده اند تا شما در سریع ترین زمان ممکن به زبان فرانسه مکالمه کنید و این یعنی توانایی شما در استفاده از آموخته هایتان ، یعنی خواهید توانست آنچه فرا گرفته اید را بکار گرفته و زندگی خود را متحول کنید .

زبان نگار در انتخاب منابع آموزشی در زبان فرانسه دقت بسیاری نموده . دو کتاب Alter ego+ , édito از جدید ترین متد ها و کتاب ها هستند که به زبان آموزان این اجازه را می دهند در کمترین زمان به زبان فرانسوی صحبت کنند و از مطالب و موضوعات بروز و جالب نیز بهره مند شوند . می توان زبان نگار را در زبان فرانسه به داشتن خاص ترین متد یاد کرد.

آزمون های DELF , DALF و TCF که از پر طرفدارترین آزمون ها هستند در زبان نگار به آسان ترین روش و در کوتاه ترین زمان به بهترین نتیجه می توان رسید. استفاده از اساتید با تجربه ایرانی در سطوح پایین و اساتید فرانسوی در سطوح پیشرفته باعث پیشرفت روز افزون زبان آموزان می شود . با زبان نگار به هرچه می خواهید در زبان فرانسه در کمترین زمان برسید. زبان نگار کلاس های فرانسه خود را به ۴ حالت گروهی عادی ، گروهی فشرده ، خصوصی و نیمه خصوصی ارائه می دهد.

 

آموزش ساده فرانسه

آموزش ساده فرانسه

 

 از مزایای آموزش ساده فرانسه در موسسه زبان نگار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اشراف کامل بر نیاز زبان آموزان و فراهم آوردن محیطی آکادمیک از مزایای مهم این موسسه زبان است.
 • استفاده از بروزترین متد آموزش زبان فرانسه.
 • همکاری با مدرسین بسیار مجرب و با دانش آکادمیک آموزش زبان.
 • تعیین اساتیدی که دارای بیش از ۶ سال سابقه تدریس موفق میباشند.
 • برگزاری کلاس ها به شکل بسیار هدفمند و زودبازده خواهد بود.

 

مرتبط بخوانید: دوره‌های عمومی زبان فرانسه

 

این دوره ها بصورت کاملا متنوع و با کیفیتی مثال زدنی برگزار میکند.

آموزش زبان فرانسه در زبان نگار ویژگی های زیر را دارد:

 • برگزاری دوره از مبتدی تا پیشرفته طی ۱۲ ترم
 • طول هر ترم آموزشی ۱.۵ ماه
 • تعداد جلسات هر ترم آموزشی ۱۲ جلسه
 • مدت زمان هر جلسه آموزشی ۹۰ دقیقه
 • بکارگیری از اساتید با تجربه و تحصیل کرده
 • شهریه هر ترم آموزشی ۲۵۰۰۰۰ تومان

برای متقاضیان آموزش ساده فرانسه بهترین استاد خصوصی فرانسه را در اختیارتان خواهیم گذاشت. این موسسه علاوه بر امکان آموزش خصوصی در موسسه، امکان آموزش در منزل و یا موسسه شما را نیز فراهم می کند.

موسسه زبان نگار تنها برگزار کننده آزمون TFI در ایران و یکی از اصلی ترین مراکز برگزار کننده دوره های آموزش زبان فرانسه در ایران میباشد. آزمون TFI که مخفف Test de français international است یک آزمون زبان فرانسه برای کسانی است که زبان مادری آنها فرانسه نباشد. این تست از لحاظ فنی چیزی شبیه به Toefl یا IELTS است برای زبان فرانسه ، زیرا موسسه ETS آنرا تایید و اجرا میکند. 

این آزمون بصورت تستی برگزار میشود و شامل ۱۸۰ تست است که توانایی شما را در دو بخش Listening و Reading میسنجد. در این تست  توانایی نوشتن، صحبت کردن و درک کردن زبان فرانسه در محیط کاری (business) و محیط آکادمیک سنجیده میشود و اکثرا شرکتها و دانشگاه ها این تست را درخواست میکنند. هر کسی با هر سطح فرانسه می تواند در این آزمون شرکت کند. زمان آزمون حدود ۱۵۰ دقیقه است.

در صورتی که تمایل به مشاوره با کارشناسان زبان نگار برای آموزش ساده فرانسه را دارید، با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۴۳۹۴۲ به گرمی پاسخگوی شما خواهیم بود.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه