آموزش ساده روسی : ۸ نکته و ترفند که باید بدانید!

آموزش ساده روسی : ۸ نکته و ترفند که باید بدانید!

زبان روسی از رایج ترین زبان های موجود در دنیا است که بسیاری از افراد معتقدند یادگیری این زبان دشوار است. در این مطلب به مواردی اشاره خواهیم کرد که به آموزش ساده روسی کمک می کند. این نکات را بخوانید و به آن ها عمل کنید تا بتوانید زبان روسی را به آسانی یاد بگیرید.

 

۱. زمانی اختصاص دهید تا خط سیرلیک را یاد بگیرید.

زبان روسی از الفبای سیرلیک استفاده می‌کند. برخی از حروف مشابه الفبای انگلیسی هستند، اما برخی دیگر کمی متفاوت هستند، بنابراین مهم است که زمان را برای یادگیری سیرلیک اختصاص دهید.

منابع زیادی وجود دارند که حرف به حرف نویسی از کلمات روسی برای صرفه‌جویی در وقت شما ارائه می‌کنند، اما این ها به احتمال زیاد بیشتر وقت شما را صرف یادگیری حروف الفبا می‌کنند.

آموزش ساده روسی

آموزش ساده روسی

دلایل این موضوع دوگانه است:

اول از همه، تعدادی از صداها در زبان روسی وجود دارد که تصمیم‌گیری براساس حرف به حرف نویسی دشوار است. به عنوان مثال، ж باید مانند “s” تلفظ شود، اما معمولا به عنوان “zh” شناخته می‌شود.

علاوه بر این، تعدادی کلمات در زبان روسی وجود دارند که مشابه کلمات انگلیسی هستند. ما بعدا به این قضیه اشاره می کنیم، اما حقیقت این است که اگر شما به حرف نویسی تکیه کنید، قادر نخواهید بود آن را بخوانید. با این حال، اگر الفبا را یاد بگیرید، حتی اگر فرهنگ لغات را مطالعه نکنید، باز هم قادر خواهید بود برخی کلمات مکتوب را فقط با استفاده از آن‌ درک کنید. به عنوان مثال، اگر علامتی را ببینید که می‌گوید aэpoпopT، شما به راحتی می‌توانید مشخص کنید که این یعنی “فرودگاه”  چرا که کلمات تقریبا مشابه airport هستند.

منابع بسیار زیادی برای یادگیری الفبای روسی وجود دارد. بدون توجه به اینکه چه منبعی را انتخاب می‌کنید، یاد گرفتن الفبا نباید زیاد طول بکشد و در دراز مدت زمان زیادی ذخیره خواهید کرد.

 

مرتبط بخوانید: یادگیری زبان روسی : ۱۵ ترفند موفق

 

۲. از رسانه‌های موثق برای آموزش ساده روسی استفاده کنید.

استفاده از رسانه‌های معتبر روشی سرگرم‌کننده و مفید برای یادگیری سریع روسی است. با استفاده از صوت و ویدیو ساخته‌شده برای گویشوران بومی و گوش دادن به زبان روسی در متن، شما می‌توانید به طور مستقیم آنچه را که در وضعیت‌های دنیای واقعی سروکار دارید، یاد بگیرید. این یکی از راهکارها برای آموزش ساده روسی است که بسیار موثر می باشد.

 

۳.  برای آموزش ساده روسی ابتدا کلمات رایج را یاد بگیرید.

یادگیری رایج‌ترین کلمات تضمین خواهد کرد که شما می‌توانید بلافاصله از مهارت‌های روسی خود استفاده کنید. روان شدن به طور کامل، زمان بیشتری را نیاز خواهد داشت، اما توانایی برقراری ارتباط به زبان روسی مانند شروع دویدن در جاده برای روان صحبت کردن است. هر چه باشد، اگر شما رایج‌ترین کلمات را بدانید، قادر خواهید بود مکالمات اصلی را حفظ کرده و به منابع موثق گوش دهید، که به نوبه خود منجر به یادگیری بیشتر خواهد شد.

 

مرتبط بخوانید: مکالمات روزمره روسی : ۱۰۰ عبارت مهم و کاربردی

 

۴. کلماتی را یاد بگیرید که به دیگر زبانی که می دانید مرتبط هستند.

بسیاری از زبان‌ها، از جمله زبان روسی و انگلیسی، برخی از کلماتی را که مشابه یا دقیقا یک‌سان هستند را به اشتراک می‌گذارند.

دو دلیل اصلی برای این کار وجود دارد.

یک دلیل این است که کلمات در زبان‌های مختلف ممکن است همان کلمات ریشه را به اشتراک بگذارند. برای مثال، بسیاری از کلمات ریشه‌های لاتین یا یونانی دارند، بنابراین ممکن است آن‌ها را شبیه به زبان روسی و انگلیسی بدانید.

دلیل دیگر کلمات مشابه بین زبان‌ها وجود واژگان بیگانه است. گاهی اوقات یک زبان کلمات را از زبان‌های دیگر اقتباس می‌کند و این می‌تواند منجر به کلمات مشابه در بین زبان ها شود.

 

آموزش ساده روسی

آموزش ساده روسی

 

۵. خودتان را در خانه و یا خارج از آن با زبان روسی درگیر کنید.

احاطه کردن خودتان با زبان سریع‌ترین راه برای آموزش ساده روسی است. اگر شما بتوانید به خارج بروید و خودتان را در زبان روسی غرق کنید، فوق‌العاده است! اگر این امکان وجود ندارد، شما هنوز هم می‌توانید خودتان را در خانه با زبان روسی احاطه کنید.

چیزهای ساده مانند خواندن مجلات روسی، برچسب زدن به لوازم خانگی با نام روسی و یا تماشای فیلم‌های روسی، راهی طولانی برای بهبود شیوایی زبان شما خواهند بود.

برای اینکه واقعا از غوطه‌وری در منزل بهره‌مند شود، یک برنامه را کنار هم قرار دهید. هر روز در خانه برای محصور کردن خود با زبان روسی چه کار خواهید کرد؟ به روال روزانه خود فکر کنید و در مورد تمام جاهایی که می‌توانید زبان روسی را وارد کنید، فکر کنید.

برای مثال شما ممکن است سعی کنید یک فایل صوتی روسی را دانلود کنید تا هر صبح به عنوان یک زنگ هشدار استفاده شود. می‌توانید از برخی کارتون‌های روسی با صبحانه خود لذت ببرید. شما می‌توانید در طی رانندگی به محل کار خود به پادکست های روسی گوش دهید. همانطور که در طول روز فکر می‌کنید، مکان‌های بیشتری برای استفاده از زبان روسیه در برنامه روتین خود پیدا خواهید کرد.

یک راه ساده برای شروع کردن خودتان به عنوان یک مبتدی این است که مجموعه واژگان روسی را خریداری کنید، که به شما برچسب‌های آماده را برای آیتم‌های معمول اطراف خانه و دفتر شما می‌دهد. قبل از اینکه متوجه شوید، یه مشت کلمات مفید روسی رو حفظ می‌کنید، بدون این که تلاش زیادی کنید.

 

مرتبط بخوانید: مزایای زبان روسی: چرا روسی یاد می گیریم؟

 

۶. هر روز مهارت‌های خود را تمرین کنید.

صرف‌نظر از تکنیک‌های یادگیری برای آموزش ساده روسی ، مهم است که هر روز مهارت‌های روسی خود را تمرین کنید.

تمرین روزانه مهم است تا مهارت‌های خود را تشویق کنید که به جلو حرکت کنند، چه این کار از طریق تکنیک‌های غوطه‌وری و یا صرفا مطالعه روزانه باشد. می‌تواند برای چند ساعت در یک روز مطالعه کنید و بعد چند روز صبر کنید تا دوباره مطالعه کنید. مشکل این روش این است که مهارت‌های شما در طی زمان فراموش خواهند شد و در نتیجه باعث کند شدن پیشرفت یادگیری شما می‌شود. اگر شما به زبان روسی به عنوان یک فعالیت روزانه نگاه کنید، مجبور نیستید آموخته های قبلی خود را دوباره یاد بگیرید.

 

آموزش ساده روسی

آموزش ساده روسی

 

۷. یک گوینده بومی را پیدا کنید که با آن تعامل داشته باشد.

تمرین کردن با گویشوران بومی یک راه سریع برای بهبود مهارت‌های شما است.. صحبت کردن با روس‌ها تلفظ، صحبت کردن و گوش کردن شما را بهبود می‌بخشد. یک رابطه دوستی نوشتاری نیز می‌تواند مطالعه و نوشتن شما را بهبود بخشد. اگر شما هیچ روسی نمی‌شناسید، برنامه مبادله زبان آنلاین مانند WeSpeke یا سایت MyLanguageExchange.com را امتحان کنید.

 

مرتبط بخوانید: بهترین کلاس زبان روسی در تهران کجاست ؟

 

۸. از یک برنامه هدفمند برای آموزش ساده روسی استفاده کنید.

تعدادی از برنامه‌های یادگیری هدفمند وجود دارند که به نتایج سریع کمک می کنند. زمانی که در ترکیب با مطالب آموزشی معتبر مورد استفاده قرار می‌گیرید، برنامه‌های هدفمند می‌توانند روش مفیدی برای آموزش ساده روسی باشند. از این برنامه ها می توان به Russian Accelerator، Russian Made Easy و Live Lingua “Russian Fast Course” اشاره کرد.

در صورتی که تمایل به مشاوره با کارشناسان زبان نگار برای آموزش ساده روسی را دارید، با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۴۳۹۴۲ به گرمی پاسخگوی شما خواهیم بود.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه