آموزش زبان کودکان | موسسه زبان های خارجی زبان نگار

آموزش زبان کودکان

آموزش زبان کودکان

آموزش زبان کودکان می‌تواند کاری دشوار باشد، به خصوص اگر شما تجربه ای در این زمینه نداشته باشید. آموزش زبان انگلیسی برای کودکان به علت ویژگی های این سن و سال از جمله پرجنب و جوش بودن می تواند کار سختی باشد. اما توجه به چند نکته باعث می شود شما بتوانید با موفقیت به کودکان زبان آموزش دهید.

مشارکت دادن کودکان و نوجوانان در کاری که انجام می‌دهند، باعث می شوند آن ها بیشتر یاد بگیرند. کودکان به فعالیت‌های هیجان انگیز زیادی نیاز دارند تا آن‌ها را علاقه‌مند نگه دارند. سعی کنید از فعالیت‌های پر جنب و جوش در کنار فعالیت های آرام استفاده کنید تا از انرژی کودکان برای آموزش استفاده کنید. در ادامه این مطلب به نکاتی برای آموزش زبان کودکان اشاره خواهیم کرد. با زبان نگار همراه باشید.

 

اهداف آموزش را مشخص کنید و پیشرفت کودکان را اندازه گیری کنید.

در آغاز کلاس اهداف درس را به بیان ساده روی بورد بنویسید. هنگامی که یک مورد را تدریس کردید، آن را مشخص کنید. به این ترتیب دانش آموزان شما می‌دانند که در یک روز چه کاری باید انجام دهند و زمانی که آن‌ها را انجام می‌دهند احساس موفقیت می‌کنند. شما همچنین باید از دانش آموزان بخواهید به شما بگویند که در پایان کلاس چه کار کرده‌اند. حتی کودکان کم سن و سال هم قادر به گفتن کارهایی که انجام داده اند هستند. تا زمانی که شما آن ها را تشویق کنید، هدف را درک خواهند کرد و عملکرد بهتری خواهند داشت.

 

در آموزش زبان کودکان تنوع ایجاد کنید.

تشخیص دهید که کودکان به چه چیزهایی علاقه دارند. با این روش شما قادر خواهید بود که توجه آن ها را به خود جلب کنید. برای مثال، اگر یک شخصیت کارتونی در کلاس داشته باشید می‌توانید داستان‌ها یا سناریوهای خود را با آن‌ بسازید و برای آموزش نمایش اجرا کنید .این نوع فعالیت ها فرصت‌های زیادی جهت آموزش زبان کودکان ایجاد می کنند. به خصوص زمانی که موضوع و شخصیت برای کودکان آشنا باشد. این روش می تواند ایده‌هایی را در آن ها ایجاد کند که باعث تحریک خلاقیت کودکان می‌شود.

 

آموزش زبان کودکان

آموزش زبان کودکان

 

مهارت‌های زبان کودکان را تقویت کنید.

بر روی تکنیک‌هایی برای بهبود خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن کودکان تمرکز کنید، اما مطمئن شوید که دانش آموزان شما درک می‌کنند که آن‌ها چه می‌کنند و چرا باید این کارها را انجام دهند.

برای مثال برای بهبود مهارت ریدینگ کودکان و نوجوانان می‌توانید یک داستان کوتاه آنلاین یا ویدئویی را نمایش دهید و از بچه‌ها بخواهید آنچه را که می‌بینند توصیف کنند و پیش‌بینی کنند که چه اتفاقی خواهد افتاد. سپس شما می‌توانید صدای فیلم را قطع کنید و اجازه دهید کودکان در سکوت زیرنویس را بخوانند.

 

مرتبط بخوانید: بهترین آموزشگاه زبان کودکان در تهران

 

کودکان خود را تشویق کنید.

اشتباهات کودکتان را مورد انتقاد قرار ندهید، بلکه بر روی موفقیت‌ها تمرکز کنید. این نکته برای آموزش زبان کودکان بسیار مهم است. اغلب معلمان و والدین از کودکانی که سخت تلاش می‌کنند و عملکرد خوبی نیز دارند انتقاد می‌کنند. این برخورد برای اینکه بچه‌ها دلزده شوند و انگیزه خود را از دست بدهند کافی است!

 

با کمک روش های سرگرم کننده انگلیسی را به کودکان آموزش دهید.

اگر می‌توانید با کودکانتان به زبان انگلیسی بازی کنید. هر گونه بازی‌های الفبایی، یا بازی‌های سبک لوتو برای مبتدیان عالی است و بازی‌هایی مانند Scrabble برای بچه‌هایی با سن بیشتر مناسب است.

 

بر روی کودکان بیش از حد فشار وارد نکنید.

اگر کودک شما در حال یادگیری است و فشار زیادی برای بهتر عمل کردن از سمت شما احساس کند، استرس زیادی خواهد داشت و این کار تاثیر منفی روی بقیه فعالیت‌های او خواهد گذاشت.

 

مرتبط بخوانید: آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

 

برای آموزش زبان کودکان با آن ها صحبت کنید.

اگر انگلیسی شما خوب است، سعی کنید با کودکان خود انگلیسی صحبت کنید. حتی عبارت‌های کوتاه مانند “I love you”، یا عبارت های ساده ای مانند”come here”  یا “sit down”  برای آموزش کودکان و علاقه مند کردن آن ها عالی هستند.

 

بر روی عملکرد کودکتان نظارت کنید.

دقت کنید تا بر آنچه که کودک شما در کلاس‌های درس انگلیسی یاد می گیرد توجه داشته باشید و به کار آن‌ها و آنچه که انجام می‌دهند علاقه نشان دهید. این باعث می شود انگیزه و اشتیاق آن ها برای آموزش بیشتر شود.

 

آموزش زبان کودکان

آموزش زبان کودکان

 

زبان انگلیسی را به خانه خود بیاورید.

کتاب‌های انگلیسی در خانه خود داشته باشید، کارتون های انگلیسی را با کودکان خود تماشا کنید و به آهنگ‌های انگلیسی گوش دهید. هرچه کودک شما بیشتر زبان انگلیسی را بشنود، یادگیری آن آسان‌تر خواهد بود.

 

به گسترش دامنه لغت کودکتان کمک کنید.

راه‌های مختلفی وجود دارند که شما می‌توانید این کار را انجام دهید. کودک خود را تشویق کنید تا با کلمات انگلیسی بر روی وسایل خانه برچسب بگذارد. هر هفته با کلمات جدید، کودک خود را امتحان کنید یا از فرزندتان بخواهید که تمام کلماتی را که هر روز یاد گرفته است به شما بگوید.

مسلما روش های دیگری هم هست که می‌توانید برای آموزش زبان کودکان انجام دهید. برای کودکان مهم‌ترین چیز مورد تشویق قرار گرفتن است، بنابراین اگر بتوانید آن ها را به خوبی تشویق کنید می توانید کمک کنید تا یادگیری زبان را ادامه دهند.

 

مرتبط بخوانید: آموزش تافل کودکان در موسسه زبان نگار

 

برای آموزش زبان کودکان کتاب های تصویردار تهیه کنید.

این روش می‌تواند یک دنیای کاملا جدید را برای آموزش زبان کودکان ایجاد کند. انتخاب کتاب‌های مناسب ممکن است دشوار باشد، اما مهم است که مزیت های این روش و تاثیری که بر آموزش دارد را درک کنید. کتاب‌های مصور برای والدین و کودکان یک دلیل خوب برای تغییر زبان خانگی خود برای صحبت کردن به زبان انگلیسی ایجاد می‌کنند.

 

با صدای بلند بخوانید.

سعی کنید کتاب های مصور را با صدای بلند بخوانید و داستانی با کلمات جدید تعریف کنید. قبل از خواندن کتاب برخی از کلمات جدید را امتحان کنید و آماده باشید تا ترجمه کلمات دشوار را تا زمانی که فرزندتان به آن‌ها عادت کند، تکرار کنید.

 

آموزش زبان کودکان

آموزش زبان کودکان

 

آهنگ‌ و شعرها را برای کودکان خود تکرار کنید.

یک روش جالب برای یادگیری لغات در زبان انگلیسی، از طریق تکرار آهنگ و شعر است. می‌توانید ترانه‌هایی را بارها و بارها برای فرزندتان پخش کنید تا با کلمات خاصی آشنا شوند این کار باعث می شود آن ها از طریق روش های هیجان انگیز زبان انگلیسی را یاد بگیرند که انگیزه و اشتیاق آن ها برای آموزش را بالا می برد.

 

نقش حمایت والدین در آموزش زبان کودکان 

بچه‌ها باید احساس کنند که پیشرفت می‌کنند. آن‌ها به تشویق و انگیزه مستمر و همچنین تحسین برای عملکرد خوبشان، به عنوان هر گونه دستاورد موفقیت انگیز نیاز دارند. والدین در موقعیتی ایده‌آل برای انگیزه بخشیدن و کمک به آموزش فرزندانشان هستند، حتی اگر آن‌ها خودشان زبان انگلیسی را در سطح ابتدایی بلد باشند و در کنار کودکان خود آموزش ببینند.

با به اشتراک گذاری، والدین نه تنها زبان و فعالیت‌های کودک خود را به زندگی خانوادگی منتقل می‌کنند بلکه می‌توانند نگرش‌های کودکان خود را به یادگیری زبان و فرهنگ‌های دیگر نیز تحت‌تاثیر قرار دهند. امروزه به طور کلی پذیرفته شده‌است که اغلب نگرش‌های مادام العمر از هشت یا نه سال نشات می گیرد.

 

مرتبط بخوانید: بهترین آموزشگاه زبان کودکان در تهران کجاست؟!

 

آموزش زبان کودکان در موسسه زبان نگار:

موسسه زبان نگار دوره های آموزش زبان انگلیسی برای کودکان را در سطوح A1,A2,B1,B2,C1,C2 برگزار می کند. این دوره ها به نحوه برگزار می شوند که کودکان را برای آزمون تافل آماده می کنند. متد استفاده شده در دوره های زبان انگلیسی کودکان زبان نگار به صورت مکالمه محور و غیر مستقیم می باشد. منابع آموزشی استفاده شده نیز بر اساس همین روش می باشد و اساتید به تدریس مکالمه محور به کودکان مسلط هستند. زبان آموزان میبایست در کلاس های درس به مکالمه توجه بیشتری داشته باشند.

در زبان نگار همواره سعی بر آن شده تا اساتید نه تنها در زبان و تدریس مهارت داشته باشند، بلکه تخصص لازم برای آموزش به کودکان و نوجوانان را داشته باشند و به روحیات و روش های یادگیری منحصر به فرد این رده سنی آشنا باشند. کلاس هایی بسیار پرانرژی و لذت بخش و روش های تدریس همراه با سرودها، عکس ها، فیلم ها و بازی های آموزشی همه و همه باعث رشد علاقه و سطح آموزشی زبان آموزان این رده سنی می شوند.شما می توانید جزئیات دوره های آموزشی کودکان را بر کلیک بر روی لینک زیر مشاهده کنید.

 

مشاهده همه دوره های زبان انگلیسی کودکان

 

 در دوره های آموزش زبان انگلیسی به کودکان زبان نگار، زبان آموزان در ابتدا از سری کتب Mr. Bug’s جهت یادگیری حروف الفبا، ترکیب صداها و املاء مقدماتی استفاده می شوند. کتاب های Mr Bug در دو سطح ۱ و ۲ مطابق با سيستم آمريکايي با روشي شاد و سرگرم کننده به آموزشِ مهارت خواندن در زبان انگليسي در دوره مقدماتي مي پردازد. در هر درس، بچه ها از طريق داستان هاي جالب با واژه هايي جديدي در زبان انگليسي آشنا شده و به تمرين phonics و واژگان از طريق خواندن شعر، آهنگ، فعاليت هاي شنيداري و نوشتاري مي پردازند.

سپس در سری کتب English Time  با جمله سازی مقدماتی تا متوسطه آشنا می شوند. این کتاب ها باعث تقویت مکالمه انگلیسی، تقویت مهارت خواندن انگلیسی، تقویت قدرت شنیداری در انگلیسی، گرامرزبان انگلیسی و … می شوند. این مجموعه بصورت گام به گام والبته پیوسته ویکنواخت، فرصت های زیادی را برای تمرین هر موضوع از زبان جدید را برای کودکان فراهم می کند.

 

آموزش زبان کودکان

آموزش زبان کودکان

 

همچنین در سطوح پیشرفته کودکان با استفاده از سری کتب Family and Friends به قدرت تکلم کامل به زبان انگلیسی می‌رسند. لذت بخش بودن روند یادگیری زبان دوم برای کودکان و نوجوانان باعث می شود که تجربه خوبی از یادگیری زبان دوم در ذهن آن ها باقی بماند و همین امر موجب ترغیب یادگیری زبان های دیگر در سنین جوانی می شود.

مرکز تافل زبان نگار برای اولین بار در ایران جهت دوره های امادگی تافل کودک و نوجوان دوره های تخصصی را در نظر گرفته است که متقاضیان عزیز شرکت در آزمون با آمادگی بیشتری در آزمونها شرکت کنند.

آنچه مد نظر زبان نگار است این است که در این کلاسها با نمونه سوالات تافل کودکان آشنا شوید این دوره ها کاملا تخصصی بوده و افراد می بایستی دوره های مقدماتی را گذرانده باشند.

با توجه به جدید بودن آزمونهای تافل کودکان در ایران و نیاز به برگزاری دوره های آمادگی آزمونهای تافل junior-primary مرکز تافل زبان نگار با هماهنگی با دفتر ETS GLOBAL جزواتی را برای مراکز زبان و متقاضیان آزمون اماده کرده است.

 

آزمون تافل primary-junior  ویژه کودکان و نوجوانان

آزمونهای تافل کودکان و نوجوان برای دانش آموزان بالای ۱۱ سال در نظر گرفته شده است، این آزمون ها بینشی واقعی از مهارت های ارتباطی انگلیسی دانش آموزان ارائه می دهد که در گرفتن بهترین تصمیمات و راهنمایی در مسیر موفقیت به شما کمک میکند.

آزمون های تافل primary-juniorدر حال حاضر در بیش از ۵۰ کشور در سراسر دنیا در دسترس است.

باتوجه به تاریخچۀ طولانی و قابل اطمینان آزمون تافل، آزمون های تافلJuniorبرای آزمون زبان از به روزترین شیوه ها استفاده می کنند که برای اهداف مورد نظرشان قابل قبول، قابل اعتماد و معتبر هستند. علاوه براین، نمرات تافلJuniorبا سطوحCEFRتطابق داده می شوند تا موفقیت را با توجه به استاندارد بین المللی بسنجند و درک عمیق تری از سطوح مهارت انگلیسی دانش آموزان ارائه دهند.

پیشرفتهای علمی و بهره گیری از ابزارهای نوین آموزش، مرزها و محدودیتها را پشت سر گذاشته اند.این روزها برای رسیدن به قله های موفقیتهای آموزشی حتی سن و سال هم محدودیت به حساب نمی آید.

 

مرتبط بخوانید: بهترین آموزشگاه زبان در تهران کجاست؟!

 

مدیران کارآمد، اساتید دلسوز و کادر آموزشی موفق زبان نگار با دوراندیشی و تصمیم های به موقع سد محدودیت را برداشته اند. حالا کودکان و نوجوانان، با یادگیری مبانی زبان خارجه میتوانند به آزمونهای تافل دسترسی داشته باشند.

علیرغم جدید بودن آزمونهای تافل کودکان در ایران و نیاز به برگزاری دوره های آمادگی آزمونهای تافل Junior-Primary مرکز تافل زبان نگار با هماهنگی با دفتر ETS GLOBAL جزواتی را برای مراکز زبان و متقاضیان آزمون اماده کرده است.

 از مزایای این آزمون می توان به مواردی مانند ارزیابی کیفی آموزشی به همراه آنالیز زبان آموز و یافتن نقاط قوت و ضعف، ارائه کتب و مطالب کمک اموزشی با توجه به نمره و علاقه مندی هر زبان آموز به صورت فردی پس از آزمون در سایتLexile ، مدرک با اعتبار بین المللی در سنین کودکان و نوجوانان، ثبت نام در مراکز آموزشی بین المللی مخصوص رده سنی نوجوانان( دبیرستان) اشاره کرد.

 

در صورتی که تمایل به مشاوره با کارشناسان زبان نگار برای شرکت در کلاس های آموزش زبان کودکان را دارید، با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۴۳۹۴۲ به گرمی پاسخگوی شما خواهیم بود.

 

بدون نظر

ارسال یک نظر