آموزش زبان چینی

آموزش زبان چینی

آموزش زبان چینی کار بسیار دشواری نیست.روش هایی وجود دارد که شما با انجام آن ها می توانید بدون دردسر زبان چینی را یاد بگیرد. شما باید زمانی که فرصتی دارید با مردم چین  با زبان مادری آن ها صحبت کنید. انجام این کار می‌تواند شیوایی زبان شما را به سرعت بهبود بخشد.

 

۱. برای آموزش زبان چینی روش pinyin  یاد بگیرید.

Pinyin  یک سیستم نوشتاری چینی است که از حروف الفبای لاتین به جای حروف چینی استفاده می‌کند.

 این روش برای زبان آموزان چینی مفید است چون به شما این امکان را می‌دهد که خواندن و نوشتن زبان چینی  را بدون صرف زمان برای یادگیری کاراکترهای سنتی شروع کنید. کتاب‌های درسی چینی و مطالب آموزشی بسیاری در مورد Pinyin  وجود دارد.

 با این حال، باید آگاه باشید که گرچه Pinyin  از حروف الفبای لاتین استفاده می‌کند اما تلفظ آن همیشه همانند زبان انگلیسی قابل‌فهم نیست. بنابراین، استفاده از یک راهنمای تلفظ صحیح هنگام آموزش زبان چینی به شما پیشنهاد می شود.

 

آموزش زبان چینی

آموزش زبان چینی

 

۲. یاد بگیرید که برخی از کاراکترهای زبان چینی را بخوانید.

 اگرچه توانایی خواندن خطوط سنتی چینی برای آموزش زبان چینی ضروری نیست، اما این ایده برای بسیاری از مردم جذاب است و باعث می‌شود آن‌ها بیشتر با فرهنگ چینی سنتی ارتباط برقرار کنند.

یادگیری تشخیص و خواندن کاراکتر‌های چینی کار آسانی نیست. برای خواندن یک روزنامه، به طور متوسط خواننده باید با حدود ۲۰۰۰ کاراکتر متفاوت آشنا باشد و این تازه آغاز کار است. این باور وجود دارد که در مجموع بیش از ۵۰۰۰۰ کاراکتر چینی وجود دارند، گرچه بسیاری از آن‌ها دیگر مورد استفاده قرار نمی‌گیرند.

 مزیت اصلی یادگیری خواندن کاراکتر‌های چینی این است که شما به مجموعه وسیعی از ادبیات دیگر از جمله لهجه کانتونی، ژاپنی و کره‌ای دسترسی دارید که همه آن‌ها از کاراکتر‌های چینی (یا نسخه ساده شده از آن‌ها) در نوشته‌های خود استفاده می‌کنند.

 

مرتبط بخوانید: آموزش زبان روسی در موسسه زبان نگار

 

۳. یاد بگیرید که برخی از کاراکترهای زبان چینی را بنویسید.

 زمانی که یاد گرفتید کاراکتر‌های چینی را بخوانید، ممکن است علاقه‌مند باشید که یاد بگیرید چطور آن‌ها را بنویسید. نوشتن کاراکتر‌های چینی یک مهارت پیچیده است که نیازمند صبر و ذوق هنری است.

 اولین قدم در یادگیری نحوه نوشتن نویسه‌های چینی این است که “رادیکال‌ها” را یاد بگیریم . اینها حرکه ‌های جداگانه‌ای است که قسمت های سازنده هر کاراکتر را تشکیل می‌دهند.  به طور کلی ۲۱۴ رادیکال وجود دارند ، برخی می‌توانند به عنوان کاراکتر فردی استفاده شوند، در حالی که برخی به عنوان بخشی از یک کاراکتر پیچیده استفاده می‌شوند.

هنگام نوشتن نویسه‌های چینی، ترتیب حرکت‌های قلم‌ خیلی مهم است و شما باید یک سری قوانین خاص را دنبال کنید: مانند بالا تا پایین، چپ به راست و افقی به عمودی. اگر ترتیب حرکت قلمو اشتباه باشد، کاراکتر تکمیل‌شده دقیق نخواهد بود.

 

مرتبط بخوانید: آموزش زبان فرانسه

 

۴. برای آموزش زبان چینی، متون چینی را بخوانید.

اگر می‌خواهید مهارت‌های خواندن زبان چینی را بهبود بخشید، باید خواندن را حداقل ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در روز تمرین کنید.

برای شروع، می‌توانید از برخی از کتاب ها وکتاب کار مخصوص کودکان  (که تقریبا همیشه به صورت Pinyin  نوشته شده‌اند) استفاده کنید تا مهارت‌های خواندن پایه خود را تمرین کنید. همچنین باید بتوانید منابع خوبی برای خواندن  زبان چینی به صورت آنلاین پیدا کنید.

همچنین می‌توانید سعی کنید آموزش زبان چینی را به زندگی روزمره خود وارد کنید. شما می‌توانید این کار را با خواندن برچسب‌های چینی بر روی محصولات غذایی در سوپر مارکت ها انجام دهید، یا یک منوی غذا به زبان چینی بخوانید.

هنگامی که مهارت خواندن شما پیشرفته‌تر می‌شود، شما می‌توانید سعی کنید یک روزنامه چینی که با استفاده از خطوط سنتی چینی چاپ می‌شوندرا بخوانید. این روش همچنین راه خوبی برای آشنا کردن شما با فرهنگ و امور جاری چین است.

 

آموزش زبان چینی

آموزش زبان چینی

 

۵. برای آموزش زبان چینی هر روز کمی چینی بنویسید.

 برای تمرین مهارت‌های نوشتاری چینی باید سعی کنید هر روز کمی بنویسید، چه به صورت Pinyin  و چه به صورت کاراکتر‌های سنتی زبان چینی.

یک روش این است که دفتر خاطرات شخصی کوچک به زبان چینی داشته باشید، که در آن شما چیزهای ساده مثل توصیف آب و هوا را یادداشت ‌کنید، در روز چه احساسی داشته اید و یا چه کاری انجام داده اید. اگر معذب نمی شوید، می‌توانید از یکی از دوستان یا آشنایان چینی بخواهید که آن را بررسی کرده و اشتباهات شما را بررسی کند.

روش دیگر برای تمرین نوشتن این است که لیست ساده ای را به زبان چینی، مانند فهرست خرید خود بنویسید و یا برای  وسایل خانه برچسب‌های چینی بسازید.

 

۶. برای آموزش زبان چینی با یک شخص بومی تمرین کنید.

بهترین راه برای آموزش زبان چینی این است که با یک گوینده بومی صحبت کنید. این کار شما را مجبور می‌کند که با خودتان فکر کنید، به لهجه خود کمک کنید و شما را با فرم‌های غیر رسمی و یا محاوره‌ای بیشتر آشنا خواهد کردکه در یک کتب درسی پیدا نخواهید کرد.

اگر شما یک دوست چینی دارید، از آن‌ها بپرسید که آیا مایل به صحبت کردن با شما برای یک یا دو ساعت در هر هفته هستند. آن‌ها احتمالا خوشحال می‌شوند که به شما کمک کنند.

اگر هیچ دوستی ندارید، شما می‌توانید با یک سخنگوی چینی در اسکایپ و یا شبکه های اجتماعی دیگر ارتباط برقرار کنید.

 

مرتبط بخوانید: آموزش زبان آلمانی در موسسه زبان نگار

 

۷.برای آموزش زبان چینی به آهنگ های چینی گوش دهید.

گوش دادن به پادکست ها  و آهنگ های چینی یک راه عالی برای آموزش زبان چینی است.

مهم نیست که شما نمی‌توانید هر چیزی که گفته می‌شود را دنبال کنید. فقط سعی کنید شنونده فعال باشید و سعی کنید کلمات و عبارات کلیدی را انتخاب کنید. با گذشت زمان به طور حتم درک کلی شما بهبود خواهد یافت.

این گزینه عالی برای افرادی است که زیاد سفر می کنند. چون می‌توانند یک سی‌دی چینی را در ماشین پخش کنند و یا به یک پادکست چینی در قطار گوش دهند. همچنین می‌توانید به هنگام ورزش کردن و یا انجام کارهای خانه گوش دهید.

 

آموزش زبان چینی

آموزش زبان چینی

 

۸. برای آموزش زبان چینی فیلم‌ها و کارتون‌ها چینی را تماشا کنید.

تماشای فیلم‌ها و کارتون‌های چینی، لذت بیشتری برای زبان آموزان دارد. با این حال، این روش به شما کمک می‌کند که شما در معرض صدا و ساختار  زبان چینی قرار بگیرید.

سعی کنید که فیلم‌ها یا فیلم‌های کوتاه را در یوتیوب تماشا کنید، یا یک فیلم بلند چینی را از فروشگاه فیلم‌های محلی خود اجاره کنید. ممکن است ابتدا از زیرنویس استفاده کنید، اما سعی کنید بیش از حد به آن‌ها تکیه نکنید. ببینید که شما چه مقدار از گفتگو را می‌توانید خودتان درک کنید.

اگر میخواهید خیلی فعال باشید، می‌توانید بعد از کلمات یا عبارات ویژه، فیلم را متوقف کنید و سعی کنید آن‌ها را تکرار کنید. این کار به لهجه شما کمک می‌کند تا اعتبار بیشتری پیدا کنید.

 

۹. از اشتباه کردن نترسید.

 بزرگ‌ترین مانع برای آموزش زبان چینی ، ترس شما از اشتباه کردن است. شما باید سعی کنید بر این ترس غلبه کنید و حتی آن را در آغوش بگیرید، اگر می‌خواهید به هدفتان برسید.

به یاد داشته باشید که هر کسی در هنگام یادگیری یک زبان جدید اشتباه می‌کند و شما طبیعتا اشتباه‌ات شرم‌آور و لحظات بد را خواهید داشت، اما این بخشی از فرآیند آموزش زبان چینی است.

به یاد داشته باشید که زمانی که میخواهید زبان چینی را یاد بگیرید به دنبال کمال نباشید بلکه به دنبال پیشرفت باشید. بنابراین پیش بروید و هر چه می‌خواهید اشتباه کنید، تا زمانی که از آن‌ها یاد بگیرید و به پیشرفت خود ادامه دهید.

 

زبان چینی در موسسه زبان نگار

 

در صورتی که تمایل به مشاوره با کارشناسان زبان نگار برای آموزش زبان چینی را دارید، با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۴۳۹۴۲ به گرمی پاسخگوی شما خواهیم بود.

ارسال دیدگاه