آموزش زبان در خانه : چند نکته واقعا مفید

آموزش زبان در خانه : چند نکته واقعا مفید

یادگیری یک زبان جدید ممکن است ابتدا ترسناک به نظر برسد، اما اگر شما علاقه مند به انجام این کار هستید، می‌توانید موفق شوید! راه‌های جالب زیادی برای آموزش زبان در خانه وجود دارد! همراه زبان نگار باشید تا روش ها و نکات کاربردی در این موضوع را بیان کنیم.

 

بخش ۱: آموزش زبان در خانه با انتخاب منابع آموزشی صحیح

 

۱. از نرم‌افزارهای آموزش زبان استفاده کنید.

 انواع مختلفی از نرم‌افزارها برای یادگیری زبان‌های جدید وجود دارد. این نرم افزارها معمولا از گفتگوهای صوتی استفاده می‌کنند و یا همراه با یک کتاب و سی‌دی ارائه می شوند. به خود بیاموزید که به طور مرتب از این منابع آموزشی استفاده کنید.

اگر می خواهید زبان انگلیسی را در خانه بیاموزید و خود را برای آزمون تافل آماده کنید می توانید از محصول TOPC استفاده کنید. محصول TOPC یا دوره آموزش آنلاین تافل طراحی شده توسط ETS و محصول پیشنهادی آموزشی جهت شرکت در آزمون تافل از طرف ETS می باشد.

آموزش آنلاین تافل در دو حالت Self Study وInstructor based، در دسترس زبان آموزان است. این دوره اموزشی دارای ویژگی های منحصر بفردی است. ارزیابی و تصحیح، تدریس مفصل و با جزئیات کامل، انتخاب learning path با توجه به شرایط منحصر بفرد هر زبان آموز تنها بخشی از قابلیت های این برنامه E-Learning می باشد. زبان آموزان میبایست حداقل در سطحB.1جدول CEFR باشند تا بتوانند از این برنامه استفاده کنند.

 

آموزش زبان در خانه

آموزش زبان در خانه

 

این محصول مطالعه مستقل بدون معلم برای دوره های تافل را ممکن می‌سازد و با توجه به روشهای ویژه ای که برای تدریس دارد می تواند به عنوان یک شیوه یادگیری تلفیقی باشد. تمرین ها و نمونه سوالات محصول TOPC توسط e-rater تصحیح می گردد.

داوطلبان می توانند مطابق با سرعت دلخواه خود مطالعه را پیش می‌برند و می‌توانند دروس و تمرین‌ها را مجدداً دوره کنند. استفاده از این خودآموز تافل به شما کمک می کند تا به بهترین نحو برای آزمون تافل آماده شوید و موفقیت شما را تضمین می کند. شما می توانید با استفاده از لینک زیر به راحتی این محصول را خریداری کنید و آمادگی برای آزمون تافل را آغاز کنید:

 

پرداخت اینترنتی دوره آنلاین آموزش تافل

 

۲. از کتاب‌های آموزش زبان استفاده کنید.

یک کتاب راهنمای دستور زبان و همچنین یک فرهنگ لغت به زبانی که می‌خواهید یاد بگیرید، خریداری کنید. شما همچنین به یک کتاب دو زبانه نیاز دارید تا ترجمه‌ها را از زبان مادری به زبان هدف ببینید. چند کتاب انتخاب کنید، به غیر از کتاب‌های درسی، از کتاب های رمان یا غیرداستانی در زبان موردنظرتان تهیه کنید.

اگر یاد گیرنده بصری هستید، خواندن در مورد زبان ممکن است بهترین راه برای آموزش زبان در خانه باشد.

 

مرتبط بخوانید: بهترین آموزشگاه زبان کودکان در تهران

 

۳.خودتان را در زبان هدف غرق کنید.

غرق کردن خود در یک زبان به این معنی است که خودتان را در محیطی قرار دهید که فقط از زبان استفاده شود. برای این کار لازم نیست حتما به کشور خارجی سفر کنید، بلکه می‌توانید کلاس یا حتی خانه خودتان را به این محیط تبدیل کنید. می توانید به موسیقی و تلویزیون به زبان موردنظرتان گوش دهید.

اگر شما یاد گیرنده جنبشی هستید، غوطه‌وری ممکن است بهترین روش برای آموزش زبان در خانه باشد.

 

۴.یک اپلیکیشن یادگیری زبان داشته باشید.

چندین اپلیکیشن وجود دارد که به شما کمک می‌کند زبان جدیدی یاد بگیرید. می توانید در وب جستجو کنید و یکی از آن‌ها را انتخاب کنید که فکر می‌کنید هم سرگرم‌کننده و هم مفید خواهد بود. با این روش شما می‌توانید در مترو یا اتوبوس، در حین استراحت در محل کار یا مدرسه و یا در هر جای دیگر می توانید یاد بگیرید.

Duolingo و Busuu  برنامه‌های عالی برای آموزش زبان در خانه هستند. LiveMocha یک برنامه چت و شبکه اجتماعی برای آموزش زبان است. Memrise از ابزارهای حافظه برای کمک به یادگیری یک زبان جدید استفاده می‌کند.Mindsnacks  یک بازی یادگیری زبان است. شما می توانید از این برنامه های موبایل برای آموزش زبان در خانه استفاده کنید.

 

آموزش زبان در خانه

آموزش زبان در خانه

 

۵.یک دفترچه یادداشت داشته باشید.

نوشتن راه خوبی برای حفظ کردن لغات جدید است. نوشتن قوانین دستور زبان و لغات در یک دفترچه ممکن است بسیار مفید باشد. ابتدا, یک نوت بوک را انتخاب کنید. سپس به هر صورتی که می خواهید آن را سازمان دهی کنید .شما می‌توانید دستور زبان را در صفحات سمت راست و لغات را در سمت چپ بنویسید. همچنین می‌توانید جملات نوشتاری در آن تمرین کنید. شما می توانید آن را به بخش‌های دستورزبان, لغت و تمرین تقسیم کنید.

 

بخش ۲: آموزش زبان در خانه با یادگیری اصول زبان

۱.دستور زبان را مطالعه کنید.

به احتمال زیاد قواعد دستور زبان در زبانی که قصد یادگیری آن را دارید کاملا متفاوت با زبان مادری شما خواهد بود. صرف زمان برای یاد گرفتن این که چگونه جملات سازماندهی می‌شوند ,از جمله ترتیب کلمات, بخش‌های گفتاری ,و قرارداد فعل و انفعال متقابل,درطولانی‌مدت به شما کمک خواهندکرد.

 

۲. با یادگیری واژگان پرکاربرد شروع کنید.

 کلماتی که هر روز از آن‌ها استفاده می‌کنید باید اولین چیزهایی باشد که یاد می‌گیرید. سعی کنید با ضمایر شخصی(من، شما، او، آن‌ها و غیره) شروع کنید و اسم‌های رایج (پسر، دختر، صندلی، مدرسه، معلم، مدرسه، رستوران، شهر، فرودگاه و غیره) شروع کنید. سپس می توانید روی صفات (مانند سبز، نازک، سریع، سرد، غیره) و افعال (مانند رفتن، انجام دادن، ترک کردن، پیشنهاد دادن، ملاقات کردن، گفتن و غیره) تمرکز کنید.

 

مرتبط بخوانید: آموزش زبان آلمانی از پایه در بهترین موسسه تهران

 

۳.عبارات اصلی را یاد بگیرید.

 احتمالا می‌خواهید نحوه پرسیدن چند سوال ساده را یاد بگیرید، مثلا بپرسید رستوران و ایستگاه قطار / مدرسه / هتل کجاست؟ و یا سوالاتی مانند قیمت این (قهوه، روزنامه، بلیت قطار) چقدر است؟ احتمالا می‌خواهید یاد بگیرید که بگویید: اسم شما چیست؟ حال شما چطور است ؟ و موارد مشابه دیگر. درباره عبارتی که می‌خواهید بدانید و با آن‌ها شروع کنید، فکر کنید.

 

آموزش زبان در خانه

آموزش زبان در خانه

۴.برای آموزش زبان در خانه ، بین کلمات ارتباط ایجاد کنید.

یک کلمه ممکن است شما را به یاد کلمه دیگری بیندازد. سعی کنید تصاویر ذهنی ایجاد کنید و یا کلمات را بر اساس این ارتباطات نقاشی کنید. مهم نیست که چقدر مبهم و احمقانه به نظر می‌رسد اگر به شما در آموزش زبان در خانه کمک می کند.

 

۵.تمرین کنید.

 تکرار یکی از بهترین روش‌ها برای یادگیری لغات است. فلش کارت‌هایی را برای کلمات جدید ایجاد کنید و هر روز آن ها را مرور کنید. شما حتی می‌توانید کارت‌ها را در اطراف اتاق یا خانه خود قرار دهید تا بتوانید آن‌ها را اغلب مواقع ببینید. همچنین می‌توانید از نرم افزارهای فلش کارت استفاده کنید.

 

بخش ۳: برای آموزش زبان در خانه آن را به سرگرمی تبدیل کنید.

 

۱.به موسیقی زبان خارجی گوش دهید.

 گوش دادن به موسیقی می‌تواند راه سرگرم‌کننده‌ای برای آموزش زبان در خانه باشد. ممکن است ترانه‌هایی در زبان دیگری موجود باشد که از آن لذت می برید؛ این به شما کمک می‌کند کلمات را تشخیص دهید اگر متوجه معنای آن نشوید. همچنین می‌توانید آهنگ‌هایی را انتخاب کنید که هرگز نشنیده اید و متن آن را چاپ کنید و سپس آن‌ها را ترجمه ‌کنید.

 

مرتبط بخوانید: آموزشگاه ترکی استانبولی

 

۲. اخبار روزانه را به زبان موردنظرتان بخوانید.

موضوعی را که به طور مرتب در مورد آن مطالعه می‌کنید مشخص کنید. به عنوان مثال، اخبار فن‌آوری و در مورد آن مطالب جدید را بخوانید. روزنامه های آنلاین و یا بلاگ ها را پیدا کنید که موضوع مورد علاقه شما را پوشش می دهند. سعی کنید در مورد این موضوع تنها به زبان موردنظرتان مطالعه کنید.

 

آموزش زبان در خانه

آموزش زبان در خانه

 

۳.به برنامه‌های رادیویی اینترنتی زبان خارجی گوش دهید.

سرویس جهانی بی‌بی‌سی مکانی عالی برای پخش برنامه‌های زبان خارجی است. همچنین می‌توانید به بسیاری از ایستگاه‌های تلویزیونی توجه کنید و اخبار و برنامه‌های خبری تولید شده به زبان های دیگر را تماشا کنید. این می‌تواند بسیار جالب‌تر از خواندن متن‌های دستور زبان باشد.

 

مرتبط بخوانید: معرفی ۱۰ کتاب خودآموز انگلیسی

 

۴.فیلم ها یا برنامه های تلویزیونی را با صدا و زیرنویس زبان اصلی تماشا کنید.

شما می‌توانید فیلم های زبان اصلی با زیرنویس زبان فارسی تماشا کنید. سعی کنید هنگامی که کلمات را به زبان اصلی می شنوید، فارسی  آن را بخوانید. همچنین می توانید فیلم های فارسی را با زیرنویس زبان های دیگر تماشا کنید. بعد از مدتی، سعی کنید که فیلم را بدون هیچ گونه زیرنویسی تماشا کنید.

 

۵.پادکست های زبان خارجی را گوش کنید.

مزیت بزرگ در رادیو اینترنتی این است که آن‌ها قابل دانلود هستند. شما می‌توانید به طور مرتب به این برنامه گوش دهید تا زمانی که احساس می‌کنید آن را درک می‌کنید. از تخصصی بودن پادکست نترسید، به خصوص زمانی که لغات و دستور زبان اصلی را متوجه شده اید. اگر علاقه مند به تکنولوژی هستید، برای مثال، گوش دادن به پادکست های مربوط به فن‌آوری مکان خوبی برای شروع است.

 

۶. بازی‌های همیشگی خود را به زبانی که می خواهید یاد بگیرید انجام دهید.

بسیاری از بازی‌های آنلاین و برنامه‌های موبایل اجازه تغییر زبان را به رایج‌ترین زبان‌های مورد استفاده می‌دهند. اگر بازی مورد علاقه شما به زبان موردنظرتان ارائه می شود، به آن را فعال کنید. از آنجا که شما قبلا با این بازی آشنا هستید، به طور شهودی معنای برخی از آن ها را متوجه خواهید شد. شما همچنین کلمات جدید را به طور مرتب خواهید دید و در برخی موارد مجبور به جستجوی معنای آن ها برای پیشرفت در بازی هستید.

 

آموزش زبان در خانه

آموزش زبان در خانه

 

۷. با مردم بومی در چت روم ها یا فروم ها گفتگو کنید.

 این می‌تواند به شما کمک کند تا اشتباهات خود را تصحیح کنید و همچنین نکات و فنون جدید را برای آموزش زبان در خانه یاد بگیرید.

هنگامی که شما تقریبا در زبان موردنظرتان روان شدید، به یک شبکه اجتماعی به زبان خارجی، مانند VoxSwap، Lang 8، یا My Happy Planet ملحق شوید.

همچنین می‌توانید زبان مرورگر اینترنت خود را تغییر دهید تا بسیاری از سایت‌ها به زبان مورد نظرتان باز شوند.

 

بخش ۴ : برای آموزش زبان در خانه انگیزه خود را حفظ کنید.

 

۱.تنوع در آموزش را فراموش نکنید.

 استفاده از منابع آموزشی و روش یکسان برای آموزش زبان در خانه می تواند خسته کننده باشد. فیلم‌ تماشا کنید، متن بخوانید و بازی‌های تعاملی انجام دهید. از زبان جدید به صورت روزانه در مطالعه، نوشتن، و سرگرمی برای تقویت و روان شدن در زبان جدید استفاده کنید.

 

مرتبط بخوانید: آموزش بومی آیلتس در زبان نگار

 

۲.اهداف خود را مشخص کنید.

 شما می‌توانید تصمیم بگیرید که ده کلمه جدید یا پنج عبارت جدید در روز یاد بگیرید. همچنین می‌توانید هر روز چند صفحه به زبان موردنظرتان بخوانید، نمایشی را تماشا کنید، یا به چند آهنگ گوش دهید. شاید بخواهید یک هدف را براساس حرف زدن با زبان جدید به صورت روزانه تنظیم کنید. واقعگرا باشید و اهداف را براساس سبک یادگیری شخصی خود تعیین کنید.

 

۳. دلسرد نشوید.

آموزش زبان در خانه می‌تواند مشکل باشد. اگر بعد از چند ماه مسلط نشدید، خودتان را سرزنش نکنید. بر آنچه یاد گرفته‌اید تمرکز کنید و به تلاش خود ادامه دهید. به خودتان یادآوری کنید که چرا می‌خواهید یک زبان جدید را یاد بگیرید تا به شما کمک کند تا انگیزه خود را حفظ کنید.

 

در صورتی که تمایل به مشاوره با کارشناسان زبان نگار برای آموزش زبان در خانه را دارید، با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۴۳۹۴۲ به گرمی پاسخگوی شما خواهیم بود.

 

 

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه