آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

آموزش زبان انگلیسی برای کودکان می‌تواند چالش برانگیز باشد، به خصوص اگر شما تجربه ای در این زمینه نداشته باشید. آموزش به کودکان به علت پر جنب و جوش بودن آن ها می تواند کار سختی باشد. اما اگر شما چند نکته اساسی را رعایت کنید می توانید آموزش زبان انگلیسی برای کودکان را با موفقیت انجام دهید و آن را به کار جذابی تبدیل کنید.

 

۱. نحوه یادگیری کودکان را درک کنید.

بسیار مهم است که رویکرد مناسب جهت آموزش زبان برای کودکان را به دست آورید. شما به زودی تشخیص خواهید داد که کودکان به شیوه‌ ها و به روش‌های مختلفی یاد می‌گیرند و رشد می‌کنند. اگر نتوانیم گروه سنی کودکان را درک کنیم، باعث آسیب زدن به آن ها خواهیم شد.

شما باید آنچه که از کودکان انتظار دارید را درک کنید و اطمینان حاصل کنید که کاری که در کلاس انجام می‌دهید نشان دهنده ی پیشرفت و رشد آن هاست. به عنوان مثال، همانطور که نمی توان از آن ها انتظار داشت تا تعادل خود را روی یک پا حفظ کنند، نباید از آن ها انتظار داشته باشید که بنویسند در حالی که نمی توانند مداد را به درست گیرند!

 

آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

 

 

ما نمی‌توانیم یادگیری را در این گروه سنی از هم جدا کنیم، چون خیلی چیزها در حال رخ دادن است. کودکان در حال یادگیری و پیشرفت در جنبه های اجتماعی، عاطفی، فیزیکی و زبانی هستند و سعی می‌کنند دنیای اطراف خود را درک کنند .

 درک این مساله جهت آموزش زبان انگلیسی برای کودکان ضروری است و به ما کمک می‌کند تا درک کنیم که تغییر و ترکیب کردن فعالیت‌ها بهترین راه برای حفظ انگیزه در کودکان است. بالعکس  اینکه از کودکان انتظار داشته باشیم تا به دوره‌های طولانی در یک کلاس درس معلم محور توجه کنند تنها منجر به سرخوردگی و مشکلات رفتاری می‌شود. بنابراین کلاس های آموزش زبان انگلیسی برای کودکان را برنامه‌ریزی کنید و سعی کنید تا فعالیت‌های خود را براساس نیازهای کودکان تنظیم کنید.

 

مرتبط بخوانید: ۳۰ اصطلاح کاربردی انگلیسی که باید بدانید!

 

۲. درک کنید که چگونه بازی باعث تحریک حس کنجکاوی طبیعیک ودکان برای یادگیری می‌شود.

در سال‌های اولیه کودکان مملو از کنجکاوی و اشتیاق برای یادگیری در مورد هر چیزی هستند. این انگیزه درونی بهترین وسیله جهت آموزش زبان انگلیسی برای کودکان است. مشخص کنید که به چه چیزهایی علاقه دارند. با این روش شما قادر خواهید بود که توجه آن ها را به خود جلب کنید.

 برای مثال، اگر یک شخصیت کارتونی در کلاس داشته باشید می‌توانید داستان‌ها یا سناریوهای خود را با آن‌ بسازید . داستان‌هایی در مورد آنچه که چه کاری در آخر هفته انجام می‌دهد، آیا آن‌ها فوتبال بازی می‌کنند یا نقاشی می‌کنند؟ برای ناهار چه چیزی می‌خورند؟ سیب یا همبرگر؟ این نوع فعالیت ها فرصت‌های زیادی جهت آموزش زبان انگلیسی برای کودکان ایجاد می شود. به خصوص زمانی که موضوع و شخصیت برای کودکان آشنا باشد. هر یک از آن‌ها می‌تواند ایده‌های خود را در مورد دنیای اطراف خود ایجاد کنند که باعث تحریک خلاقیت می‌شود.

شما همچنین می‌توانید آموزش زبان برای کودکان را با استفاده از اسباب‌بازی‌ها، لباس‌ها، عروسک، ماشین‌ها، کتاب و غیره انجام دهید. این کار فرصت و زمینه ای برای کودکان فراهم می‌کند تا کلمات جدید را بشنوند و با آن‌ها آشنا شوند. آموزش زبان برای کودکان از طریق بازی یک راه معنی‌دار برای کودکان فراهم می‌کند تا علاوه بر سرگرمی چیزهای جدیدی یاد بگیرند و پیشرفت کنند.

 

آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

 

۳.با بچه‌ها صحبت کنید و آن‌ها را تشویق کنید.

زمانی که به کودکان انگیزه دهید و توجه آن‌ها را جلب کنید، فرصت‌های آموزشی بسیار گسترده می شود. شما می‌توانید با پرسیدن سوالات، شرح دادن آنچه که انجام می‌دهید و نشان دادن علاقه به کاری که انجام می‌دهید و غیره با کودکان ارتباط برقرار کنید.

سعی کنید که کودکان را تشویق کنید تا اعتماد به نفس آن افزایش پیدا کند. هنگام مواجه با مشکلات ثابت قدم هستند، بنابراین تسلیم نمی‌شوند . این به رشد فکری آن‌ها کمک می‌کند و تمایل آن‌ها به پذیرفتن آموزش را افزایش می دهد.

 

۴. با کودکان هماهنگ شوید و با آن‌ها همدردی کنید.

شما می‌توانید با همراه شدن با کودکان و ورود به دنیای آن‌ها روابط قوی با کودکان داشته باشید. خم شده و در سطح چشم آن‌ها قرار خواهد گرفت به شما کمک خواهد کرد تا با کودکان ارتباط برقرار کنید. اما شما آن‌ها را با پیوستن به بازی هایشان درک خواهید کرد. با این روش شما قادر خواهید بود که با کودکان براساس چیزی که مورد علاقه آن‌ها است، رابطه برقرار کنید. این به شما کمک می‌کند بفهمید که آن‌ها چه چیزی را دوست دارند و به چه چیزی علاقه دارند.

 ایجاد روابط در کلاس های آموزش زبان برای کودکان واقعا مهم است. این کار به ایجاد یک محیط امن کمک خواهد کرد که برای یادگیری موثر ضروری است. با کمک این روش شما می‌توانید شاهد افزایش اعتماد به نفس کودکان باشید. همچنین باید به کودکان کم حرف توجه داشته باشید تا آن ها نیز پیشرفت کنند.

همچنین به کودکان فرصتی می‌دهد تا با احساسات خود سر و کار داشته باشند و به اشتراک گذاری و دوست خوب بودن را در آن ها تشویق می کند. برای مثال،  شما می‌توانید کلاس آموزش زبان برای کودکان را به کلاسی بدون رقابت تبدیل کنید. این کار آن‌ها را تشویق می‌کند که با یکدیگر کار کنند و با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. همچنین برای آن‌ها شرایطی ایجاد می کند که بتوانند با هم دوست شوند و شخصیت آن ها رشد کنند. این می‌تواند یک فرصت عالی برای شما باشد تا کلاس و سطح رشد هر کودک را مشاهده کنید.

 مهم این است که با سایر معلمان ارتباط برقرار کنید و به طور منظم با والدین در ارتباط باشید. آنچه که در خانه و در مهد کودک رخ می‌دهد به شما این امکان را می‌دهد که بدانید رویدادهای روزمره چگونه بر روی کودکان و یادگیری آن‌ها تاثیر می‌گذارند .

 

مرتبط بخوانید: ۳۵ ترفند برای آموزش زبان انگلیسی

 

۵. سطح هر کودک را بررسی کنید و آن ها را به چالش بکشید.

زمانی که کودکان در حال بازی و یادگیری هستند آن ها را زیر نظر بگیرید تا رشد و پیشرفت آن ها را ارزیابی کنید. به یاد داشته باشید که نباید مهارت‌ها را جدا نکنید بلکه کل یادگیری کودک را در نظر بگیرید. این اطلاعات برای برنامه‌ریزی کلاس‌های شما حیاتی هستند و به شما این امکان را می‌دهد که بدانید کودکان چه چیزهایی را یاد گرفته اند تا بنوانید چالش های جدیدی را برای آن ها ایجاد کنید.

چالش باعث حفظ انگیزه کودکان می‌شود. فعالیت‌هایی مانند داستان گویی نه تنها مهارت‌های زبان انگلیسی را بهبود می‌بخشند،  بلکه مهارت‌ خلاقیت را در عین حال توسعه می‌دهد. برای مثال، می‌توانید از آن‌ها بخواهید که کلمات را با آهنگ یا شعر تطبیق دهند و به آن‌ها فرصت بازی با کلمات و صداها را بدهید. حمایت از رشد کودک از طریق چالش‌های به یاد ماندنی مانند این روش به آن‌ها اجازه می‌دهد تا نگرش مثبتی نسبت به یادگیری انگلیسی داشته باشند.

 

آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

 

آموزش زبان انگلیسی برای کودکان در موسسه زبان نگار

مرکز تافل زبان نگار برای اولین بار در ایران جهت دوره های امادگی تافل کودک و نوجوان دوره های تخصصی را در نظر گرفته است که متقاضیان عزیز شرکت در آزمون با آمادگی بیشتری در آزمونها شرکت کنند.

آنچه مد نظر زبان نگار است این است که در این کلاسها با نمونه سوالات تافل کودکان آشنا شوید این دوره ها کاملا تخصصی بوده و افراد می بایستی دوره های مقدماتی را گذرانده باشند.

با توجه به جدید بودن آزمونهای تافل کودکان در ایران و نیاز به برگزاری دوره های آمادگی آزمونهای تافل junior-primary مرکز تافل زبان نگار با هماهنگی با دفتر ETS GLOBAL جزواتی را برای مراکز زبان و متقاضیان آزمون اماده کرده است.

دوره های آموزشی تافل کودکان زبان نگار

در صورتی که تمایل به مشاوره با کارشناسان زبان نگار برای شرکت در کلاس های آموزش زبان انگلیسی برای کودکان را دارید، با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۴۳۹۴۲ به گرمی پاسخگوی شما خواهیم بود.

ارسال دیدگاه