آموزش اسپانیایی : 20 نکته و ترفند که باید بدانید! | موسسه زبان های خارجی زبان نگار

آموزش اسپانیایی : ۲۰ نکته و ترفند که باید بدانید!

آموزش اسپانیایی : ۲۰ نکته و ترفند که باید بدانید!

اگر قصد دارید زبان اسپانیایی را یاد بگیرید، نکات و ترفندهایی که برای آموزش اسپانیایی در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد مهارت های ریدینگ، لیسنینگ، رایتینگ، اسپیکینگ را در شما تقویت می کنند و شما می توانید از مزایای زبان اسپانیایی بهره مند شوید.

 

نکاتی برای آموزش اسپانیایی از طریق ریدینگ

۱.مجلات و روزنامه‌های اسپانیایی را به صورت آنلاین بخوانید.

داستان‌های کوتاه و مطلب هایی که در مجلات و روزنامه‌های اسپانیایی وجود دارد آنها را تبدیل به یک منبع عالی برای یادگیری زبان اسپانیایی می کند. اگر مبتدی هستید، فقط پنج دقیقه وقت صرف این کار کنید. بسیاری از نشریات اسپانیایی در اینترنت وجود دارند که می توانید از آن استفاده کنید.

 

۲.یک کتاب آشپزی به زبان اسپانیایی را امتحان کنید.

می توانید آموزش اسپانیایی را به سرگرمی تبدیل کنید و زبان اسپانیایی را به آشپزخانه ببرید! می توانید یک غذای اسپانیایی را با مواد اولیه و دستورالعمل‌هایی که به زبان اسپانیایی نوشته شده است را تهیه کنید.

 

آموزش اسپانیایی

آموزش اسپانیایی

 

۳. زبان دستگاه های خود را به اسپانیایی تغییر دهید.

غوطه‌وری در زبان اسپانیایی یکی از موثرترین راه‌های آموزش اسپانیایی می باشد. اما به احتمال زیاد شما نمی‌توانید همه چیز را رها کنید و به اسپانیا بروید. شما تنها باید راه‌های دیگری برای غوطه‌ور ساختن خود در زبان اسپانیایی فکر کنید.

 اگر شما هم مثل اغلب افراد هستید، زمان زیادی را آنلاین هستید، تغییر تنظیمات کامپیوتر و یا موبایل شما به زبان اسپانیایی شروع خوبی است. زبان را در تمام دستگاه‌های خود تغییر دهید تا بعد از یک هفته تفاوت را ببینید.

 

۴. زیر نویس های اسپانیایی را در هنگام تماشای فیلم بخوانید.

می توانید برای تقویت مهارت ریدینگ، زیرنویس اسپانیایی را به فیلم هایی که تماشا می کنید اضافه کنید. می توانید فیلم را متوقف کنید تا مطمئن شوید که شما واقعا هر جمله را درک می‌کنید.

 

مرتبط بخوانید: بهترین کلاس اسپانیایی در تهران کجاست؟

 

۵.داستان های اسپانیایی بخوانید.

می توانید داستان هایی که به زبان اسپانیایی هستند را مطالعه کنید و از این طریق مهارت های ریدینگ خود را تقویت کنید. برای آموزش اسپانیایی می توانید کتاب ها را بر اساس سطح خود انتخاب کنید.

 

نکاتی برای آموزش اسپانیایی از طریق رایتینگ

۶. لیست خرید خود را به زبان اسپانیایی بنویسید.

حتی اگر شما معمولا لیست نمی نویسید، حالا زمان شروع است. لیست نوشتن را تبدیل به یک عادت کنید که می تواند گامی در جهت آموزش اسپانیایی باشید. لیستی از مواردی که لازم دارید به زبان اسپانیایی تهیه کنید. زمانی که در فروشگاه هستید، با چک کردن لوازم هنگام خرید، زبان اسپانیایی را نیز تمرین کنید.

 

مرتبط بخوانید:۱۰ ترفند و نکته برای یادگیری سریع اسپانیایی

 

۷. خاطرات روزانه خود را به اسپانیایی بنویسید.

شاید شما عادت به نوشتن خاطرات خود نداشته باشید، اما چیزهای زیادی وجود دارد که می تواند باعث آموزش زبان اسپانیایی شود. اول از همه، شما هر روز  نوشتن را تمرین می کنید. اما فراتر از آن شما یاد می‌گیرید که در سبک شخصی خودتان از زبان اسپانیایی استفاده کنید.

در ابتدا با نوشتن چند جمله که روز شما را توصیف می‌کنند، شروع کنید. سپس می توانید افرادی که با آن‌ها ملاقات می‌کنید، برنامه‌های آینده و احساسات خود را به اسپانیایی توصیف کنید.

 

۸. ایمیل های کاری یا درسی خود را به زبان اسپانیایی ترجمه کنید.

در محل کار یا آموزش، اغلب ما حداقل یک بار در روز نیاز به نوشتن پیدا می کنیم. می تواند یک ایمیل، یک تکه از تکالیف یا نوشتن یک یادداشت برای کسی که دوستش دارید باشد. می توانید با اسپانیایی نوشتن این موارد قدمی در جهت آموزش اسپانیایی و تقویت مهارت های رایتینگ خود بردارید.

یک تکه از نوشته های روزانه خود را انتخاب کرده و آن را به زبان اسپانیایی ترجمه کنید. برای جستجو کردن کلماتی که لازم دارید، از یک کتاب لغت نامه اسپانیایی یا نرم افزارهای دیکشنری به زبان اسپانیایی استفاده کنید.

 

آموزش اسپانیایی

آموزش اسپانیایی

 

۹. یک همراه پیدا کنید!

اگر ترجیح می‌دهید که بیشتر به نوشته های خود توجه داشته باشید و فراتر از نوشتن خاطرات روزانه و یا ترجمه ایمیل های کاری عمل کنید، می توانید جستجو برای یک همراه اسپانیایی زبان را انجام دهید. تبادل نوشته هایتان با یک دوست اسپانیایی فرصتی عالی برای کسب اطلاعات درباره فرهنگ آن ها و همچنین تقویت مهارت رایتینگ است.

اینترنت به طور باور نکردنی پیدا کردن دوستان اسپانیایی و برقراری ارتباط با آن ها را آسان کرده است. همچنین سایت هایی وجود دارد که به شما در پیدا کردن افرادی که سطح زبان آن ها مشابه شما است کمک خواهد کرد.

 

۱۰. کتاب کودکان را به اسپانیایی ترجمه کنید.

خواندن کتاب‌ها و مجلات اسپانیایی یک روش عالی برای افزایش مهارت های ریدینگ شما است و روش مشابه را می توان برای بهبود رایتینگ زبان اسپانیایی شما مورد استفاده قرار داد.

در این مورد می توانید یک داستان انتخاب کنید و آن را به زبان اسپانیایی ترجمه کنید. کتاب‌های کودکان جای خوبی برای شروع هستند چون زبان مورد استفاده در آن به اندازه کافی ابتدایی است که شما بتوانید بدون وابستگی قابل‌توجهی به نرم‌افزار ترجمه آن را به زبان اسپانیایی بنویسید.

 

نکاتی برای آموزش اسپانیایی از طریق لیسنینگ

۱۱. گوش دادن به رادیو اسپانیایی

چه شما گوش دادن به رادیو را دوست داشته باشید و یا فقط علاقه مند به شنیدن برنامه هایی باشید که به آن ها علاقه دارید، رادیو اسپانیایی یکی از سودمندترین شکل‌های بهبود مهارت لیسنینگ است بدون این که مجبور شوید از مبل راحتی خود خارج شوید!

رادیو TuneIn یک منبع رایگان آنلاین است که به شما کمک می‌کند یک ایستگاه را انتخاب کنید که در آن شما می‌توانید به صورت رایگان به رادیو اسپانیایی گوش دهید. فراموش نکنید که برای گوش دادن به رادیو برنامه ریزی کنید تا مهارت خود را در طول زمان تقویت کنید.

 

مرتبط بخوانید: مزایای زبان اسپانیایی : چرا اسپانیایی یاد می گیریم؟!

 

۱۲. به داستان ها و رمان های صوتی اسپانیایی گوش کنید.

گوش دادن به داستان های صوتی یکی از راه های موثر برای تقویت مهارت لیستنینگ شما است. داستان دراماتیک، شخصیت‌های جذاب، صدای مسحور کننده چیزهایی هستند که می توانند باعث شوند شما مدت ها به این فایل ها گوش کنید و با آن ارتباط برقرار کنید.

 

۱۳. دوستان اسپانیایی زبان خود را پیدا کنید!

داستان صوتی و رادیو را کنار بگذارید، هیچ چیز مفیدتر از صحبت کردن در دنیای واقعی برای به چالش کشیدن، ترقی و تمرین مهارت‌های شنیداری اسپانیایی تان کمک کننده نیست. زمانی که کلمات نوشته نشده اند و موضوع تعیین نشده است معتبرترین زبان اسپانیایی را دریافت خواهید کرد. به همین دلیل می توانید دوستانی را به صورت آنلاین پیدا کنید و سعی کنید با آن ها گفتگو کنید.

 

آموزش اسپانیایی

آموزش اسپانیایی

 

۱۴. آهنگ‌های اسپانیایی گوش کنید.

اگر شما نمی‌توانید یک روز را بدون گوش دادن به موسیقی بگذرانید، آهنگ‌های اسپانیایی بهترین راه برای پیشبرد آموزش اسپانیایی شما خواهند بود.

آهنگ های نا آشنا به زبان اسپانیایی می‌تواند جذاب و جالب باشد، به خصوص اگر شما صدای آن‌ها را در خارج از کشور شنیده باشید و یا با آن ها خاطره داشته باشید، اما آهنگ‌های مورد علاقه اسپانیایی شما برای آموزش اسپانیایی بهتر هستند. شما می توانید از کانال های یوتیوب برای پبدا کردن آهنگ های اسپانیایی استفاده کنید.

 

نکاتی برای آموزش اسپانیایی از طریق اسپیکینگ

۱۵. به یک گروه تبادل زبان ملحق شوید.

بسیاری از زبان آموزان جدید، داشتن اعتماد به نفس برای صحبت کردن می‌تواند یکی از سخت‌ترین قسمت مربوط به آموزش اسپانیایی باشد، و ممکن است آخرین بخش از یادگیری باشد، اما هیچ راه فراری نیست. به جای اینکه صبر کنید تا زمانی که در یک کشور خارجی هستید از زبان اسپانیایی استفاده کنید، سعی کنید در شرایط فعلی خود به زبان اسپانیایی صحبت کنید.

می توانید در بهترین کلاس اسپانیایی شرکت کنید و دوستانی را از این طریق پیدا کنید که بتوانید با آن ها به زبان اسپانیایی صحبت کنید.

 

۱۶. دوستانی را به صورت آنلاین پیدا کنید.

برای استفاده از زبان اسپانیایی در وضعیت زندگی واقعی آماده نیستید؟ به این فکر کنید که یک راه میانبر انتخاب کنید و گفتگوی آنلاین با اسپانیایی زبان ها را امتحان کنید.

اگر چه قطع کردن مکالمه به زبان اسپانیایی دور از ادب می باشد اما در گفتگوهای اینترنتی می توانید گفتگو را قطع کنید و یا از منابع کمکی برای بیان جملات استفاده کنید.

برخی سایت ها وجود دارد که زبان آموزان مختلف را گرد هم می آورد. شما می توانید در این سایت ها افرادی را برای گفتگو و چت آنلاین پیدا کنید.

 

مرتبط بخوانید: آموزش زبان اسپانیایی

 

۱۷.از دوره های آنلاین آموزش زبان اسپانیایی استفاده کنید.

زبان اسپانیایی با زبان آموزانی که دوره مشابه را طی می‌کنند تمرین کنید. نیازی به محدود شدن به کلاس‌های سنتی اسپانیایی وجود ندارد. اگر از یک درس آنلاین برای یادگیری زبان اسپانیایی استفاده می‌کنید، بررسی کنید که آیا آن‌ها گروهی برای گفتگو دارند یا خیر. بسیاری از اعضا مشتاق هستند که با یاد گیرنده های دیگر تمرین کنند. حتی اگر از این درس ها استفاده نکنید، فقط به خاطر ویژگی داشتن گروه و امکان تبادل ثبت‌نام کنید.

 

آموزش اسپانیایی

آموزش اسپانیایی

 

۱۸.با خودتان به زبان اسپانیایی صحبت کنید

این پیشنهاد ممکن است احمقانه و یا عجیب و غریب به نظر برسد اما این یکی از موثرترین روش های آموزش اسپانیایی است.

نشستن در مقابل دوربین گوشی و یا دوربین لپ‌تاپ به اندازه ملاقات با افراد واقعی ایجاد هیجان نخواهد کرد اما این روش برای تمرین مهارت اسپیکینک زبان اسپانیایی عالی است. تا زمانی که خود را تماشا نکنید، ممکن است متوجه اشتباهات خود نشوید این کار به شما کمک می کند تا بتوانید اشتباهات خود در تلفظ و بکارگیری کلمات را متوجه شوید و آن ها را اصلاح کنید.

زمانی که تنها هستید ضبط ویدیو را انجام دهید. برخی سوالات را از قبل یادداشت کنید و با خودتان مصاحبه کنید. سعی کنید این کار را هفته‌ای یک‌بار انجام دهید اگر دوست دارید ببینید چگونه تلفظ شما روان تر می شود.

 

۱۹.یک برنامه ریزی واقع گرا برای آموزش اسپانیایی انجام دهید.

کسب مهارت های جدید همیشه هیجان‌انگیز هستند، اما عملی کردن آن ها می تواند یک چالش باشد، به همین دلیل است که شما برای آموزش اسپانیایی به یک برنامه مطالعاتی نیاز دارید. زمانی که انگیزه شما در هفته چهارم کاهش می‌یابد، خوب است که بتوانید برنامه تان را ببینید و ببینید که در کجا هستید و باید در کجا باشید. یادگیری این هفته در مورد خرید خواربار و یا رفتن به شهر است؟

اما داشتن یک برنامه نیمی از وظیفه شما برای رسیدن به موفقیت است.  برنامه ریزی شما باید واقع گرایانه باشد. زمانی که شما امید رسیدن به سطح متوسط در چند هفته را دارید، ممکن است خیلی بلند پروازانه تر به نظر برسد. به یاد داشته باشید که برنامه ریزی شما باید پیوسته و واقع گرایانه باشد.

 

مرتبط بخوانید: دوره های زبان اسپانیایی

 

۲۰.یک عادت برای مطالعه اسپانیایی ایجاد کنید.

همانطور که ارسطو گفته است: ” ما همان چیزی هستیم که بارها انجام می‌دهیم. یک عمل مهم نیست، بلکه یک عادت مهم است” و مهم نیست که چه تعداد کتاب خریداری می‌کنید،

در چه دوره هایی شرکت می‌کنید و چه برنامه های مطالعاتی ایجاد می کنید، هیچ کدام از این ها به اندازه عادت مطالعه و تمرین در آموزش اسپانیایی موثر نخواهد بود. تحقیقات نشان می‌دهد که تنها چند هفته طول می‌کشد تا یک عادت ایجاد شود. بنابراین در مراحل اولیه یادگیری این کار را به یک اولویت تبدیل کنید.

علاوه بر یک برنامه مطالعاتی، مرور هفتگی از کارهایی که انجام داده اید داشته باشید و پیشرفت خود را بررسی کنید. همچنین بررسی کنید که چقدر طبق برنامه عمل می کنید و  اگر عملکرد خوبی ندارید علت آن را شناسایی کنید. آیا برنامه ریزی شما خسته کننده و یا طولانی مدت است؟ سعی کنید برنامه خود را بر اساس شرایط و توانایی های خود تنظیم کنید.

 

در صورتی که تمایل به مشاوره با کارشناسان زبان نگار برای شرکت در آموزش اسپانیایی را دارید، با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۴۳۹۴۲ به گرمی پاسخگوی شما خواهیم بود.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه