۱۵ روش واقعا کاربردی برای آموزش آسان زبان انگلیسی

۱۵ روش واقعا کاربردی برای آموزش آسان زبان انگلیسی

زبان انگلیسی یک زبان چالش برانگیز برای یادگیری است، اما روش هایی برای آموزش آسان زبان انگلیسی وجود دارد که فرآیند یادگیری را ساده‌تر می کند. در این مطلب به روش های آموزش آسان زبان انگلیسی اشاره خواهیم کرد.

 

۱.اهداف خود را تعیین کنید.

تعیین کنید که به چه سطحی از زبان انگلیسی می خواهید برسید و اهداف کوچکی را تعیین کنید که به شما کمک ‌کند تا پیشرفت خود را بتوانید مشاهده کنید.

پیش رفتن با گام‌های کوچک آسان‌تر است. برای مثال، یادگیری ۴۰ کلمه جدید در هر ماه ترسناک به نظر می‌رسد، بهتر است تعیین کنید که هر هفته ۱۰ کلمه جدید یاد می گیرید. اهداف کوچک به آموزش آسان زبان انگلیسی کمک می کنند.

 

۲. برنامه‌ریزی روزانه داشته باشید.

هر روز مهارت‌های کلامی و نوشتاری را تمرین کنید. هر روز در یک زمان معین  تمرین کنید و در طول آن زمان متعهد به مطالعه باشید. به معلم خود، همکلاسی‌ها، دوستان و یا بستگان خود بگویید و از آن‌ها بخواهید که پیشرفت شما را بررسی کنند.

 

۳. بادیگران مطالعه کنید.

برای آموزش آسان زبان انگلیسی در یک کلاس واقعی ثبت نام کنید و یا یک گروه کوچک از زبان آموزان انگلیسی دیگر را پیدا کنید تا با آن‌ها تمرین کنید. مطالعه زبان با افراد دیگر به شما این امکان را می‌دهد که از یکدیگر یاد بگیرید.

 

آموزش آسان زبان انگلیسی

آموزش آسان زبان انگلیسی

 

۴.اعتماد به نفس داشته باشید.

از ا اشتباه کردن در زمانی که انگلیسی را تمرین می‌کنید نترسید. اگر به خاطر احساس ناامنی در سطح مهارت فعلی خود از تمرین کردن خودداری کنید هرگز پیشرفت نخواهید کرد.

۵. به خودتان پاداش بدهید.

یادگیری انگلیسی می‌تواند به خودی خود پاداش باشد، اما اگر به سختی می‌توانید خودتان را تشویق کنید، راه‌های دیگری برای رسیدن به اهداف خود پیدا کنید. ممکن است بعد از رسیدن به یک هدف کوچک با خریدن وسایل مورد علاقه و یا رفتن به رستوران مورد علاقه تان، به خودتان پاداش دهید.

 

مرتبط بخوانید: آموزش آنلاین زبان انگلیسی

 

۶ . به تدریج دستور زبان خود را بهبود بخشید.

در آغاز مطالعات خود، دستور زبان پایه برای بیان و درک معنی را یاد بگیرید. بعد از اینکه یاد گرفتید چطور انگلیسی صحبت کنید، روی یادگیری دستور زبان پیشرفته تمرکز کنید.

 

۷.تمرین کنید.

صبور باشید. آموزش آسان زبان انگلیسی به این معنا نیست که زبان را به سرعت یاد می‌گیرید. به طور مداوم تمرین کنید. اگر به طور منظم درس‌های گذشته را مطالعه یا بررسی نکنید، ممکن است اطلاعاتی را که یاد گرفتید را فراموش کنید. تمرین منظم تنها راه به خاطر سپردن انگلیسی برای بلند مدت است.

 

آموزش آسان زبان انگلیسی

آموزش آسان زبان انگلیسی

 

۸. برای آموزش آسان زبان انگلیسی به موسیقی انگلیسی گوش دهید.

برای آموزش آسان زبان انگلیسی به آهنگ های انگلیسی گوش دهید. چند آهنگ انگلیسی مورد علاقه خود را پیدا کنید و گوش دادن به این آهنگ‌ها ادامه دهید تا زمانی که معنای هر یک از آن‌ها را درک کنید.

 

۹.فیلم‌ها، نمایش‌ها و ویدیوهای زبان انگلیسی تماشا کنید.

حرکات شخصیت‌ها را مشاهده کنید تا به درک شما از زبان انگلیسی در شرایط مختلف کمک کنند. همچنین می‌توانید از زیرنویس های فارسی استفاده کنید تا به شما کمک کند که همراه فیلم پیش بروید، اما اگر زیرنویس از مانع از تمرکز شما بر روی کلمات انگلیسی که می شنوید؛ می شود آن را خاموش کنید.

 “ویدیوهای برتر” را در یوتیوب یا سایر وب سایت ویدیویی با محتوای انگلیسی تماشا کنید.

به وب سایت‌هایی مراجعه کنید که به طور قانونی قسمت‌هایی از نمایش های انگلیسی را به اشتراک می گذارند. چند تا از آن‌ها را تماشا ‌کنیدو سعی کنید بفهمید که این شخصیت‌ها چه کسانی هستند و نمایش چیست.

 

۱۰. باخودتان حرف بزنید.

وقتی تنها هستید، انگلیسی صحبت کنید. زمانی که انگلیسی صحبت می‌کنید صدای خود را ضبط کنید، سپس به آن گوش کنید کنید.

همچنین می‌توانید با صدای بلند به زبان انگلیسی آواز بخوانید یا پاراگراف‌های کوتاهی از متن نوشته شده به زبان انگلیسی را بخوانید.

صحبت کردن در زبان انگلیسی اغلب می‌تواند به شما کمک کند تلفظ خود را بهبود بخشید. ضبط تمرین‌های گفتاری شما می‌تواند به شما کمک کند قسمت هایی را که نیاز دارید بهبود بخشید را تشخیص دهید.

 

مرتبط بخوانید: ۳۵ ترفند برای آموزش زبان انگلیسی

 

۱۱. به زبان انگلیسی گوش دهید.

به جایی که گویشوران بومی انگلیسی جمع می‌شوند، بروید. به آن‌ها گوش دهید و سعی کنید مکالمات آن‌ها را درک کنید.

بازدید از کشوری که در آن مردم به انگلیسی صحبت می‌کنند، فرصت بیشتری برای گوش دادن به گفتگوی انگلیسی به شما می‌دهد، اما اگر این گزینه‌ای نیست که می‌توانید در نظر بگیرید، سعی کنید از جایی در کشور خود بازدید کنید که توریست‌های انگلیسی در آن جمع می‌شوند.

به افرادی که به آن‌ها گوش می‌دهید، نگاه نکنید و به همه جزئیات گوش ندهید. بر روی شناسایی موضوع کلی هر مکالمه تمرکز کنید و چند کلمه ناشناس را یادداشت کنید تا بعدا به معنی آن نگاه کنید.

 

آموزش آسان زبان انگلیسی

آموزش آسان زبان انگلیسی

 

۱۲.داستان‌های انگلیسی را بخوانید.

برای آموزش آسان زبان انگلیسی داستان‌های کوتاه و کتاب‌هایی را بخوانید که به زبان انگلیسی نوشته شده‌اند. این داستان‌ها را براساس علایق شخصی و سطح مهارت فعلی تان انتخاب کنید.

زمانی که برای اولین بار شروع می‌کنید، سعی کنید کتاب های داستان مخصوص کودکان و یا مطالبی را به طور خاص برای زبان آموزان مبتدی می باشد را بخوانید. این متون از زبان انگلیسی ساده‌تر استفاده خواهند کرد و باید به راحتی درک شوند.

مطالبی را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید. اگر از این تجربه لذت ببرید، یاد گرفتن راحت‌تر خواهد بود.

برای آموزش آسان زبان انگلیسی پس از خواندن متن، سعی کنید آنچه را که رخ داده با استفاده از کلمات خود به طور خلاصه بیان کنید. مشخص کنید که این شخصیت‌ها چه کسانی بودند، چه اتفاقی افتاد، چرا این اتفاق افتاد، زمان و مکان داستان را نیز مشخص کنید.

 

۱۳. به صورت آنلاین زبان انگلیسی را بخوانید و بنویسید.

 به وب سایت‌های انگلیسی مراجعه کنید و بدون ترجمه آن به زبان مادری خود از آن ها بازدید کنید. به فروم های آنلاین و دیگر گروه‌های اینترنتی که به شما این امکان را می‌دهد که به زبان انگلیسی با دیگران در ارتباط باشید، بپیوندید.

 

مرتبط بخوانید: آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

 

۱۴. به دنبال کلمات انگلیسی در مکان‌های غیر منتظر باشید.

تبلیغات، روزنامه‌ها و دیگر مطالب نوشته شده به زبان انگلیسی را بررسی کنید. سعی کنید بفهمید که هر قطعه از متن به چه معنی است و یک دیکشنری زبان انگلیسی را چک کنید تا معنای هر کلمه را که نمیدانید، یاد بگیرید.

 

۱۵. یک دفتر یادداشت روزانه تهیه کنید.

در مورد افکار و وقایع روزانه در یک دفتر خاطرات شخصی بنویسید. تا جایی که می‌توانید بدون نگاه به کلمات در دیکشنری انگلیسی بنویسید، اما این فرهنگ لغت را زمانی استفاده کنید که کلمه انگلیسی صحیح را برای ایده‌ای که می‌خواهید بیان کنید، نمی‌دانید.

دفتر روزانه خود را با نوشتن یک جمله به صورت روزانه شروع کنید. این جمله می‌تواند در مورد این که شما چه احساسی دارید، چه کار کردید و … باشد.

زمانی که با زبان انگلیسی احساس راحتی بیشتری کردید، می‌توانید نوشتن یادداشت‌های روزانه طولانی‌تر را شروع کنید و جملات بیشتری را بکار برید.

 

در صورتی که تمایل به مشاوره با کارشناسان زبان نگار برای شرکت در کلاس های آموزش آسان زبان انگلیسی را دارید، با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۴۳۹۴۲ به گرمی پاسخگوی شما خواهیم بود.

 

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه