کلاس فوق فشرده PTE | موسسه زبان های خارجی زبان نگار - برگزار کننده رسمی آزمونهای تافل در ایران

کلاس فوق فشرده PTE

کلاس فوق فشرده PTE

درمرکز زبان نگار کلاسهای PTE به صورت فوق فشرده برگزار میشود.

برای ثبت نام دوره PTE در مرکز زبان نگار کلیک کنید.

آزمون PTE چیست؟

آزمون PTE یکی از آزمون های زبان در دنیا می باشد که مانند IELTS وTOEFL دارای اعتبار جهانی بوده و در اکثرکشورها برای ادامه تحصیل و مهاجرت قابل قبول می باشد. این آزمون را سازمان PEARSON که ناشر انتشارات Longman می باشد برگزار کرده و علاقه مندانی که به دنبال تحصیل در کشور های مختلف و یا مهاجرت به کشور استرالیا می باشند می توانند از این آزمون استفاده کنند.

این آزمون همانند تافل با استفاده از کامپیوتر و اینترنت انجام می شود و چهار مهارت اصلی زبان از جمله Speaking ,Redaing, Listening و Writing ارزیابی شده و نمره آن از ۹۰ محاسبه می شود.
در این آزمون علاوه بر چهار مهارت اصلی به مهارت های دیگر نیز نمره داده می شود از جمله :‌

grammar, oral fluency, pronunciation, spelling , vocabulary, written discourse

البته باید بدانید که برای ادامه تحصیل تمامی دانشگاه های دنیا این مدرک را مانند تافل و ایلتس قبول ندارند و حتی بعضی از دانشگاه ها در دنیا ممکن است برای بعضی از رشته ها و یا مقاطع تحصیلی خاص این مدرک را قبول کنند. بنابراین برای اینکه مطمئن شوید که آیا دانشگاه مورد نظرتان این مدرک را قبول می کند یا خیر می توانید از لینک زیر استفاده کنید:

http://pearsonpte.com/test-takers/accepts

یکی از دلایل محبوبیت این آزمون در بین زبان آموزان این است که از دو سال قبل اداره مهاجرت استرالیا این آزمون را برای مهاجرت به جای ایلتس هم قبول می کند و علت اینکه چرا افراد زیادی تمایل به شرکت در این آزمون رادارند این است که این آزمون ساده تر از آزمون آیلتس و تافل می باشد.

 

آزمون PTE

آزمون PTE

 

این نکته شایان ذکر است که کشورکانادا این آزمون را برای مهاجرت قبول نمی کند و برای این کشور فقط ایلتس مورد قبول می باشد. چنانچه شما تمایل دارید که به استرالیا مهاجرت کنید و نیازمند کسب نمره ۷ در هر چهار مهارت می باشید می توانید به جای ایلتس در آزمون PTE شرکت کنید.

معادل نمره ۷ در چهار مهارت آیلتس نمره ۶۵ در آزمونPTE می باشد که بنابر گفته بسیاری از افرادی که در این آزمون شرکت کرده اند کسب نمره ۶۵ در این آزمون راحت تر از کسب نمره ۷ در ایلتس می باشد.

اهمیت این قضیه بیشتر در مهارت Writing میباشد چون با توجه به داوطلبان زیادی که در آزمون ایلتس شرکت کرده اند کسب نمره ۷ در مهارت Writing ایلتس به شدت سخت بوده و معمولا افراد مجبور به شرکت در آزمون ایلتس به دفعات می باشند. ولی کسب نمره ۶۵ در آزمون PTE به مراتب ساده تر از ۷ در ایلتس می باشد.

 

مرتبط بخوانید: دوره TTC در زبان نگار

 

 این آزمون هر هفته برگزار می شود ولی در کشور ما هیچ مرکزی این آزمون را برگزار نکرده و شما برای شرکت دراین آزمون می بایست به کشورها همسایه از جمله ترکیه، دبی سفر کرده و در آزمون شرکت نمایید. از لحاظ هزینه های ثبت نام آزمون در کشور ترکیه ارزان تر از دبی می باشد.

 

منابع اصلی آزمون پی تی ای

The Official Guide to PTE Academic

PTE Practice Tests Plus  

 

دیگر منابع معتبر آزمون   PTE

PTE Academic Test Builder

 

مراکز برگزاری آزمون   

ترکیه ،عمان ،امارات ، کویت و عراق

 

سطح زبان آموز  

 زبان آموزانی که سطح زبانشان در سطح  Upper Intermediate باشد می توانند مستقیماً وارد دوره های PTE شوند.

 

نمره مد نظر حداقل سطح مورد نیاز
۴۵-۵۵ Intermediate
۵۵-۶۵ Upper-Intermediate
۶۵-۷۵ Advanced

 

 محدوده نمره ی آزمون بین ۹۰-۱۰ می باشد و نمره ۸۳ در آزمون معادل نمره ۸.۵ آیلتس می باشد.

 

تدریس آزمون پی تی ای در مرکز زبان نگار

دوره PTE  به صورت کلاس گروهی در ۲۴ جلسه ۹۰ دقیقه ای تدریس می گردد و هزینه این دوره ۲۳۰۰۰۰۰۰ریال میباشد.

 

پرداخت آنلاین و رزرو دوره PTE

 

فرمت کلی آزمون PTE

بخش اول Speaking&Writing

۷۷ تا ۹۳ دقیقه زمان برای این قسمت لازم است و شامل موارد زیر است: معرفی شخصی، خواندن بلند read Aloud تکرار جمله، توصیف تصویر، تکرار یک lecture ، جواب به سوالات کوتاه، خلاصه کردن متن ( یک جمله )،  خلاصه کردن متن ( یک پاراگراف )، مقاله ( ۲۰ دقیقه ).

بخش دوم Redaing

تا ۴۰ دقیقه زمان برای سوالات چند گزینه ای، چیدن پاراگراف ها، پر کردن جاهای خالی ( ۱۰ دقیقه برای استراحت به صورت اختیاری )

بخش سوم Listening

۴۵ تا ۵۷ دقیقه برای: خلاصه کردن یک بخش Speaking سوالات چند گزینه ای، پر کردن جای خالی، مشخص کردن ( highlight ) کردن خلاصه درست، مشخص کردن کلمات نادرست

یکی دیگر از ویژگیهای این آزمون این است که نمره شما ۵ روز بعد از انجام آزمون در وب سایت pearson  قابل مشاهده است و شما می توانید بعد از آن بلافاصله در صورت نیاز مجددا ثبت نام نموده و در آزمون شرکت کنید.

 

آزمون PTE

آزمون PTE

 

PTE | کلاس گروهی PTE | دوره PTEکلاس

کلاس PTE آکادمیک

آزمون PTE آزمونی مناسب برای تحصیلات خارج از کشور و مهاجرت

آزمون PTEکه مخفف  Pearson Test of English است آزمون جایگزین مناسبی برای آیلتس خواهد بود آگر که شما قصد مهاجرت به اقیانوسیه و مخصوصا کشورهای نیوزلند یا استرالیا را داشته باشید مدرک آزمون PTE  مورد تایید دانشگاه ها ، مراکز آموزشی و البته دولت های نیوزلند و استرالیا جهت مهاجرت است .این آزمون به وسیله انستیتو پیرِسِن ارائه شده است و در سرتاسر دنیا بیش از ۲۵۰ کشور آزمون PTE  را برگزار می نمایند . متاسفانه این آزمون در ایران برگزار نمی شود ولی درکشور های همسایه مانند ترکیه ،عمان ،امارات ، کویت و حتی عراق مراکز برگزاری آزمون PTE  وجود دارد.

 

مرتبط بخوانید: تنها مرکز برگزار کننده آزمون TFI در ایران

 

جهت آمادگی در آزمون PTE  می توانید از دوره های PTE مرکز تخصصی زبان نگار استفاده نمایید . افرادی که داوطلب شرکت در آزمون  PTE هستند ابتدا باید به مرکز تخصصی زبان نگار مراجعه نمایند و توسط مدیران آموزشی این مرکز تعیین سطح شوند اگر سطح زبانشان در سطح  Upper Intermediate باشد می توانند مستقیماً وارد دوره های PTE  شوند.

ولی اگر سطح زبانشان ضعیف باشد باید در دوره های زبان عمومی به طور فشرده و عادی شرکت کنند و پس از گذراندن دوره های مذکور وارد دوره های PTE شوند. کلاس PTE در مرکز تخصصی زبان نگار به صورت گروهی و هم به صورت خصوصی برگزار می شود .

 

مرتبط بخوانید: خرید ووچر تافل

 

 

 

آزمون PTE

آزمون PTE

 

فرمت آزمون PTE

در آزمون PTE آکادمیک تنها طی ۳ ساعت تمامی مهارت های Listening , Writing Speaking ,Reading مورد ارزیابی قرار می گیرد.

 

آزمون PTE

PTE مخفف Pearson Test of English می باشد آزمون تحصیلی زبان انگلیسی پیرسن ، در حقیقت یک آزمون برمبنای کامپیوتر است که به دانشجویان بین المللی و مهاجران سریعترین ، انعطاف پذیر ترین و عادلانه ترین راهکار اثبات میزان مهارت زبان انگلیسی را ارائه می دهد.

 

مرتبط بخوانید: انواع دوره های زبان انگلیسی در زبان نگار

 

درباره آزمون PTE

  • نتایج معمولاً در ۵ روز کاری ارائه می گردد.
  • آزمون PTE مورد تایید تمامی دانشگاه ها ، دانشکده ها و انجمن های تخصصی استرالیا می باشد .
  • مدرک آزمون PTE برای تمام دانشجویان استرالیا و همچنین برای درخواست ویزا تایید شده است.

مرتبط بخوانید:بهترین برگزار کننده آزمون تافل کجاست؟

 

توضیحات بیشتر پیرامون آزمون PTE

برای تکمیل آزمون آکادمیک  PTE شما باید به یک مراکز مورد اطمینان برگزار کننده آزمون پیرسن مراجعه نمایید شما باید از کامپیوتر و هدست برای شنیدن و خواندن و پاسخ به سوالات استفاده نمایید .

مدت زمان آزمون PTE ۳ ساعت بوده و آزمون PTE به طور کلی از ۳ بخش تشکیل شده است :

  • مهارت هایSpeaking & Writing  به طور همزمان و در قالب یک مرحله
  • مهارتReading
  • مهارتListening

در آزمون PTE بیست فرمت و ساختار متفاوت سوال وجود دارد از سوالات چند گزینه ای گرفته تا نگارش مقاله و تفسیر اطلاعات.

آزمون PTE آکادمیک ، زبان انگلیسی را در گستره زندگی واقعی و زبان دانشگاهی مورد ارزیابی قرار می دهد. بنابراین شما گلچینی از سخنرانی ها گوش می دهید و با گراف ها و چارت ها مواجه خواهید شد.

در این آزمون شما دامنه متفاوتی از لهجه ها را خواهید شنید از بریتانیایی و امریکایی گرفته تا افراد غیر بومی و غیر انگلیسی زبان.

بنابراین از این طریق شما در معرض انواع لهجه هایی که در زندگی روزمره با آنها رو به رو خواهید شد قرار می گیرید.

 

بخش سوم ۴۵ – ۵۱ دقیقه

Listening

خلاصه کردن متن گفته شده

سوالات چند گزینه ای

پر کردن جاهای خالی

هایلایت کردن خلاصه صحیح متن

سوالات چند گزینه ای

انتخاب لغات جا افتاده

هایلایت لغات ناصحیح

نوشتن از املا

بخش دوم ۳۲-۴۱ دقیقه

Reading

پر کردن جاهای خالی

سوالات چند گزینه ای

اصلاح پاراگراف ها

پر کردن جاهای خالی

سوالات چند گزینه ای

بخش نخست ۷۷ – دقیقه۹۳

Speaking and Writing

معارفه شخصی

خواندن با صدای بلند

تکرارکردن جمله ها

توضیح تصویر

بازگفتار سخنرانی

پاسخ به سوالات کوتاه

خلاصه کردن متن نوشته شده

نگارش مقاله

 

 

 

مرتبط بخوانید: ۱۵ نکته طلایی در یادگیری لغت زبان که باید بدانید!

 

دسترسی به نتایج آزمون PTE 

شما از طریق یک حساب کاربری آنلاین به نتایج دسترسی خواهید داشت . ابتدا شما یک ایمیل دریافت خواهید کرد که شما را از در دسترس بودن نتایج آزمون PTE آگاه می سازد .

پس از دریافت ایمیل ، شما باید در حساب کاربری آنلاین پیرسن خود وارد شوید همان حسابی که زمان رزرو آزمون آن را ساخته اید.

 

آزمون PTE

آزمون PTE

 

چگونه نتایج آزمون PTE محاسبه می شود ؟

برای تعیین نتایج تمامی آیتم های آزمون PTE  آکادمیک از سامانه خودکار نمره دهی PTE و به صورت کاملاً کامپیوتری استفاده می شود .

نتایج برخی از انواع آیتم ها فقط بر پایه صحیح بودن بنا شده است، در حالی که دیگر آیتم ها بر پایه صحیح بودن، جنبه های رسمی  و کیفیت پاسخ دهی بنا شده است. برای واضح تر شدن موارد ذکر شده به مختصری توضیح در این موارد می پردازیم. جنبه های رسمی به شکل پاسخ اشاره دارند، به عنوان مثال ، آیا در یکی از آیتم ها مورد تست قرار گرفته ، از دامنه لغات خارج شدید و فراتر رفته اید یا آیا کمتر از محدوده لغات پاسخ داده اید.

 

کیفیت پاسخ دهی:

کیفیت پاسخ دهی در میزان توانایی شما در هر یک از مهارت ها نمایان خواهد شد. به عنوان مثال ، در آیتم بازگفتار سخنرانی ،پاسخ شما با توجه به سلیس بودن بیان و کیفیت تلفظتان امتیاز دهی خواهد شد. در اینجا دو نوع امتیاز دهی وجود دارد: ۱- صحیح و غلط ۲- نمره دهی جز به جز .

 

صحیح یا غلط :

در این نوع نمره دهی اگر پاسخ صحیح باشد از ۱ نمره موجود ، شما یک خواهید گرفت به عبارت دیگر کل نمره به شما داده می شود ولی اگر غلط پاسخ دهید هیچ نمره نخواهید گرفت.

 

مرتبط بخوانید: ۱۰ ویژگی یک کلاس زبان انگلیسی خوب

 

نمره دهی جز به جز:

سایر صورت های سوال به شکل صحیح ، تاحدی صحیح و ناصحیح نمره دهی می شود. اگر پاسخ ها به این آیتم ها صحیح باشد ماکسیمم امتیاز به آن تعلق می گیرد اما اگر بخشی از پاسخ ها صحیح باشد به اندازه پاسخ صحیح داده شده در سوالات امتیاز دریافت خواهید کرد که این امتیاز دریافت شده از نمره کامل تخصیص داده شده به سوال کمتر است و اگر پاسخ ها کاملاً غلط باشند بدیهی است هیچ نمره ای نخواهید گرفت .

 

بررسی نمرات آزمون PTE

نمره آزمون PTE آکادمیک نمره ای قابل رقابت با سایر آزمون های تعیین سطح استاندارد بین المللی است.

نمره آزمون PTE آکادمیک با سایر آزمون های سنجش زبان انگلیسی قابل قیاس است. البته باید اضافه کرد که آزمون PTE آکادمیک شاید کمی به علت کامپیوتر بیس بودن آسان تر باشد. در مقایسه با آزمونی مثل آیلتس از منظر میزان استرسی که در آزمون آیلتس به زبان آموز در هنگام مصاحبه وارد می شود .

 

 در اینجا جدول مطابقت رتبه آزمون PTE با سایر آزمون های هم سطح بین المللی مقایسه می شود:

 

رتبه PTEآکادمیک رتبه تافل (TOEFL iBT)
۳۸ ۴۰-۴۴
۴۲ ۵۴-۵۶
۴۶ ۶۵-۶۶
۵۰ ۷۴-۷۵
۵۳ ۷۹-۸۰
۵۹ ۸۷-۸۸
۶۴ ۹۴
۶۸ ۹۹-۱۰۰
۷۲ ۱۰۵
۷۸ ۱۱۳
۸۴ ۱۲۰

 

رتبه PTEآکادمیک رتبه آیلتس(IELTS)
۳۰ ۴.۵
۳۶ ۵
۴۲ ۵.۵
۵۰ ۶
۵۸ ۶.۵
۶۵ ۷
۷۳ ۷.۵
۷۹ ۸
۸۳ ۸.۵
۸۶ ۹

 

گزارش نمره PTE شما از چندین بخش تشکیل شده است :

عکس و مشخصات فردی شما

نمره کلی شما

تجزیه و تحلیل دقیق عملکرد شما در آزمون PTE

آزمون PTE

آزمون PTE

گزارش نمرات PTE آکادمیک شما شامل نمره کلی شما نمرات مهارت های ارتباطی شما و نمره توانایی شما در مهارت های زبان انگلیسی شامل ، دستور زبان ، سلیس بود بیان و تلفظ ، هجی صحیح حروف ، دامنه لغات و مهارت نگارش زبان انگلیسی می باشد.

 

نمره کلی آزمون PTE:

نمره کلی PTE شما منعکس کننده توانایی کلی شما در زبان انگلیسی است . نمره PTE شما بر مبنای عملکرد شما در تمامی آیتم های آزمون بنا شده است . دامنه کلی نمره PTE بین ۱۰ تا ۹۰ امتیاز است.

نمره PTE شما در چهار مهارت  ارتباطی شامل: Writing , Speaking , Listening  Reading  با توجه به تمامی آیتم های آزمونPTE، این مهارت ها را مورد ارزیابی قرار می دهد ( هریک را به صورت یک مهارت تک و یا در کنار دیگر مهارت ها). محدوده نمره PTE  شما در ۴ مهارت اصلی آزمون PTE تحت عنوان communicative skillsبین ۱۰  تا ۹۰  امتیاز است. نمایش نمرات PTE در قالب یک نمودار به شما این فرصت را می دهد که نقاط ضعف و قوت خود را در کمترین زمان ممکن بیابید و متوجه شوید که هر یک از مهارت ها چه ارتباطی با نمره کلی شما دارد .

 

مرتبط بخوانید: نکات مهم در تقویت رایتینگ تافل که باید بدانید!

 

نکات ضروری برای کسب نمره کامل در بخش Fill in the blanks ریدینگ آزمون PTE

انواع گوناگونی از سوالات  Fill in the blanks وجود دارد که تو بخش PTE Academic Reading طرح میشود. نوع نخست سوالات انتخاب کردن و جاگذاری  Task است. مهم و دوم آن باعث بدست آوردن نمره‌ی زیادی میشود و دارای اهمیت زیادی است. تقریباً حدود ۵-۲ سوال از این نوع وجود دارد.

 

یک متن کوچک با چند جای خالی در حدوداً ۶-۳ کلمه به شما داده می شود. زیر متن به شما گزینه‌هایی داده میشود که غالباً دو برابر تعداد جاهای خالی است. شما باید کلمه‌ای که فکر می‌کنید در جای خالی مرتبط درست است را انتخاب کنید و در جای خودش قرار دهید. متن‌ها در این task که غالباً عناوین آکادمیک یا عناوین مرتبط با ادبیات یا علوم اجتماعی دارند، خیلی طولانی نیستند.

آنچه که مهم است روش خواندن می باشد! اگه با روش درستی با این نوع سوال برخورد نکنید، این task می‌تواند زمان زیادی را از شما بگیرد. برای غلبه بر این task، شما به‌سرعت و دقت نیاز دارید. پس وقتی درباره‌ی ریدینگ صحبت می‌کنیم، واژگان شما قطعاً با ریدینگ بهبود پیدا میکند. با این حال، فقط خواندن به شما کمک نمی‌کند تا سرعت حل این task را در خودتان افزایش بدهید. پس ضروری است شما این task خاص و نوع سوالات آن را تمرین کنید. سرعت بالا در خواندن هم از طرف شما نیاز است. دقت کنید که این task بر نمرات واژگان شما اثر می گذارد و به‌شدت به گرامر وابسته هست.

 

آزمون PTE

آزمون PTE

 

تا جایی‌که به نمره مربوط می باشد، شما ۱ credit برای هر جواب درست و ۰ credit برای هر جواب غلط می‌گیرید. هیچ نمره‌ی منفی هم وجود ندارد. بنابراین، شما می‌توانید حدود ۱۵ credits را در این task بدست بیاورید. قبل از اینکه این‌گونه نتیجه‌گیری کنید که از ۹۰ نمره ۱۵ نمره‌ی شما به این task اختصاص دارد، متاسفیم که باید این حباب را بترکانیم و بگویم که PTE پیرسون از “credits” صحبت می‌کند و نه نمره. با این حال، این credits برای نمره‌ی PTE ریدینگ شما مهم است.

نوع دیگر سوال Fill in the blanks که در امتحان وجود دارد، “Fill in the blanks رایتینگ و ریدینگ می باشد. بله، درست حدس زدید. این سوالات بر نمرات رایتینگ و ریدینگ شما تاثیر دارد.

 

نکاتی برای Fill in the blanks ریدینگ PTE

۱- بیش از ۲ دقیقه روی این task زمان نگذارید.

۲- مراقب نکات تخصصی باشید.

۳- از دانش گرامرتان استفاده کنید.

۴- دانش واژگان‌تان را تقویت کنید.

۵- با collocation کلمات آشنا باشید.

۶- از استراتژی حذف استفاده کنید.

۷- استفاده‌ی درست از کلماتی که دارای معانی مشابه هستند را یاد بگیرید.

 

مرتبط بخوانید: آموزش زبان چینی

 

۱- بیش از ۲ دقیقه روی این task زمان نگذارید.

سعی کنید این سوال را حدوداً در ۲-۱.۵ دقیقه حل کنید. از سپری کردن زمانی بیشتر از این مقدار اجتناب کنید. برای این سوال، کاری که می‌توانید انجام دهید، skim کردن متن می باشد. بدلیل کوتاه بودن متن،skim کردن آن آسانتر می باشد و یک ایده‌ی کلی از کلمات و جاهای خالی بدست بیاریم، مثلاً بفهمیم آن کلمه اسم، صفت یا قید می باشد. وقتی Context متن را فهمیدید، احتمالاً می‌توانید کلمه‌ی درست را برای یک جای خالی خاص انتخاب کنید.

 

۲- مراقب نکات تخصصی باشید.

در این task، شما باید کلمه‌ی داخل مستطیل را انتخاب و در جای خودش قرار بدهید. مراقب نکات تخصصی بودن یعنی در انتخاب و جاگذاری کلمات عجله نکنید. مطمئن باشید که آن کلمه را به‌درستی در جای خالی میگذارید. بعد که آن جای خالی پُر شد، دوباره بررسی کنید. بعد از پُر کردن تمام جاهای خالی، مطمئن شوید کلماتی که می‌خواستید در جاهای خالی بگذارید درست هستند و هیچ جای خالی باقی نمانده است. فقط بعد از آن باید به سراغ بخش بعدی بروید. شما می‌توانید جواب رو هر زمان و قبل از رفتن به بخش بعدی تغییر بدهید.

 

۳- از دانش گرامرتان استفاده کنید.

زمانی‌که متن مشخصی رو skim می‌کنید، با موضوعش آشنا می شوید و می‌توانید کلمه‌ای رو پیش‌بینی کنید که باید در جای خالی قرار داده شود، صرف‌نظر از اینکه اون کلمه صفت یا قید یا اسم یا فعل یا حرف اضافه باشد. شما می‌توانید جواب را بر اساس زمان‌ها و collocation کلمات قضاوت کنید. پس گرامر نقش مهمی در اینجا بازی می کند.

با اصول اولیه‌ی گرامر باید به‌درستی آشنا شوید تا مشکل زیادی با این task نداشته باشید. به‌‌سرعت جاهای خالی را پُر کنید. بدون هدر دادن زمان برای پاسخ به سوالای سخت‌تر، ابتدا به سوالات آسون‌تر جواب دهید. گهگاهی ممکن است چند کلمه‌ی متن و حتی Context متن را هم نفهمید. در اینجا اگر درباره‌ی گزاره‌های فاعل-فعل-مفعول و در کل، گرامر بدانید، خیلی چیزا برایتان روشن میشود و این  task  برایتان مانند آب خوردن می شود. شما باید اجزاء کلامی که در متن نیست را پیدا کنید.

 

مرتبط بخوانید: بهترین کلاس زبان در تهران کجاست؟!

 

از شکل فعل وقتی با یک یا چندین اسم استفاده می شود، آگاه شوید. استفاده از حروف تعریف را با اسم‌های قابل‌شمارش و غیرقابل‌شمارش یاد بگیرید. در مورد اسم‌های غیرقابل‌شمارش، از “a/an” نمی‌توانید استفاده کنید، در حالیکه برای اسم‌های قابل‌شمارش “a/an” وجود دارد. علاوه بر این، اسم‌های قابل‌شمارش می‌تواند دارای شکل جمع باشد که در این‌صورت، “s”  در انتهای آن کلمه ظاهر میشود. استثناهایی برای این قانون وجود دارد که باید از آن آگاه باشید. علاوه بر این، از شکل‌های کلمات هم باید آگاه باشید، یعنی باید بدانید که آن کلمه فعل یا اسم یا صفت یا قید است. برای مثال، (decision)  اسم، (decide ) فعل، (decisive) صفت و (decisively )قید می باشد.

 

آزمون PTE

آزمون PTE

 

۴- دانش واژگان‌تان را تقویت کنید.

این task می‌تواند دارای متن‌هایی باشد که عناوین آن از موضوعات کاملاً آکادمیک تا ادبیات متغیّر باشند. در این میان، ممکن است با کلماتی مواجه شوید که با آن ناآشنا هستید. سعی کنید تا جای ممکن مقاله‌های آکادمیک بخوانید تا دانش واژگان‌تان را تقویت کنید. به کلمات ناشناخته‌ای که معنی آن را نمی‌دانید دقت کنید، از آن ها استفاده و سعی کنید آنها را در متن به یاد بیارید. مینی‌دیکشنری خودتان را داشته باشید. در این‌صورت، حداقل وقتی کلمه‌ای را می‌بینید، یک ایده در ذهن دارید که آیا آن کلمه برای یک جای خالی مناسب است یا نه. همچنین شما می‌توانید معنی یک جمله‌ی خاص را بفهمید.

 

۵- با collocation کلمات آشنا باشید.

نکته‌ی مهم دیگری که باید آن را برای این task در نظر بگیرید آشنایی با collocations هست. ۲ نوع  collocations  وجود دارد، کلمات collocation آکادمیک و کلمات collocation گرامری.

برای مثال،

“You can achieve your desired score with practice.”

در این جمله، عبارت desired score یک نمونه از collocation هست. کلمات خاصی همچون یک عبارت کنار هم قرار می‌گیرند که به آن collocation کلمات گفته میشود.

“You need to be aware of grammar in order to get good score in this task.”

این هم نمونه‌ی از کلمات collocation گرامری می باشد. به فعل و حرف اضافه‌ی استفاده شده دقت کنید.

آیا می‌دانستید PTE پیرسون فهرستی از ۲۵۰۰ collocations را منتشر کرده است؟ شما حتماً باید به این فهرست حداقل یکبار نگاهی بندازید.

 

۶- از استراتژی حذف استفاده کنید.

چه می شود اگر شما از یک جواب مطمئن نباشید؟ اصلاً مشکلی نیست. چیزی که می‌تواند در صرفه‌جویی در زمان به شما کمک کند تلاش برای فهمیدن پیامی است که جمله قصد دارد به شما بگوید. حتی اگر کلمه‌ی درست و صحیح را هم ندانید، باز می‌توانید گزینه‌های جواب را بررسی کنید. در این حالت، یا می‌توانید گزینه‌های بی‌ربط با معنی کلمه‌ای که باید با جمله تطابق داشته باشد را حذف کنید یا می‌توانید کلمات را بررسی کرده و به‌ دنبال معنی‌ آنها باشید.

 

مرتبط بخوانید: ۱۰ ویژگی یک کلاس زبان انگلیسی خوب

 

۷- استفاده‌ی درست از کلماتی که دارای معانی مشابه هستند را یاد بگیرید.

این نکته طبیعتاً در task Fill in the blanks رخ میدهد. شما ممکن است با ۲ کلمه‌ای مواجه شوید که دارای معنی مشابهی هستند و سردرگم شوید که کدام کلمه را در آن جای خالی بگذارید. در اینجا می‌توانید درباره‌ی جواب درست به ۲ شکل تصمیم بگیرید. ابتدا بر اساس گرامر. در آن جای خالی به دنبال حروف اضافه، فعل یا اسم باشید و بعد به دنبال Context جمله. جمله‌ی قبل و بعد آن را بخوانید. دقت کنید و ببینید آیا هیچ تناقض یا تضادی در آن جملات وجود دارد یا نه. به این‌صورت، می‌فهمید کدوم کلمه درست می باشد.

مثلاً ۲ گزینه‌ی “Foresee” و “Predict” پیش روی شماست. هر دوی این کلمات دارای معنی مشابهی هستند، پس چگونه باید تصمیم بگیرید که جواب درست کدام است؟ در این حالت، گرامر و Context می‌تواند شما را راهنمایی کند تا گزینه‌ی درست را انتخاب و نهایی کنید.

 

آزمون PTE

آزمون PTE

 

 رایتینگ آزمون PTE : از این خطاها آگاه باشید و از نکات زیر پیروی کنید.

این مطلب به تمام دانشجویان PTE تقدیم می شود که تلاش می‌کنند بدانند بخش رایتینگ آکادمیک PTE دقیقاً چه سوالاتی مطرح می شود و همچنین به کسانی تقدیم میشود که از نکات ارائه شده در این متن یا الگوهای نمره‌دهی آگاه هستند اما می‌خواهند نمره‌ای بالاتر از ۷۰ یا بیشتر بگیرند. قبل از بیان نکات و استراتژی‌های رایتینگ، اجازه دهید یک بررسی انجام دهیم. شما قبلاً برخی از این موضوعات یا بسیاری از نکات مربوط به آمادگی موثر برای PTE را خواندید و با این حال، هنوز نااُمید هستید. پس هنوز فضا برای یادگیری توصیه‌ها یا نکات بهتر وجود دارد. نفسی بکشید، نکات زیر را بخوانید و هر بار که تمرین می‌کنید، آن ها را به کار ببرید.

 

نکات فوری برای بهبود نمره در نوشتن essay

۱- نسبت به دستورالعمل‌های متن سوال همچون تعداد کلمه (۳۰۰-۲۰۰ کلمه) دقت کنید.

۲- موضوع را بخوانید و از نوع essay آگاهی داشته باشید.

۳- مطمئن بشوید که به زبان انگلیسی آکادمیک می‌نویسید.

۴- از points bullet استفاده نکنید.

۵- پاراگراف‌های صریح و فشرده بنویسید.

۶- از زبان دست و پا شکسته (نامفهوم) در هر صورت اجتناب کنید.

۷- از عبارت‌ها درست استفاده کنید.

۸- انواع گوناگون جمله همچون جملات ساده، مرکب و پیچیده را در نوشته‌تان نشان دهید.

۹- نسبت به گرامر، زمان‌ها، مفرد/جمع دقت کنید.

۱۰- مطمئن شوید spellings صحیح را می‌نویسید.

۱۱- در شروع و بین جمله‌ها، به حروف بزرگ دقت کنید.

۱۲- نقطه‌گذاری صحیح به نمره اضافه میکند.

۱۳- از ایده‌هایتان با مثال‌های مرتبط حمایت کنید.

۱۴- هیچگاه کلی ایده را در یک پاراگراف نیارید چون احتمال اینکه خیلی از آن‌ها بی‌ربط با ایده‌ی اصلی باشند، زیاد است.

۱۵- با اختصاص ۳-۲ دقیقه، همیشه essay را بعد از کامل شدن بازبینی کنید.

۱۶- تمام اشتباهات کوچک و بزرگی را که در گذشته در spelling داشتید، بررسی کنید.

 

مرتبط بخوانید: ۳۰ اصطلاح کاربردی انگلیسی که باید بدانید!

 

نکات فوری برای بهبود نمره در خلاصه‌سازی متن نوشتاری

۱- دستورالعمل‌های متن سوال را به‌دقت بخوانید و به تعداد کلمه‌ی خواسته‌شده- یعنی بین ۷۵-۵ کلمه- دقت کنید.

۲- فقط در یک جمله بنویسید (فقط یک جمله!!).

۳- نوشتن جملات پیچیده را تمرین کنید. از جملات پیچیده هوشمندانه استفاده کنید.

۴- از connectors به‌جا و درست استفاده کنید چون گرامر خیلی اهمیت دارد.

۵- ایده‌ی اصلی متن را دربیارید.

۶- به تعداد کلمات دقت کنید.

۷- جمله‌هایتان را برای خطاهای نقطه‌گذاری، گرامر و spellings دوباره بازبینی کنید.

 

آزمون PTE

آزمون PTE

 

در کلاس‌های آموزشی PTE، ما PTE Writing Correction Service را در اختیارتان قرار می دهیم. این سرویس شامل ارزیابی بخش‌های نوشتن Essay و خلاصه‌سازی متن نوشتاری مطابق با راهنمای نمره‌دهی PTE هستند. پیشنهادها به همراه اصلاح متن داده می شوند.

به هنگام ارزیابی essay و خلاصه‌ها، متوجه چند اشتباه شدیم که غالباً تمام دانشجویان مرتکب می شوند و مشکلاتی را نشون میدهد که با آن مواجه هستند. الان می‌خواهیم برخی از مشکلات و تجارب حقیقی آزمون‌دهنده‌های PTE را بررسی کنیم. در ادامه شایع‌ترین اشتباهات را در نوشتن Essays PTE به شما نشان می دهیم.

 

۱- نوشتن بیشتر یا کمتر از تعداد کلمه‌ی خواسته‌ شده

ما این مشکل را در بسیاری از essays می‌بینیم. به هنگام نوشتن یک essay، بسیاری از آزمون‌دهنده‌ها به تعداد کلمه‌ی مشخص شده در متن سوال توجه نمی‌کنند. برخی essays بیش از ۳۰۰ کلمه هستند و بعضی‌وقت‌ها حتی به مجموع ۲۰۰ کلمه هم نمیرسند. از شما به‌روشنی خواسته شده بین ۳۰۰-۲۰۰ کلمه بنویسید. بنابراین، نباید بیش از ۳۰۰ کلمه یا کمتر از ۲۰۰ کلمه بنویسید. این کار بر نمره‌ی شما به‌شدت اثر می گذارد.

 

۲- عدم پیروی از یک فرمت مناسب برای رایتینگ با مقدمه‌ای بی‌ربط و نتیجه‌گیر‌ی بد

بسیاری از آزمون‌دهنده‌ها با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کنند. ساختار آن essay بسیار مهم و حیاتی است تا شما بتوانید ایده‌هایتان را با انسجام ایجاد کنید. قبل از آن، شما باید بتوانید یک مقدمه‌ی واضح و صریح درباره‌ی موضوع بحث بنویسید. نکته‌ی مهم بعدی نتیجه‌گیری خوب با خلاصه کردن تمام ایده‌های اصلی است. ایده‌های سُست و بی‌ربط را در essay ذکر نکنید.

 

مرتبط بخوانید: آزمون آزمایشی اصلی تافل

 

۳- محتوای رایتینگ با موضوع رایتینگ اصلاً ارتباطی ندارد.

بیایید برای مثال این سوال را در نظر بگیریم: “بسیاری از موسسات و دانشگاه‌ها آزمون‌های نوشتاری و نه آزمون‌های مبتنی بر کامپیوتر را برای دانشجویان‌شان انجام میدهند. نظر شما نسبت به این موضوع چیست؟” در اینجا، شما باید بفهمید که قراره نظراتان را درباره‌ی آزمون‌های نوشتاری که توسط برخی موسسات آموزشی به آزمون‌های کامپیوتری ترجیح داده می شود، بیان کنید. سوال به مطالعات کامپیوتری یا هر موضوع فنی مرتبط با کامپیوتر ارتباطی ندارد.  همیشه سوال را کامل بخوانید و موضوع را بفهمید.

 

اکنون شایع‌ترین خطاها را در بخش خلاصه‌سازی متن نوشتاری بررسی می‌کنیم.

۱- عدم درک درست ایده‌ی متن

۱۰ دقیقه برای نوشتن خلاصه وقت هست و در شتاب برای نوشتن، بسیاری از آزمون‌دهنده‌ها متن را به‌دقت نمی‌خوانند و خلاصه‌ای را می‌نویسند که با ایده‌ی اصلی متن هیچ ارتباطی ندارد. شما باید متن را بخوانید و قبل از نوشتن پاسختان، آن را کامل بفهمید.

 

۲- عدم نوشتن خلاصه در یک جمله (یک اشتباه بزرگ)

این اشتباه ممکن است به قیمت از دست دادن تمام نمره‌ی بخش خلاصه‌سازی متن نوشتاری تموم شود. در بسیاری از مواقع، بیشتر افراد ناخودآگاه نقطه‌ای می‌گذارند و بعد جمله‌ی دیگری را می‌نویسند که با توجه به دستورالعمل داده شده در متن سوال قطعاً نادرست است. در انتهای جمله یک نقطه بگذارید، از connectors صحیح و کاما (در صورت ضرورت) استفاده کنید و فقط یک جمله بنویسید.

 

آزمون PTE

آزمون PTE

 

۳- استفاده‌ی نادرست از گرامر

خلاصه‌سازی متن نوشتاری، paraphrase کردن ایده‌ی اصلی متن می باشد. چالش در اینجا نوشتن ایده‌ی اصلی در جمله‌ای با ۷۵-۵ کلمه است. پس طبیعتاً گرامر نقش مهمی در اینجا دارد. ضروری است که شما یک جمله‌‌ی پیچیده را با استفاده از حروف ربط و قیدها بنویسید. از استفاده از کلماتی مشابه با متن خودداری کنید.

 

۴- بررسی نکردن spelling و برداشتن مستقیم کلمات از متن

PTE یک آزمون کامپیوتر محور است و در شتاب نوشتن خلاصه در عرض ۱۰ دقیقه، این امکان وجود دارد که spellings را غلط تایپ کنیم حتی اگر قبلاً تمرین کرده باشیم. برای مثال، spellings حروف “i” و “e” رو در کلمه‌ای همچون “receive” یا “believe” یا در کلماتی که به “-ance” یا “-ence” ختم میشوند، مثل “acceptance” و “coincidence” و یا در کلماتی که به “able-” یا “ible-” ختم میشوند، مثل “knowledgeable” یا “responsible” دوباره بررسی کنید. ثانیاً، همان کلمات متن را عیناً ننویسید و به جای آن از مترادف‌ها استفاده کنید.

 

مرتبط بخوانید: راهنمای جامع انتخاب بهترین کلاس مکالمه

 

اشتباهات شایع دیگری هم وجود دارد. بسته به خود فرد، مشکلات یادگیری یک زبان ممکن است متفاوت باشد. نکته‌ی مهم دائماً تمرین کردن در جهت درست می باشد. بهتر است که در راه پیشرفت‌ صبر داشته باشیم. برای رسیدن به این هدف، کلاس‌های آموزشی PTE ما با کارشناسان  Service Correction Writing را در اختیارتان قرار میدهند. شما می‌توانید از ارزیابی‌های این سرویس استفاده کنید. پس می‌توانید با تکرار یاد بگیرید، از نمرات قویتان استفاده کنید و علاوه بر این متوجه اشتباهاتتان بشوید و آن ها را اصلاح کنید. اگر به برخی از اشتباهاتی پی بردید که دائماً انجام می‌دهید، آن را به ما بگویید و به ما در بهتر و لذت‌بخش کردن تمرین PTE کمک کنید.

 

تمرین مداوم برای Reading و Listening 

اگر قصد دارید برای تحصیل به خارج از کشور بروید، Reading و Listening مهارت‌های پایه‌ای هستند که شما در تحصیلات آکادمی خودتان به آن نیاز دارید. همین نیاز در مواردی وجود دارد که شما برای اقامت و کار کردن به خارج از کشور میروید. برای کار کردن و برقراری ارتباطاتی موثر در تمام محیط‌های جدید یک کشور خارجی، شما به این مهارت‌ها نیاز دارید.

حتی علم هم تائید می‌کند که عمل خواندن به سلامت جسمی و روانی بهتری منجر میشود،  انسان را همدل‌تر می‌سازد و مزایای بسیار دیگری هم دارد. پس PTE بهانه‌ی خوبی برای وارد شدن به عادت reading است.

به طرز مشابهی، اگر شما به دنبال ارتقای مهارت‌های ارتباطی‌تان هستید، listening بهترین روش برای انجام آن می باشد. Listening به شما کمک می‌کند تا زبان را سریع‌تر یاد بگیرید. راه‌های زیادی برای Listening وجود دارد که می‌توانید آنها را انجام بدهید. مشاهده‌ی اخبار، مستندها و شوهای TED هم دانش‌تان را افزایش میدهد. 

 

آزمون PTE

آزمون PTE

 

با دوستان نزدیک خود به انگلیسی صحبت کنید.

درست همونطور که listening به یادآوری کلمات و استفاده از یک زبان کمک می‌کند، speaking هم به شما کمک می‌کند تا زبان‌تان را تمرین کنید. ایده در اینجا خیلی ساده‌ است. Speaking در یک زبان خاص به معنی تمرین کردن استفاده از آن زبان و ایجاد دانش بیشتر نسبت به آن زبان می باشد.

همانطور که متوجه شدید، عبارت‌های خاصی در کنار هم قرار می‌گیرند، حتی در زبان مادری شما. همین مورد هم در مورد زبان انگلیسی صدق می‌کند.

برای مثال، در زبان انگلیسی، وقتی می گویید:

I had my lunch in the canteen.

یا

I took my lunch in the canteen.

این جملات معنی درستی ندارد. شما قرار است ناهار بخورید. پس باید بگویید:

I ate lunch in the canteen.

آیا در مثال بالا متوجه استفاده از افعال درست برای توصیف یک عمل شدید؟ این نوع آگاهی به زبان با تمرین مداوم حاصل می شود!

ما در ناخودآگاه خود به هنگام صحبت کردن دچار اشتباه  می شویم. شما می‌توانید با صحبت کردن با یک دوست یا عضوی از خانواده‌ی خود به زبان انگلیسی از بروز اشتباه به هنگام صحبت کردن جلوگیری کنید. علاوه بر این، وقتی شروع به صحبت کردن به زبان انگلیسی می‌کنید و به تدریج در انگلیسی بیشتر تمرین می‌کنید، روان بودن گفتار و تلفظ‌‌تان هم بهتر می شود.

 

مرتبط بخوانید: ۱۰ راه حل واقعا کاربردی برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی

 

نامه‌هایی به دوستا‌نتان بنویسید.

این تمرین به اشکال گوناگون یک عادت شگفت‌انگیز است. صادقانه بگوییم، بیشتر ما writing رو دوست نداریم یا احتمالاً به هنگام نوشتن، زمان راحتی رو سپری نمی‌کنیم. اما ما به شما توصیه می‌کنیم که writing را شروع کنید. بعضی‌وقت ها، ممکن است از تمرین essays برای PTE خسته شوید. آنچه می‌توانید انجام دهید، یک تمرین ساده‌ است. نامه‌ای را به دوستان یا اعضای خانواده یا هر کسی که با او احساس راحتی می‌کنید، بنویسید.

این فعالیت بر مهارت‌های شناختی شما به شکل مثبتی تاثیر دارد و شما عادت فکر کردن، ایده‌پردازی و نوشتن افکار خودتان را توسعه می‌دهید. در نتیجه، یاد می‌گیرید ایجاد بحث کنید و از ایده‌هایتان با توضیح و دلیل پشتیبانی کنید. این دقیقاً همون چیزی است که باید در essay PTE انجام دهید.

ثانیاً یادگیری استفاده از گرامر و نقطه‌گذاری‌ها به شما کمک میکند و شما را قادر می‌سازد تا جملات پیچیده (complex) ایجاد کنید. از vocabulary که یاد گرفتید، استفاده کنید، vocabulary که اگر در جمله به شکل عملی استفاده نکنید، فراموشش می‌کنید.

 

آزمون PTE

آزمون PTE

 

یک دفتر داشته باشید و در آن افکار/ایده‌ها/رویدادهای مهم‌تان را (البته به زبان انگلیسی) بنویسید.

اشکالی ندارد اگه نویسنده‌ی خوبی نیستید. آن چیزی که حتماً باید داشته باشید، مهارت‌های نوشتن است. روش راه افتادن در نوشتن، داشتن یک دفتر خاطرات شخصی است. اطلاعاتی را که در آن دفتر نوشتید، کاملاً به انتخاب خودتان بستگی دارد. توصیه‌ی ما این است که شما به صورت آکادمیک بنویسید.

شما باید از هر نوع زبان دست و پا شکسته و نامفهوم اجتناب کنید. سعی کنید کلمات گوناگونی را در نوشته‌هایتان بگنجانید که پایه‌ی vocabulary شما را افزایش یابد. استفاده از یک کلمه‌ی جدید در یک جمله یکی از بهترین روش‌ها برای یادآوری آن کلمه‌ می باشد.

با تمرین، متوجه می شوید که vocabulary تان بهتر شده است. شما نه فقط دارای vocabulary گسترده می شوید بلکه از کلمات مناسب در کنار هم استفاده می‌کنید. علاوه بر این، می‌توانید رویدادهای مهم روزانه‌تان را روایت کنید. به این روش، شما می‌توانید علاقه‌تان را در writing بالا ببرید.

 

مرتبط بخوانید: با بهترین کلاس تافل آشنا شوید!

 

در یک گروه Speaking عمومی در شهرتان عضو شوید یا بهتر از آن، خودتان یک گروه را میزبانی کنید.

ما با زبان‌آموزان بسیاری مواجه می شویم که از speaking می‌ترسند نه به خاطر اینکه زبان بلند نیستند بلکه به خاطر اینکه می‌ترسند در مقابل گروهی از افراد صحبت کنند. این گروه از افراد فقط به شجاعت بیشتری در مقایسه با بقیه نیاز دارند. اگرچه در PTE هیچ دخالت انسانی وجود ندارد، speaking همچنان یک بخش سخت برای خیلی‌هاست. چرا؟ چون در speaking، باید کمی خودانگیخته باشید.

پیوستن به یک گروه speaking عمومی اعتماد به نفس‌تان را افزایش می دهد. این گروه‌ها غالباً به افراد انگیزه میدهند که ذهن‌شان را با صحبت کردن بیرون بریزند و مهارت‌های رهبری در فرد ایجاد می‌کنند. اما با فکر کردن به آن از دیدگاه PTE، صحبت کردن در این گروه‌ها باعث میشود شما استفاده‌ی رسمی از زبان را یاد بگیرید و لهجه‌تان را اصلاح کنید. شما حتی در گفتارتان روان‌تر می شوید و می‌توانید با بهره‌گیری از connectors، مکث‌ها، تکیه‌ها و استرس‌های صحیح از زبان کاملاً کنترل‌شده‌ای استفاده کنید.

 

آزمون PTE

آزمون PTE

 

فعالیت‌هایی انجام دهید که باعث میشوند احساس پویایی کنید.

انجام فعالیت رشد مغز را بالا می‌برد و فرایند یادگیری را آسون می‌کند. به همین دلیل است که بچه‌ها از سنین بسیار کودکی مثلاً ۳ سالگی با انجام فعالیت‌ها رشد می‌کنند. این بیشتر مثل حافظه‌ی تصویری کار میکند. همچنین وقتی فعالیتی را انجام می‌دهید، مغزتان به تلاش و تکاپو میفتد و در نتیجه، می‌توانید چیزها را بهتر به یاد بیاورید.

چه ورزش باشد و چه حل جدول، سپری کردن زمان را بر روی یک فعالیت شروع کنید. انجام فعالیت قطعاً روش لذت‌بخشی برای آماده شدن برای آزمون PTE هست و به شما کمک می‌کند مهارت‌های کلی و همچنین مهارت‌های اجتماعی‌تان را بهبود ببخشید. وقتی فعالیتی را در یک گروه یا حتی به صورت دو نفره انجام میدهید، به شکل طبیعی ارتباط برقرار می‌کنید و به این صورت، گفتارتان اصلاح میشود و شما توانایی تصمیم‌گیری را در خودتان ایجاد می‌کنید. به هنگام بازی کردن، به خودتان آموزش می‌دهید تا اطلاعات بیشتری را جذب کنید. پس بدون شک انجام یک فعالیت به شما در چندین بخش از PTE همچون Read aloud، Repeat sentences، Fill in the blank کمک میکند.

 

مرتبط بخوانید: آزمون آزمایشی اصلی تافل

 

تمرین افزایش حافظه رو انجام دهید/تمرین‌های Vocabulary

این یک عادت جالب است و می توان آن را در هر جایی و در هر زمان که اوقات فراغت پیدا کردید، انجام بدهید. با استفاده‌ی بیشتر از حافظه، آن را تقویت می‌کنید. تمرینی را انتخاب کنید که کوتاه  اما چالش‌برانگیز است. پس شما به یک روش آزمون و خطا نیاز دارید، چون هر تمرینی ممکن است شما را جذب نکند.

بر روی چیزهایی کار کنید که به شما حس موفقیت یا حس مفید بودن بدهد چون مواد شیمیایی را آزاد میکند که مسئول بالا بردن عملکردهای مغزتان هستند. وقتی ذهن و بدن‌تان احساس رضایت یا خوشحالی می‌کند، شما احتمالاً عملکرد بهتری خواهید داشت. این نه فقط باعث میشود احساس فعال بودن کنید بلکه وقتی سر جلسه‌ی آزمون PTE نشستید، در مقابل بخش‌های گوناگون امتحان خود با رویکردی متفاوت‌تر عمل می‌کنید. در کل، انجام فعالیت به حل سوالات یک بخش از زوایای گوناگون کمک میکند و باعث میشود ما از لحظه‌ی حال آگاه‌تر باشیم و این چیزی است که شما قطعاً می‌خواهید آن را به هنگام دادن آزمون PTE داشته باشید.

 

مرتبط بخوانید: چطور بهترین کلاس آیلتس را انتخاب کنیم؟!

 

جدا از نکات و استراتژی‌های کارشناسی، شما قطعاً می‌توانید به چیزهایی فراتر از آزمون PTE برسید. این‌ها تغییرات ناچیزی هستند که شما می‌توانید در برنامه‌های روزانه‌ی خودتان اجرا کنید اما نتایج‌شان دارای اثرات شگفت‌انگیز و مثبتی است. استفاده از این عادت‌ها منطقی است چون ثابت شده آن ها در طولانی‌مدت و به هنگام مهاجرت موثر هستند و باعث میشوند شما با اون جایگاه جدیدتان راحت‌تر سازگاری پیدا کنید و عملکرد بهتری در هر بخش داشته باشید.

فراتر از همه‌ی این‌ها، فراموش نکنید که ” به خودتان ایمان داشته باشید” .

 

در صورتی که تمایل به مشاوره با کارشناسان زبان نگار برای شرکت در آزمون تافل و ثبت نام آزمون تافل را دارید، با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۴۳۹۴۲ به گرمی پاسخگوی شما خواهیم بود.

بدون نظر

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت