معرفی ۱۰ فیلم برای یادگیری زبان ایتالیایی! | موسسه زبان های خارجی زبان نگار

معرفی ۱۰ فیلم برای یادگیری زبان ایتالیایی!

معرفی ۱۰ فیلم برای یادگیری زبان ایتالیایی!

تماشای فیلم به زبان اصلی تنها راه خوب برای یادگیری یک زبان جدید نیست، اما به شما این امکان را می‌دهد که با آن پیشرفت سریعی داشته باشید. اگر فیلم‌ها را دوست دارید، چرا آن‌ها را با هدف یادگیری ایتالیایی با فیلم نگاه نمی‌کنید؟

فیلم‌ها آسان، قابل‌دسترس و سرگرم‌کننده هستند و می‌توانند به شما کمک کنند که منحصرا بر روی گوش دادن به زبان و همچنین آموزش واژگان و اصطلاحات به همراه تلفظ درست تمرکز کنید.

در این مطلب لیستی از بهترین موارد برای یادگیری ایتالیایی با فیلم تهیه کردیم تا به شما کمک کنیم ایتالیایی یاد بگیرید و زبان ایتالیایی خود را برای همه سطوح و همه سنین بهبود بخشید!

 

یادگیری فیلم با ایتالیایی برای مبتدی‌ها

  1. “La vita è bella” (زندگی زیبا است)

شاهکاری به کارگردانی Roberto Benigni در سال ۱۹۹۷ است. این فیلم در سطح بین‌المللی به عنوان یکی از مشهورترین فیلم‌های ایتالیا شناخته می‌شود. ‘Buongiorno Principessa’ (سلام پرنسس) یکی از دیگر مشهورترین فیلم‌ها در این حوزه است.

این فیلم داستان یک زوج و پسر آن‌ها را روایت می کند که در طی جنگ جهانی دوم در یک اردوگاه نابودسازی زندانی شده‌اند. علی‌رغم این وحشت‌های قدیمی، دیالوگ های استفاده شده بسیار ساده است. یکی از جنبه‌های مثبت بسیاری از فیلم زندگی زیباست این است که اگر شما قبلا نسخه دوبله را در زبان خود مشاهده کرده‌اید، پیروی از زبان ایتالیایی برای شما آسان خواهد بود.

 

یادگیری ایتالیایی با فیلم

یادگیری ایتالیایی با فیلم

 

  1. یادگیری ایتالیایی با فیلم “”La meglio gioventu (بهترین جوانان)

فیلمی به کارگردانی مارکو Marco Tullio Giordana  در سال ۲۰۰۳ که از آن زمان به یک مجموعه تلویزیونی تبدیل شده‌است. داستان یک خانواده ایتالیایی از دهه ۶۰ تا امروز را بازگو می‌کند و به طور خاص بر وقایع دو برادر تمرکز دارد که با یکدیگر زندگی می‌کنند، نیکولا و متیو، که با یک دختر با مشکلات روانی روبرو می‌شوند که زندگیشان را تغییر می‌دهد.

این فیلم به شما این امکان را می‌دهد که جنبه‌های کلیدی تاریخ ایتالیا مانند مافیای سیسیلی و سیل فلورانس را به شیوه‌ای که بسیار ساده است، درک کنید.

 

مرتبط بخوانید: مکالمات روزمره ایتالیایی : ۱۰۰ عبارت و لغت پر کاربرد

 

  1. فیلم “Manuale d’amore”

یک کمدی رمانتیک که توسط Giovanni Veronesi  در سال ۲۰۰۵ کارگردانی شد، ۴ مرحله یک رابطه عاشقانه را تعریف می‌کند: عشق در نگاه اول، فرآیند رسیدن به شناخت یکدیگر، دل شکستگی و عواقب خیانت و رها کردن، هر یک از طریق چهار زوج متفاوت تعریف می شود.

اگر شما طرفدار این ژانر هستید، این فیلم به شدت لغات شما را در مورد روابط رمانتیک بهتر خواهد کرد.

 

همچنین Manuale d’amore 2 و Manuale d’amore 3 را برای یادگیری ایتالیایی با فیلم پیشنهاد می کنیم.

 

یادگیری ایتالیایی با فیلم برای سطح متوسط

  1. فیلم Viva la libertà

این فیلم در سال ۲۰۰۳ توسط Roberto Andò ساخته شده‌است. شخصیت Toni Servillo داستان Enrico Olivieri ، دبیر حزب مخالف که حمایت مردمی را از دست می‌دهد و تصمیم می‌گیرد به فرانسه فرار کند که توسط برادر دوقلویش جایگزین می‌شود را تعریف می‌کند.

این فیلم از طریق استفاده مداوم از طنز روایت شده‌است. با توجه به اینکه فیلم با موضوعات بحث‌برانگیز مانند آزادی بیان و نظام سیاسی ایتالیا سر و کار دارد، فیلم را برای دانشجویانی که در سطح متوسط هستند، توصیه می شود. این یک فیلم بزرگ برای یادگیری و شنیدن لهجه ایتالیایی است، چون همه بازیگران ایتالیایی هستند.

یادگیری ایتالیایی با فیلم

یادگیری ایتالیایی با فیلم

  1. یادگیری ایتالیایی با فیلم Nuovo Cinema Paradiso

یک فیلم کلاسیک ایتالیایی در مورد بیان عشق ساخته‌شده در سینما می باشد. این فیلم به کارگردانی Giuseppe Tornatore  در سال ۱۹۹۰ جایزه اسکار و جایزه گولدن گلوب بهترین فیلم خارجی را به دست آورد. ژانر فیلم درام است که پس از جنگ، زندگی ایتالیایی را منتقل می‌کند، همانطور که از طریق داستان در حال حرکت توتو بیان می شود. توتو یک کودک ۶ ساله است که هر روز به Alfredo’s projection booth می‌رود تا در مورد فیلم‌ها یاد بگیرد و عشق به سینما را توسعه دهد. شما قطعا این فیلم را از موسیقی متن خواهید شناخت، که توسط Ennio Morricone  ساخته شده ‌است و در سراسر جهان شناخته شده‌ است.

 

مرتبط بخوانید: مزایای زبان ایتالیایی : چرا ایتالیایی یاد می گیریم؟!

 

  1. فیلم Il Portaborse

 فیلم کمدی به کارگردانیDaniele Lucchetti  است که داستان لوسیانو یک معلم ادبیات که رمان و مقالات را به عنوان برای یک روزنامه‌نگار که نیاز به ایده دارد می‌نویسد. یک روز، او درخواستی از وزارت صنعت برای نوشتن سخنرانی دریافت می‌کند – از همان لحظه به بعد او فساد را پشت سیستم سیاسی کشف می‌کند. این فیلم در زمینه فساد در ایتالیا بین  دهه ۸۰ تا ۹۰ قرار دارد و به همین دلیل برای یادگیری ایتالیایی با فیلم زبان آموزان با سطح متوسط توصیه می‌شود.

 

  1. یادگیری ایتالیایی با فیلم “Pane e tulipani”

فیلمی است به کارگردانی Silvio Soldini  در سال ۲۰۰۰، که به داستان روزآلبا، یک زن خانه‌دار که از تعطیلات خود با همسر و پسران خود لذت می‌برد، می‌پردازد. در آن لحظه، تصمیم می‌گیرد به خانه برگردد و به ونیز برود.

این فیلم در سال ۲۰۰۰ برنده جایزه اسکار شد و برنده جایزه David di Donatello به عنوان “بهترین فیلم” شد.

با تماشای این فیلم می‌توانید یک تصویر غیر توریستی از ونیز کشف کنید که یکی از شخصیت‌های اصلی فیلم نیز هست.

یادگیری ایتالیایی با فیلم

یادگیری ایتالیایی با فیلم

یادگیری ایتالیایی با فیلم برای سطح پیشرفته

  1. “La Grande Bellezza”

فیلمی به کارگردانی Paolo Sorrentino در سال ۲۰۱۳ و برنده جایزه اسکار به عنوان “بهترین فیلم خارجی” است. منتقدان و اعضای جامعه این فیلم را به عنوان شاهکاری از سینمای ایتالیا در نظر می گیرند. این فیلم داستان “Jep Gambardella”  یک روزنامه‌نگار و منتقد تئاتر که به سفر پیرامون رویدادهای بیهوده در رم می پردازد را روایت می کند. این داستان توسط Toni Servillo  که یک قطعه منحصر به فرد با عنوان ” L ‘ apparato umano نوشت، روایت شده‌است. این فیلم به بحث توسعه وجودی شخصیت اصلی می‌پردازد. از یک زبان خاص استفاده می‌کند که پر از گفتمان طولانی و واژگان پیچیده است. این فیلم به شما کمک می‌کند بین لهجه‌های مختلف ایتالیایی، به خصوص لهجه رومی و لهجه توسکانی تمایز قائل شوید.

 

  1. یادگیری ایتالیایی با فیلم La Dolce Vita””

این فیلم یکی از بهترین فیلم‌هایی است که به کارگردانی Federico Fellini در سال ۱۹۶۰ با اجراهای به یاد ماندنی از Marcello Mastroianni و  Anita Ekbergدر نظر گرفته شده‌است. همچنین در رم ساخته شده است و چیزی نیست که برخی آن را به عنوان “ساختار سنتی” می‌نامند. فیلم داستان Marcello Rubini  یک روزنامه‌نگار از رم را روایت می کند که در جستجوی یک فرد معروف است. او Sylvia  را دنبال می‌کند که به رم می‌رسد. شما این فیلم را به خاطر صحنه معروفی که در آن سیلویا مارچلو را در فواره تروی صدا می‌کند به یاد خواهید داشت. این فیلم باید برای هر کسی که می‌خواهد اطلاعات بیشتری در مورد تاریخچه سینما بیاموزد، مناسب باشد.

 

مرتبط بخوانید: ترفند های آموزش زبان ایتالیایی که باید بدانید!

 

  1. I Cento Passi””

فیلمی به کارگردانی Marco Tullio Giordana  می باشد. این نمایش ایتالیایی در دهه ۵۰ در Cinisi (شهری کوچک در سیسیل) می باشد. داستان Giuseppe Peppino Impastato  را روایت می کند که یک فعال ایتالیایی است که توسط رئیس مافیا، Gaetano Badalamenti، ترور شده است. این فیلم زندگی‌نامه‌ای نقش مهمی را در مواجهه با مافیای سیسیلی ایفا می‌کند و فرهنگ و سیاست دهه‌های ۶۰ و ۷۰ را  توضیح می‌دهد.

 

در صورتی که تمایل به مشاوره با کارشناسان زبان نگار برای آموزش زبان ایتالیایی را دارید، با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۴۳۹۴۲ به گرمی پاسخگوی شما خواهیم بود.

۰۲۱۸۸۹۹۶۰۳۴

۰۲۱۸۸۹۹۶۰۳۷

۰۲۱۸۸۹۵۶۵۸۲

۰۲۱۸۸۹۹۶۳۹۲

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه