چرا زبان فرانسه ؟

دوره های زبان فرانسه آموزشگاه زبان نگار به گونه ای برنامه ریزی شده اند تا شما در سریع ترین زمان ممکن به زبان فرانسه مکالمه کنید و این یعنی توانایی شما در استفاده از آموخته هایتان ، یعنی خواهید توانست آنچه فرا گرفته اید را بکار گرفته و زندگی خود را متحول کنید .

زبان نگار در انتخاب منابع آموزشی در زبان فرانسه دقت بسیاری نموده . دو کتاب Alter ego+ , édito از جدید ترین متد ها و کتاب ها هستند که به زبان آموزان این اجازه را می دهند در کمترین زمان به زبان فرانسوی صحبت کنند و از مطالب و موضوعات بروز و جالب نیز بهره مند شوند . می توان زبان نگار را در زبان فرانسه به داشتن خاص ترین متد یاد کرد.

آزمون های DELF , DALF و TCF که از پر طرفدارترین آزمون ها هستند در زبان نگار به آسان ترین روش و در کوتاه ترین زمان به بهترین نتیجه می توان رسید. استفاده از اساتید با تجربه ایرانی در سطوح پایین و اساتید فرانسوی در سطوح پیشرفته باعث پیشرفت روز افزون زبان آموزان می شود . با زبان نگار به هرچه می خواهید در زبان فرانسه در کمترین زمان برسید. زبان نگار کلاس های فرانسه خود را به ۴ حالت گروهی عادی ، گروهی فشرده ، خصوصی و نیمه خصوصی ارائه می دهد.

 

چرا زبان فرانسه؟

به هنگام انتخاب زبان دوم جهت کار یا رشته دانشگاهی ، انتخاب زبان فرانسه راه ها و گزینه های بسیار وسیعی در آینده در مسیر کار یا درس به روی شما گشوده خواهد شد.

وضعیت جهانی زبان فرانسه

در کنار زبان انگلیسی، زبان فرانسه تنها زبانی است که در تمامی کشورهای جهان با ۱۰۰ میلیون نفر دانشجو و دو میلیون نفر معلم که ۲۰% آنها خارج از محدوده کشورهای فرانسوی زبان هستند، تدریس میشود.

درکشور فرانسه حدود ۶۷ میلیون نفر به این زبان سخن میگویند ، ۲۹کشور از جمله سوئیس ، بلژیک ، کانادا ، لوکزامبورک ……. و همچنین زبان مشترک فرهنگی ۲۳کشورآفریقایی و ۳کشور درجنوب شرقی آسیاست .

کینشاسا پس از پاریس دومین کلان شهر فرانسوی زبان دنیاست و پس از آن مونترال و بروکسل در رده های بعدی قرار میگیرند.

بین ۶ الی ۱۱ میلیون نفر از امریکاییها به زبان فرانسه صحبت میکنند؛ نیمی از جمعیت الجزایر و ۱۵% از مردم اسرائیل.

سازمان ها و نهادهای جهانی که زبان فرانسه به همراه زبان انگلیسی جزوء زبان اصلی آنهاست بشرح ذیل میباشد:

سازمان ملل متحد

سازمان یونسکو

سازمان همکاری و توسعه اقتصادی

سازمان بین المللی کارگران

کمتیه بین المللی المپیک

۳۱عضو شورای اروپا

اتحادیه اروپا

اتحادیه جهانی پست

سازمان بین المللی صلیب سرخ

اتحادیه مجامع بین المللی (UIA)

دادگاه اروپا (the European Court of Justice)

 

کسب و کار، علوم و سفر با زبان فرانسه

فرانسه هرساله با ۷۵ میلیون نفر توریست، عنوان پربازدیدترین کشور دنیا را به خود اختصاص میدهد.

دانشمندان و تکنسین های فرانسوی زبان اختراعاتی همچون بالون هوای گرم، لاستیک های رادیال، کارت هوشمند، تلویزیون های HD، اتومبیل برفی، ساکسیفون و … را به نام خود به ثبت رسانیده اند.

شرکت آروا پاریس، بزرگترین شرکت انرژی هسته ای در جهان است.

در لیست اخیر شغل های بین المللی که توسط اداره کل ایالات متحده منتشر شده، ۹۲ شغل در آن الزاماً و یا ترجیحاً به دانستنزبان فرانسه ، ۳۶شغل به زبان اسپانیایی ، ۱۱ شغل به یکی از زبان های سازمان ملل متحد ، ۷ شغل به زبان عربی ، ۵شغل به زبان روسی ، ۱ شغل به زبان ژاپنی ، ۱ شغل به زبان آلمانی و ۱شغل به زبان چینی نیازمند بود.

تکنولوژی فشرده سازی صدا، مورد استفاده در یک میلیارد تلفن همراه در سراسر جهان، در کبک توسط دانشگاه د شربروک اختراع شد.

 

فرهنگ و زبان فرانسوی

آخرین نسخه از کتاب کمدی محبوب – آستریکس – در ۷ میلیون نسخه تنها در فرانسه به چاپ رسید و به علاوه به ۲۳ زبان دیگر نیز ترجمه گردید.

تولید فیلم فرانسوی – با ۵۰۰ فیلم در سال – رتبه دوم جهان را به خود اختصاص داده است. در کانادا، معمولا فیلم های کبک در مقایسه با فیلم های هالیوود فروش بیشتری از گیشه را به خود اختصاص میدهند.

 

زبان شناسی فرانسه

در زمان انقلاب فرانسه، ۷۵% از شهروندان فرانسوی زبان فرانسه را به عنوان زبان مادری صحبت نمی کردند. تا قرن ۱۹ هم، زبان فرانسه در کشورهایی نظیر آلمان و هلند به طور گسترده تری به نسبت برخی از بخش های کشور فرانسه صحبت میشد.

حدود یک سوم تا نیمی از کلمات اولیه زبان انگلیسی برگرفته از زبان فرانسه میباشند؛ از جمله: شجره نامه، گشت و گذار، منظره، کوشش، چالش، غرور، سرسخت و جنگ …

ردپای لفظ قلم نویسی زبان فرانسه، از جمله آکادمی فرانسه را میتوان در تاثیر (نفوذ) تنها یک شاعر فرانسوی – فرانسوا دو مالرب – دنبال کرد.

زبان فرانسه شامل بیش از یک میلیون کلمه میباشد و هرساله ۲۰۰۰۰ لغت جدید به این زبان اضافه میشود.

 

زبان فرانسه در کانادا

در کانادا، ۳۰۰۰۰۰ کودک به عضویت برنامه های غوطه وری فرانسه درآمده اند و سه میلیون نفر از افراد بزرگسال که زبان مادری آنها فرانسه نیست، زبان فرانسه را به عنوان زبان دوم خود صحبت میکنند.

هشت میلیون فرانسوی زبان در شمال امریکا زندگی میکنند که تعداد کثیری از آنها بازماندگان ۱۰۰۰۰ استعمارگر اولیه فرانسه میباشند.

 

زبان فرانسه در ایالت متحده

در ایالت متحده زبان فرانسه چهارمین زبان مادری (زبان بومی) است و پس از زبان اسپانیایی در جایگاه دوم تدریس قرار میگیرد.

کبک ششمین شریک تجاری ایالت متحده است و بیش از نیم میلیون امریکایی برای شرکت های فرانسوی کار میکنند.

در امریکا نیمی از فیلم های خارجی ای که دیده میشود و ۳۰% از کتابهای خارجی ای که خوانده میشود، به زبان فرانسه میباشد.

فرانسه زبان مادری ۱٫۶ میلیون امریکائیست و بین ۶ الی ۱۱ میلیون امریکایی زبان فرانسه را بسیار روان به عنوان زبان دوم صحبت میکنند.

 

زبان فرانسه در ایران

زبان فرانسه درایران از زمان صفویه وارد ایران شده و درآن هنگام به مثابه زبان دیپلماتیک کشور های اروپایی به شمار می آمد. امروزه زبان فرانسه در دانشگاهها و مؤسسات زبان به عنوان تحصیلات دانشگاهی و آموزش کوتاه مدت تدریس می شود. بخشی از این متقاضیان آموزش زبان فراسه برای مهاجرت به استان کِبِک کانادا اقدام میکنند