معرفی ۱۰ فیلم برای یادگیری زبان آلمانی ! | موسسه زبان های خارجی زبان نگار

معرفی ۱۰ فیلم برای یادگیری زبان آلمانی !

معرفی ۱۰ فیلم برای یادگیری زبان آلمانی !

یادگیری آلمانی با فیلم یکی از روش های یادگیری این زبان می باشد. تماشای فیلم باعث می شود شما بتوانید مهارت شنیداری خود را تقویت کنید و دایره لغات خود را نیز گسترش دهید. در ادامه به معرفی ۱۰ فیلم مناسب برای یادگیری زبان خواهیم پرداخت.

 

یادگیری آلمانی با فیلم “Run Lola Run” (“Lola rennt”) (۱۹۹۸)

اگر می‌خواهید به برلین سفر کنید و می‌خواهید با گویش برلینی آشنا شوید، این فیلم ممکن است برای شما مناسب باشد. این فیلم کلاسیک آلمان، لولا را به دنبال دارد که باید در بیست دقیقه ۱۰۰،۰۰۰ مارک آلمان پیدا کند تا زندگی دوست پسرش را نجات دهد.

دوست پسرش، یک مجرم است که پول رئیسش را از دست داده‌است و اکنون در صورتی کشته نمی‌شود که لولا پول فراهم کند.

این فیلم سه بار در سه دور “متفاوت” گفته می‌شود، که هر کدام با این فرض شروع می‌شوند، اما به طور کامل متفاوت پایان می یابد. وقتی که از افعال ربطی کسل می‌شوید، این فیلم یک حواس‌پرتی عالی ارائه می‌دهد.

یادگیری آلمانی با فیلم

یادگیری آلمانی با فیلم

فیلم ” (“Das Leben der Anderen”) (۲۰۰۶)

آیا تعجب می‌کنید که زندگی در آلمان شرقی کمونیستی سابق چه شکلی بوده‌است؟ این فیلم درام و هیجان‌انگیز سیاسی داستان کاپیتان Gerd Wiesler Wiesler را بازگو می‌کند که مامور جاسوسی به نام Georg Dreyman است.

فیلم برداری فیلم از نظر احساسی درگیر زندگی کسانی می‌شود که هدفشان جاسوسی کردن و اغفال از تاکتیک‌های دولت آلمان شرقی است. این فیلم نه تنها مهارت‌های آلمانی شما را با قرار دادن شما در طیف وسیعی از لهجه‌های مختلف بهبود خواهد بخشید، بلکه  در میان آلمانی‌ها آن را به عنوان یک گفتگوی عالی در زمانی که می‌خواهید آلمانی را تمرین کنید، تبدیل خواهد کرد.

 

هزینه کلاس آلمانی + ثبت نام آنلاین

 

یادگیری آلمانی با فیلم (“Der Untergang”) (۲۰۰۴)

هیتلر در طول ۱۰ روز آخر عمرش چه فکر می‌کرد و چه می‌کرد؟ این فیلم داستان دقیقی را به ما می‌گوید. اگر به دنبال یک نمایش تاریخی هستید، این گزینه مناسبی است.

 

فیلم (“Das weiße Band”) (۲۰۰۹)

از یکی از مشهورترین کارگردانان اروپا، Michael Haneke است که از دین، قدرت و خشونت در شهر کوچک شمالی آلمان در اوایل سال ۱۹۱۰ روایت می کند.

تذکر: این فیلم را در یک روز بارانی تماشا نکنید! سیاهی فیلم در مورد جامعه و خانواده، اگر چه زیبا و قدرتمند باشد، تماشا کردن آن می‌تواند سخت باشد.  “روبان سفید” از طریق یک سری وقایع غیرقابل توضیح شروع به بیان گسترش طاعون در دهکده کوچک پروتستان می‌کند. این فیلم همچنین برای زبان آموزان آلمانی عالی است زیرا بازیگران بسیار آهسته و به وضوح و در مورد موضوعاتی صحبت می‌کنند که پی‌گیری آن‌ها آسان است.

یادگیری آلمانی با فیلم

یادگیری آلمانی با فیلم

“Good Bye Lenin!” (۲۰۰۳)

اگر شما در حال حاضر بیشتر در حال و هوای یک فیلم کمدی هستید، این فیلم گزینه بهتری برای شما خواهد بود. مادر آلکس، یکی از حامیان سرسخت اتحاد سوسیالیستی آلمان شرقی، از حمله قلبی رنج می‌برد و در اکتبر ۱۹۸۹ در کما فرو می‌رود. در طول بی‌هوشی او، دیوار برلین سقوط می‌کند و آلمان شرقی به خانه رستوران برگرکینگ، تبلیغات کوکا کولا و مهاجران غربی آلمان تبدیل می‌شود. هنگامی که مادر آلکس از خواب بیدار می‌شود، دکتر به او اطلاع می‌دهد که اگر مادرش از شوک دیگری رنج می‌برد، ممکن است باعث حمله قلبی مهلکی شود

الکس به خاطر تلاش برای محافظت از مادر در حال تغییر در دنیای اطراف خود، به روش‌های احمقانه و اغلب خنده‌دار متوسل می‌شود. دوباره، اگر می‌خواهید از برلین یا آلمان شرقی سابق دیدن کنید، این فیلم باید در صدر فهرست شما قرار گیرد!

 

مرتبط بخوانید: آموزش آلمانی در تهران : بهترین آموزشگاه

 

یادگیری آلمانی با فیلم “Revanche” (۲۰۰۸)

این هم یک فیلم دیگر اتریسی برای شما اتریش است! ” Revanche ” بسیار عالی است اگر شما می‌خواهید یک حس خوب برای نوعی از آلمانی در سرزمین شنیتزل و استرودل داشته باشید! فیلم در مورد رابطه الکس و تامارا است که آرزو دارند وین را ترک کرده و زندگی جدیدی را با هم آغاز کنند.

برای تامین مالی این برنامه، الکس تصمیم می‌گیرد از یک بانک سرقت کند، اما برنامه منحرف می‌شود. این فیلم یکی از مناسبترین موارد برای یادگیری آلمانی با فیلم است که می تواند کمک زیادی به شما بکند.

 

(“Die Bitteren Tränen der Petra von Kant”)(۱۹۷۲)

این فیلم یک سبک کلاسیک آلمانی و یک مقدمه عالی برای سینمای آلمان است. Rainer Werner Fassbinder، کارگردان جدید سینما آلمان، یک سرزمین رویایی را با غیرت، دیوانگی و تسلط تنها در دیوارهای خانه معشوقه‌اش فون کانت ایجاد می‌کند.

بدون این که شما درک کنید، “Fassbinder” شما را به روان پیچیده پترا می‌کشد و باعث سو استفاده روانی از Marlene می‌شود. اگر در مورد سفر به جنوب آلمان فکر می‌کنید، این فیلم شما را با لهجه جذاب و زیبای Bavarian از طریق کارین فراری مواجه خواهد کرد.

یادگیری آلمانی با فیلم

یادگیری آلمانی با فیلم

یادگیری آلمانی با فیلم (“Nirgendwo in Afrika”) (۲۰۰۱)

این فیلم غم‌انگیز تصویری منحصر به فرد از فرهنگ آلمانی را در خارج از اروپا ارائه می‌دهد. این فیلم داستان خانواده یهودی پس از فرار از آلمان نازی در سال ۱۹۳۸ و مهاجرت به کنیا برای اداره مزرعه، را دنبال می‌کند. این فیلم تجربه مهاجرت به جایی جدید، به ویژه در جایی متفاوت از آفریقای شرقی را نشان می‌دهد.

زندگی میان دو دنیا، خاطرات آلمان و واقعیت کنیا، خانواده باید خود را وفق داده و تلاش کنند تا زندگی جدیدی خلق کنند. اگر شما به پناهندگان یهودی و تاریخ جنگ جهانی دوم علاقه دارید، هیچ فیلم آلمانی دیگری وجود ندارد که دیدگاه بهتر از این فیلم ارائه کند. اگر چه به زبان سواحیلی و انگلیسی پخش می‌شود، شخصیت‌هایی که در “جاهای مختلف آفریقا” قرار دارند در درجه اول با یک آلمانی واضح و صریح صحبت می‌کنند که برای زبان آموزان آلمانی عالی است.

 

مرتبط بخوانید: پرکاربردترین عبارات زبان آلمانی :۱۰۰ عبارت و جمله مهم!

 

یادگیری آلمانی با فیلم (“Der Baader Meinhof Komplex”) (۲۰۰۸)

براساس کتاب Stefan Aust، این فیلم اکشن از سال‌های ۱۹۶۷ تا ۱۹۷۷ در برابر گروه جنگ‌طلب طالبان، فراکسیون ارتش سرخ را تحت پوشش قرار می‌دهد. اگر به دنبال فیلمی با سلاح و انفجار هستید، این فیلم گزینه مناسبی است.

این نشان‌دهنده اقدامات سیاسی رادیکال پس از نازیسم است که بر این باورند که امپریالیسم آمریکا چهره جدید فاشیسم است. اگر چیز زیادی در مورد RAF نمی‌دانید، گروهی که در آلمان تا امروز بحث‌برانگیز مانده است، این فیلم شما را به صندلی خود چسبانده و شما را با لغات عامیانه احاطه می‌کند!

 

فیلم (“Paradies: Liebe”) (۲۰۱۳)

این مورد از یادگیری آلمانی با فیلم از نوع دیگری است. از نظر فرهنگی بسیار خردمندانه، نگران‌کننده و در عین حال جذاب است. این فیلم داستان یک زن ۵۰ ساله اتریشی به نام ترزا را به دنبال سفر به یک اقامتگاه ساحلی در کنیا دنبال می‌کند. در طی سفرها، ترزا در زمینه گردشگری جنسی شرکت می‌کند و روسپی‌ها جوان را برای خوابیدن به همراه دارد و متعاقبا نگران این مساله است که آیا آن‌ها واقعا او را جذاب می‌یابند یا خیر. این فیلمی است که هرگز فراموش نخواهید کرد.

اگر می‌خواهید لهجه اتریشی را تقویت کنید این فیلم عالی است. از آنجا که فیلم بدون یک فیلمنامه قدیمی فیلمبرداری شده‌است، اگر می‌خواهید برای سفر بعدی خود به وین آماده شوید، هیچ فیلم بهتری وجود ندارد!

در صورتی که تمایل به مشاوره با کارشناسان زبان نگار برای آموزش زبان آلمانی را دارید، با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۴۳۹۴۲ به گرمی پاسخگوی شما خواهیم بود.

۰۲۱۸۸۹۹۶۰۳۴

۰۲۱۸۸۹۹۶۰۳۷

۰۲۱۸۸۹۵۶۵۸۲

۰۲۱۸۸۹۹۶۳۹۲

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه