راهنمای جامع انتخاب بهترین کلاس مکالمه | موسسه زبان های خارجی زبان نگار - برگزار کننده رسمی آزمونهای تافل در ایران

راهنمای جامع انتخاب بهترین کلاس مکالمه

راهنمای جامع انتخاب بهترین کلاس مکالمه

معمولا افرادی در کلاس مکالمه شرکت می کنند که می‌خواهند مهارت‌های گفتاری و شنیداری خود را تقویت کنند. نیازهای آن‌ها با زبان آموزان کلاس های مبتنی بر متن متفاوت است. این کلاس‌ها اغلب در کشورهای غیر انگلیسی‌ زبان تشکیل می شوند و برای افرادی مناسب است که در زندگی روزمره با زبان انگلیسی ارتباط کمی دارند. معمولا زبان آموزان با گروه سنی مختلف و به دلایل متفاوت در کلاس مکالمه شرکت می‌کنند.

 

چرا باید در کلاس مکالمه شرکت کنیم؟

زبان آموزان دلایل زیادی برای ثبت‌نام در کلاس مکالمه دارند. زمانی که یک مدرس می‌داند چرا زبان آموزان در این کلاس شرکت کرده اند، می‌تواند درس‌های خوبی برای برآورده کردن نیازهای آن ها فراهم کند.

بنابراین بهتر است قبل از ثبت نام کلاس مکالمه، هدف و انگیزه خود را از این کار مشخص کنید. این موضوع هم به شما و هم به مدرس کمک فراوانی خواهد کرد.

 

کلاس مکالمه

کلاس مکالمه

 

شرکت در کلاس مکالمه برای سفر:

بسیاری از افراد برای سفر به کشورهای انگلیسی‌ زبان دچار استرس می شوند، به خصوص اگر بدون تور سفر کنند. سفارش غذا، رزرو کردن هتل، سوال کردن مسیر و رسیدگی به مشکلاتی مانند بیماری، موقعیت‌های مفیدی هستند که در طول سفر ایجاد خواهد شد. شرکت در کلاس مکالمه می تواند شما را برای سفر آماده کند.

 

کلاس مکالمه برای محیط کاری:

گاهی شرکت در کلاس مکالمه برای روان صحبت کردن در محیط کار، به خصوص در زمینه‌های پزشکی و تحقیقاتی بسیار مفید می باشد. زبان اصلی مورد استفاده در شرکت‌های چند ملیتی یا حتی در شرکت‌های کوچک، اغلب انگلیسی است.

بحث کردن و برنامه‌ریزی پروژه‌ها، ارائه اطلاعات و استفاده از واژگان خاص کار، جنبه‌های مهمی برای این زبان آموزان است.

 

مرتبط بخوانید: دوره های مکالمه بزرگسالان زبان نگار

 

کلاس مکالمه برای موفقیت در امتحانات:

در بسیاری از کشورها، دانش آموزان باید انگلیسی را در مدرسه، با یک کتاب درسی یاد می گیرند. بسیاری از کلاس‌ها بر روی مهارت های خواندن، گوش دادن و نوشتن تمرکز دارند.

متاسفانه، در کلاسی با بیش از ۳۰ دانش‌آموز، عموما زمان کافی برای فعالیت‌های بهبود مهارت صحبت کردن وجود ندارد.

دانش آموزان اغلب به دنبال دوره‌های اضافی برای بهبود مهارت‌های گفتاری خود هستند که برای پاس کردن امتحانات مورد نیاز است.

 

انگلیسی به عنوان فرصتی برای اجتماعی شدن:

بسیاری از افراد از کلاس مکالمه به عنوان بهانه ای عالی برای ارتباط با افراد انگلیسی زبان و تقویت مغز خود استفاده می‌کنند.شما می توانید با دوستانی در سراسر دنیا، به لطف اینترنت و چت تصویری در ارتباط باشید و از آن به عنوان فرصتی برای اجتماعی شدن ایجاد کنید.

 

کلاس مکالمه

کلاس مکالمه

 

انتخاب موضوع برای کلاس مکالمه

موضوعات باعث می شوند تا بتوانیم مکالمه زبان را آسان‌تر تمرین کنیم. آن‌ها مجموعه‌ای از دایره لغات و دستور زبان و تمرکز برای گفتگو را فراهم می‌کنند. اما هر شخص به چیزهای مختلفی علاقه دارد.

افراد بزرگسال علایق و تجربیات متفاوتی نسبت به جوانان دارند. زمانی که یک کلاس زبان غیر درسی را اجرا می‌کنید، ترکیب علایق و سنین می‌تواند برنامه‌ریزی کلاس را دشوار کند.

نمیتوان موضوعی را انتخاب کرد که برای همه افراد کلاس مورد پسند قرار گیرد. این بسیار استرس زا و حتی غیرممکن است.

در جلسه اول کلاس مکالمه از همه زبان‌آموزان بخواهید که موضوعاتی را که دوست دارند درباره آن صحبت کنند را بیان کنند. برای هر زبان‌آموز یادداشتی تهیه کنید، یا به آن‌ها کمک کنید که فرم معرفی را پر کنند.

موضوعاتی را انتخاب کنید که مورد علاقه اکثریت است و از آن برای بحث در کلاس مکالمه استفاده کنید.

احتمالا اگر زبان آموزان بزرگسال باشند موضوعات کامپیوتر یا تکنولوژی را دوست نداشته باشند، بنابراین هیچ دلیلی وجود ندارد که موضوع گوشی های هوشمند را برای بحث انتخاب کنید!

از موضوعات بحث‌برانگیز دوری کنید، مگر اینکه گروه را خوب بشناسید.

سیاست و مذهب دو حوزه هستند که می‌توانند منجر به بحث داغ شوند، اما ممکن است برخی از  افراد احساس ناراحتی ‌کنند. اما با برخی از گروه‌ها، این موضوعات می‌توانند بهترین بحث‌ها را ایجاد کنند!

موضوعاتی را انتخاب کنید که در دنیای واقعی مورد استفاده باشند و زبان آموزان به احتمال زیاد کلمات جدیدی را به خاطر داشته باشند که در خارج از کلاس از آن استفاده کنند. نقش بازی کردن می‌تواند خوب باشد، به خصوص با دانش آموزان خجالتی، اما بسیاری از آن‌ها احساس می‌کنند که چنین تمریناتی برنامه ریزی شده است و کاربردی نیست.

نقش هایی را انتخاب کنید که زبان آموزان بتوانند خلاق باشند. موقعیت هایی مانند بیمار / پزشک، مشتری رستوران / پیشخدمت و غیره انتخاب کنید تا از مکالمات محدود و ساختگی اجتناب کنید.

 

مرتبط بخوانید: آموزش لهجه آمریکایی

 

اصلاح اشتباهات در طول کلاس مکالمه

هدف یک کلاس مکالمه ، برقراری ارتباط با تاکید بر روی پاسخگویی سریع و رسیدن به ایده درست است. زبان آموزان باید تشویق شوند تا از استفاده کردن از قوانین اجتناب کنند. زبان انعطاف‌پذیر است و مجموعه‌ای از قوانین نیست.

بسیاری از زبان آموزان می‌خواهند یک گوینده انگلیسی بومی تلفظ آن‌ها را تصحیح کند. اما چگونه می‌توان تلفظ را تصحیح کرد در حالی که لهجه‌های مختلف انگلیسی وجود دارد؟

نکته: از تصحیح بیش از حد اجتناب کنید و زبان آموزان را برای کمک به یکدیگر تشویق کنید.

بهتر است اشتباهات یا تلفظ را فقط در زمانی اصلاح کنید که معنی آن نامشخص یا غلط باشد.

 

تنظیم مدت‌ زمان کلاس مکالمه

صحبت کردن به زبان انگلیسی دشوار است و دانش آموزان در کلاس‌های طولانی خسته خواهند شد. همچنین اگر یک کلاس خیلی کوتاه باشد، آن‌ها به اندازه کافی آماده نخواهند شد که شروع به صحبت کردن کنند. زمان مناسب برای کلاس مکالمه  ۶۰ تا ۹۰ دقیقه است.

 

ایجاد کلاس مکالمه لذت بخش

استفاده از بازی‌ کلمات، معماها، فیلم‌های کوتاه یا آهنگ‌ها و فعالیت‌هایی که می‌توانند در آن‌ها استراحت کنند، کمک می‌کند تا کلاس مکالمه جذاب تر شود. از طنز نیز می توانید برای جذاب شدن کلاس ها استفاده کنید.

یادگیری زبان جدید درست مانند تغییر عادت است، اگر زبان آموزان و مربی از روند کلاس مکالمه لذت نبرند، هیچ توسعه و پیشرفتی وجود نخواهد داشت.

 

کلاس مکالمه در زبان نگار

دپارتمان زبان هاي خارجي زبان نگار، مأموريت خود را ارائه و گسترش دوره هاي آموزشي کلیه زبانهای زنده دنیا براي گروه هاي سني مختلف، توليد و انتشار مواد آموزشي، برگزاري آزمون هاي بين المللي، طراحي و اجراي دوره هاي تربيت مدرس، ارائه خدمات آموزشي به سازمان ها و مراكز خصوصي و دولتي مبتني بر استانداردهاي روز دنيا و متناسب با نيازهاي جامعه تعريف مي نمايد.

زبان نگار دوره های مختلفی از قبیل: دوره‌های General English، دوره بحث آزاد ، آموزش لهجه آمریکایی را برگزار می کند.

 

دوره بحث آزاد زبان نگار

 

در صورتی که تمایل به مشاوره با کارشناسان زبان نگار برای شرکت در کلاس مکالمه را دارید، با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۴۳۹۴۲ به گرمی پاسخگوی شما خواهیم بود.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه