زبان آلمانی

دپارتمان زبان آلمانی

چرا زبان آلمانی ؟

کشور آلمان مهم ترین شریک تجاری کشورمان در دنیاست.

آلمان کشور صنعتی مهمی است و امکانات مناسبی جهت ادامه تحصیل دانشجویان عرضه میکند.

زبان آلمانی دومین زبان خارجی مهم بعد از انگلیسی در ایران است و در اتحادیه اروپا بیش از دیگر زبان

صحبت میشود. مقر اصلی تعداد زیادی از شرکت های بین المللی در کشور آلمان است.

زبان آلمانی دومین زبان علم دنیا است.

مشاهده دوره های زبان آلمانی

متد و محتوای آموزشی

مجموعه کتابهای Studio d امروزه در اکثر موسسات و انستیتوهای معتبر دنیا به زبان آموزان متقاضی یادگیری این زبان، تدریس می شود. از سال ۱۳۸۹ و به صورت آزمایشی در موسسه گوته آلمان به عنوان جدیدترین منبع آموزش زبان آلمانی مطرح شد و خیلی زود جای مجموعه کتابهای TANGRAM را گرفت. مجموعه کتابهای Studio d برای سنین بزرگسال )از ۱۸ سال به بالا) و برای سطوح مقدماتی تدوین و از سه کتاب درسی در سطوحC2 _ C1 – B1–B2 – A2 – A1   تشکیل شده است. هر کتاب حاوی۱۲ درس با موضوعات و موقعیت های متنوع روزمره است. در کنار کتاب درسی، کتاب کار به زبان آموزان این امکان را می دهد تا با حل تمرین هایی متفاوت، آموزه های خود را در ۴ مهارت زبانی بسنجند.

بیشتر

CEFR زبان آلمانی

فهم شنیداری

می‌توانم کلمات ساده و اصطلاحات روزمره را که در مورد خودم، خانواده و محیط عینی اطرافم باشند بفهمم به شرطی که فرد به آرامی و شمرده حرف بزند.

 

فهم از طریق خواندن متن

می‌توانم کلمات و اسامی ساده و عادی و هم چنین جملات بسیار ساده، مثلا” در اطلاعیه‌ها (تبلیغات) و کاتالوگ‌ها رابفهمم.

 

توان تولید گفتاری (شرکت جستن در یک مکالمه)

می‌توانم خیلی ساده وارد ارتباط (تولید) شوم به شرطی که مخاطبم حاضر باشد جملاتش را آرام ادا کند و حتی آن‌ها را به ترکیبی دیگر تکرار نماید و مرا درساختن جملات کمک کند. می‌توانم در مورد مسائل ساده سوال کنم. مثلا” در مورد چیزی که بلافاصله به آن احتیاج دارم و به سوالات پرسیده شده در این زمینه، قادرم پاسخ دهم.

بیشتر