زبان آلمانی

دپارتمان زبان فرانسه

چرا زبان آلمانی ؟

کشور آلمان مهم ترین شریک تجاری کشورمان در دنیاست.

آلمان کشور صنعتی مهمی است و امکانات مناسبی جهت ادامه تحصیل دانشجویان عرضه میکند.

زبان آلمانی دومین زبان خارجی مهم بعد از انگلیسی در ابران است و در اتحادیه اروپا بیش از دیگر زبان صحبت میشود.

مقر اصلی تعداد زیادی از شرکت های بین المللی در کشور آلمان است.

زبان آلمانی دومین زبان علم دنیا است.

بیشتر

متد و محتوای آموزشی

مجموعه کتابهای Studio d امروزه در اکثر موسسات و انستیتوهای معتبر دنیا به زبان آموزان متقاضی یادگیری این زبان، تدریس می شود. از سال ۱۳۸۹ و به صورت آزمایشی در موسسه گوته آلمان به عنوان جدیدترین منبع آموزش زبان آلمانی مطرح شد و خیلی زود جای مجموعه کتابهای TANGRAM را گرفت. مجموعه کتابهای Studio d برای سنین بزرگسال )از ۱۸ سال به بالا) و برای سطوح مقدماتی تدوین و از سه کتاب درسی در سه سطح B1 – A2 – A1 تشکیل شده است. هر کتاب حاوی۱۲ درس با موضوعات و موقعیت های متنوع روزمره است. در کنار کتاب درسی، کتاب کار به زبان آموزان این امکان را می دهد تا با حل تمرین هایی متفاوت، آموزه های خود را در ۴ مهارت زبانی بسنجند.

بیشتر

CEFR زبان آلمانی

فهم شنیداری

می‌توانم کلمات ساده و اصطلاحات روزمره را که در مورد خودم، خانواده و محیط عینی اطرافم باشند بفهمم به شرطی که فرد به آرامی و شمرده حرف بزند.

 

فهم از طریق خواندن متن

می‌توانم کلمات و اسامی ساده و عادی و هم چنین جملات بسیار ساده، مثلا” در اطلاعیه‌ها (تبلیغات) و کاتالوگ‌ها رابفهمم.

 

توان تولید گفتاری (شرکت جستن در یک مکالمه)

می‌توانم خیلی ساده وارد ارتباط (تولید) شوم به شرطی که مخاطبم حاضر باشد جملاتش را آرام ادا کند و حتی آن‌ها را به ترکیبی دیگر تکرار نماید و مرا درساختن جملات کمک کند. می‌توانم در مورد مسائل ساده سوال کنم. مثلا” در مورد چیزی که بلافاصله به آن احتیاج دارم و به سوالات پرسیده شده در این زمینه، قادرم پاسخ دهم.

بیشتر