دوره تربیت مدرس زبان آلمانی | توسط اساتید دانشگاه تهران | زبان نگار

دوره تربیت مدرس زبان آلمانی

دوره تربیت مدرس زبان آلمانی

در این مطلب می خواهیم مسیر تبدیل شدن یک فرد، به یک مدرس زبان آلمانی را به صورت کامل توضیح دهیم. برای تبدیل شدن به یک مدرس زبان خارجه، دوره هایی وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید. دوره تربیت مدرس زبان آلمانی یا همان Lehrerfortbildung همان دوره ای است که شما را به یک مدرس زبان آلمانی حرفه ای تبدیل می کند.

 

 

مؤسسه زبان های خارجی زبان نگار، با برگزاری دوره تربیت مدرس زبان آلمانی، مسیری مستقیم و با مقصدی روشن را برای شما هموار ساخته است. برای اطلاع از شرایط و نحوه برگزاری این دوره می توانید به انتهای مطلب مراجعه کنید.

 

دوره تربیت مدرس چیست؟

 

دوره تربیت مدرس یا همان TTC (Teacher Training Course)، دوره ای می باشد که شما را به یک مدرس با ویژگی های زیر تبدیل می کند :

 

 • آشنایی با متد ها و روش های آموزشی
 • آشنایی با شیوه تدریس زبان خارجه
 • تسلط کافی روی زبان خارجه
 • داشتن خلاقیت و نوآوری بالا برای ارائه درس

 

دوره های تربیت مدرس، برای چندین زبان از جمله زبان انگلیسی و زبان آلمانی توسط مؤسسات آموزشی برگزار می شود. در واقع با موفقیت پشت سر گذاشتن این دوره ها، شما به یک مدرس زبان خارجه و آماده کار تبدیل خواهید شد. در ادامه درباره دوره تربیت مدرس زبان آلمانی صحبت خواهیم کرد.

 

دوره تربیت مدرس

 

دوره تربیت مدرس زبان آلمانی

 

زبان آلمانی، بعد از زبان انگلیسی و فرانسوی در جایگاه سوم زبان خارجی و از نظر گویشوران کلی در جایگاه دوم زبان های اروپا قرار می گیرد. این زبان حتی در زبان های پرکاربرد در محتوای وب‌سایت ها و محتوا های علمی-کاربردی رتبه بالایی دارد. حدوداً ۲۲۰ میلیون نفر در جهان، آلمانی صحبت می کنند. این مقدار واقعاً عدد بزرگی است و حاکی از اهمیت و کاربرد بالای این زبان است. شک نکنید که زبان آلمانی یکی زبان هایی است که فرصت های زیادی را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

 

هدف از توضیح این دوره، بالا بردن سطح آگاهی افرادی است که قصد دارند که با گذراندن آن، به یک مدرس زبان آلمانی تبدیل شده و با استفاده از دانش کسب کرده، هم به زبان آموزان دیگر کمک کنند و هم درآمد داشته باشند. در نظر داشته باشید که آموزش یک مطلب به دیگران، سبب افزایش قدرت یادگیری فرد آموزش دهنده و تثبیت آن مطلب در ذهن آموزش دهنده می شود.

 

ویژگی های یک فرد برای شرکت در دوره تربیت مدرس زبان آلمانی :

 

 • در جایگاه اول، علاقه داشتن به زبان آلمانی و قواعد آن
 • علاقه داشتن به تدریس و به اشتراک گذاشتن دانش
 • علاقه به یادگیری هر چه بیشتر زبان آلمانی
 • داشتن معلومات زبان آلمانی، حداقل سطح B2

 

سطح B2 زبان آلمانی : پیش نیاز شرکت در دوره تربیت مدرس

 

آموزش زبان آلمانی، مانند آموزش زبان های خارجه دیگر، دارای سطح بندی می باشد. این سطح بندی ها کمک می کنند که هر فرد با توجه به سطح معلوماتش، وارد سطح مخصوص و لازم خود شود تا بتواند بهترین نتیجه را کسب کند. زبان نگار، علاوه بر برگزاری دوره تربیت مدرس، آموزش آنلاین آلمانی را هم در سطوح مختلف ارائه می دهد. برای شرکت در دوره تربیت مدرس، شما حداقل باید در سطح B2 قرار داشته باشید.

 

دوره زبان آلمانی متوسطه سطح B2 توسط مؤسسه زبان های خارجی زبان نگار با بهترین و اصولی ترین روش های آموزش به زبان آموزان، ارائه می شود. اگر هنوز به سطح B2 نرسیدید، می توانید در این دوره که توسط زبان نگار ارائه می شود، شرکت کنید.

 

 

 

در این دوره از کتاب آموزشی !Sicher استفاده می شود. این کتاب با ارائه موضوعات جالب، تمرین های گوناگون، منبعی فوق العاده برای تقویت مهارت های زبان آلمانی می باشد. پیش نیاز دوره B2، گذراندن دوره B1 می باشد. شرکت در این دوره دارای محدودیت سنی نمی باشد. بعد از گذراندن این دوره می توانید در دوره تربیت مدرس شرکت کنید.

 

دوره تربیت مدرس زبان آلمانی

ویژگی های دوره تربیت مدرس زبان نگار

 

دوره تربیت مدرس زبان آلمانی زبان نگار، به شکل حرفه ای و اصولی توسط اساتید دانشگاه تهران برگزار می شود. در این دوره با نوین ترین متد های آموزش در دنیا آشنا خواهید شد. همچنین بر آن ها تسلط پیدا خواهید کرد. پس از گذراندن این دوره، شما توانایی تدریس مهارت های اصلی زبان آلمانی را خواهید داشت.

 

شرایط دوره تربیت مدرس زبان آلمانی زبان نگار :

 

 • تعداد جلسات : ۸ جلسه
 • مدت هر جلسه : ۲ ساعت
 • روز های برگزاری جلسات : پنجشنبه هر هفته
 • تاریخ شروع کلاس ها : با هماهنگی
 • ساعت کلاس ها : با هماهنگی

 

ویژگی هایی که بعد از این دوره کسب خواهید کرد :

 

 • توانایی تعلیم ۴ مهارت اصلی زبان آلمانی
 • توانایی ارائه شیوه های گوناگون تدریس زبان آلمانی
 • توانایی شیوه های اداره کلاس و ارتباط با زبان آموزان
 • توانایی آموزش مبانی و قواعد زبان آلمانی

 

چرا زبان نگار ؟

 

مرکز تخصصی آموزش زبان های خارجي زبان نگار با دریافت مجوز از وزارت فرهنگ در سال ۱۳۸۱ تأسیس شد. زبان نگار در ادمه مسیر موفق به اخذ مجوز از وزارت علوم تحقیقات و فناوری و نیز سازمان سنجش و آموزش کشور هم شده است. این مؤسسه سعی داشته است که با ارائه شیوه های نوین و کارآمد، زبان های خارجی را به بهترین شکل به زبان آموزان آموزش دهد. زبان نگار در کنار شماست تا برای یادگیری از بهترین و با کیفیت ترین دوره های زبان آلمانی استفاده کنید.  می توانید با شرکت در این دوره ها، شرایط اولیه برای تبدیل شدن به یک مدرس زبان آلمانی فوق العاده را برای خود مهیا کنید.

 

اگر می خواهید که به یک مدرس زبان آلمانی حرفه ای تبدیل شوید، دوره تربیت مدرس زبان آلمانی زبان نگار را به هیچ وجه از دست ندهید.

 

 

بدون نظر

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت