بهترین آموزشگاه آیلتس IELTS |

بهترین آموزشگاه آیلتس IELTS

بهترین آموزشگاه آیلتس IELTS

بهترین آموزشگاه آیلتس IELTS

آزمون آیلتس معتبرترین آزمون زبان در تمام جهان است. آزمونی که با کسب حداقل نمره ۶ می‌توان برای مهاجرت و ادامه تحصیل اقدام کرد. در این مقاله از زبان نگار برای کسب چنین نمره‌ای به شما چگونگی انتخاب بهترین آموزشگاه آیلتس IELTS را خواهیم گفت.

این روز ها تعداد متقاضیان برای شرکت در این آزمون رو به افزایش است. از طرفی سفارت ها  و دانشگاه های خارجی و معتبر هم سطح زبان انگلیسی را به یکی از شروط اصلی پذیرش بدل کردند. آیلتس آزمونی برای سنجش سطح زبان انگیسی است که مورد تایید کشور های زیادی می‌باشد. به طور مثال برای دریافت ویزا مهاجرت از کانادا و استرالیا به گواهی زبان نیاز دارید، که آیلتس بالا ۶ مورد تایید هر دو هست.

در کشور ما ایران هم مراکز رسمی برای برگزاری آزمون وجود دارد. اما هزینه این آزمون آن قدر ها هم کم نیست. بنابراین در هنگام شرکت در آزمون باید از سطح خوبی برخوردار باشید. نمره کمتر از ۵ در این آزمون دیگر به کار کسی نمی‌آید. اغلب دانشگاه های بریتانیا، آمریکا و کانادا هم نمره‌ای در حدود ۷ را از دانشجویان می‌خواهند.

بهترین آموزشگاه آیلتس IELTS

 

بنابراین برای آمادگی در آزمون باید تلاش زیادی کرد. به علاوه زمان عنصر مهمی برای همه ما هست. در کنار زمان، هزینه های مالی هم مورد توجه می‌باشد.

بنابراین برای آمادگی آزمون آیلتس نیاز به یک آموزگار و راهنما به خصوص برای یادگیری در زمانی فشرده الزامی به نظر می‌رسد. به خاطر همین تقاضای بالا برای آموزش، بسیاری از افراد به طور خصوصی و آموزشگاه ها شروع به ارائه خدمات مشابه کردند.

اما بسیاری از زبان آموزان نه تنها وقتشان بلکه هزینه های گزافی را به پای آموزش ریختند؛ دریغ از پیشرفت چشمگیر. حتی بسیاری از این آموزشگاه ها و حتی آموزگاران ادعا های بسیاری دارن، اما روی هم رفته تعداد زبان آموزان موفق آن ها به عدد قابل اعتنایی نمی‌رسد.

معیار شناسایی آموزشگاه و مرکز  آیلتس

قبل از اینکه بخواهیم انتخاب بهترین آموزشگاه آیلتس ILETS را به ما بگوییم بهتر است، فرق این دو موسسه را روشن کنیم. اگر چه در نگاه اول هردو مرکز یک مرکز زبان انگلیسی هستند، اما فعالیتشان از هم متفاوت می‌باشد.

آموزشگاه آیلتس

آموزشگاه آیلتس، یک آموزشگاه زبان انگلیسی است که تمرکز آن بر روی دوره های آمادگی آزمون آیلتس می‌باشد. بهترین آموزشگاه آیلتس IELTS خدماتی که به آموزش زبان انگلیسی مربوط باشد را ارائه می‌دهند.

موارد زیر از سری خدماتی که این آموزشگاه ها ارائه می‌دهند:

 • کلاس های گروهی آمادگی IELTS
 • کلاس های خصوصی آمادگی IELTS
 • برگزاری آزمون های ماک یا آزمایشی IELTS
 • مشاوره شرکت در آزمون IELTS
 • پشتیبانی آموزشی
 • دوره های آنلاین آمادگی IELTS
 • پکیج های آموزشی آمادگی IELTS

بهترین آموزشگاه آیلتس IELTS

مرکز برگزاری آیلتس

مرکز برگزاری آیلتس (IELTS Centre)، موسسه هایی هستند که با مجوز رسمی زیر نظر سازمان سنجش و ارتباط با موسسه آموزشی  idp  در استرالیا به طور رسمی اقدام به برگزاری آزمون آیلتس در کشور می‌کنند. نام این مراکز رسمی در وبسایت رسمی سازمان سنجش می‌توانید ببینید. 

البته برخی از این مراکز آزمون آیلتس، کلاس های فشرده و ترمیک برای آموزش دوره های آیلتس هم برگزار می‌کنند. اما این که این دو هدف در کنار هم هستند نشانه بهترین آموزشگاه آیلتس IELTS بودن نیست؛ بلکه پارامتر های تعیین کننده دیگری وجود دارد.

 

 

 آزمون IELTS چیست؟!

تا زمانی که شناخت کافی از آزمون نداشته باشید، آمادگی و کلاس های آمادگی مفهومی ندارند. دانستن درباره آزمون نقشه رسیدن به هدف است.

در ابین آزمون، داوطلبان باید در ۴ مهارت توانمندی کافی را داشته باشند. نمره هر یک از این مهارت ها هم جدا سنجیده خواهد شد؛ که در نهایت یک کارنامه شامل این نمرات ریز و نمره کلی صادر می‌شود.

 1. آزمون شنیداری (Listening) : در ۳۰ دقیقه باید به ۴۰ پرسش پاسخ دهید. این پرسش ها از مکالمات چند نفره طرح خواهند شد.
 2. آزمون خواندن (Reading) : این آزمون در ۶۰ دقیقه در دو بخش عمومی و تخصصی شما را در ۴۰ سوال به چالش می‌کشد.

این متن ها می‌تواند از موضوعات مختلفی مانند آب و هوا یا پزشکی و اقتصاد نوشته شوند. بنابراین کتاب هایی با تنوع موضوعی و متون استاندارد باید شامل اصطلاحات و واژگان کاربردی مطالعه گردد.

 1. آزمون نوشتاری (Writing) : در این بخش با تکیه بر دایره واژگان، اصول نگارشی، سطح گرامر و… باید یک انشا بنویسید.
 2. آزمون گفتاری (Speaking) : در یک مصاحبه در حدود ۱۵ دقیقه علاوه بر گفت و گو در موضوع خاص به سئالاتی هم باید پاسخ دهید.

برای کسب نمره بالای ۶ در آزمون آیلتس باید هر چهار مهارت گفتاری، شنیداری، خواندن و نوشتاری را  هم زمان تقویت کنید. که کمک کتاب های کمک آموزشی بسیاری برای این منظور تالیف شده است.

بهترین آموزشگاه آیلتس IELTS

 

علاوه بر تقویت مهارت ها، آزمون آیلتس  سبک و استاندارد ویژه خود را دارد. یعنی برای هر بخش از سوالات تکنیک حلی هست که با دانستن آن نمره بالاتری در آزمون کسب خواهید کرد. یافتن و مطالعه این تکنیک ها طبعا زمان زیادی نیاز دارد. بنابراین حضور یک آموزگار درکنارتان برای شما مفید است.

علاوه بر این ها حلقه وصل توانمندی های شما در آزمون آیلتس، دایره واژگان است. اگر اصطلاحات  واژگان کافی را بدانید می‌توانید در سه بخش Reading، Speaking و Writing به طور از دایره واژگان شما سوال می‌شود. بعد از واژگان به ترتیب سطح دستور زبان و املا شما تعیین کننده نمره نهایی خواهد بود.

چگونه برای برای شرکت در آزمون آماده شوم؟!

شاید این ها مهمترین سوالیست که پس از تصمیم به یادگیری از خودتان می‌پرسید:

خودم بخوانم؟

کلاس حضوری بروم؟

کلاس آنلاین بروم؟

برای رسیدن به مهارت خوب در پاسخ به آزمون شما نباید هر کتابی که به دستتان رسید را سریع مطالعه کنید. بسیاری از این کتاب ها آموزش زبان انگلیسی هستند ولی اصلا ربطی به آزمون آیلتس ندارند! استفاده از یک منبع نادرست شما را از هدف دور می‌کند. پس بهتر است از افراد متخصص راهنمایی بگیرید

تا همین چند سال پیش تمام انتخاب ها به شرکت در کلاس های حضوری محدود بود. سخت بودن انتخاب بهترین آموزشگاه آیلتس ILETS و کلاس هایی که زمانبندی آن ها گاهی شما را از آموختن منصرف می‌کرد. اما حالا با کلاس های آنلاین آموزش به مراتب آسانتر شده و البته تاثیر گذاری آن به علت اینکه می‌توانید هر موقعی که خواستید و در هر زمانی به فیلم کلاس ها دسترسی داشته باشید.

جالب است بدانید در ایران سطح کلاس های آمادگی آزمون مطابق استاندارد های تعریف شده و با کمک کتاب های آموزش استاندارد می‌باشد. سالانه بسیاری از داوطلبان به کمک این کلاس های آنلاین نمرات بالایی در حد ۷ و ۷.۵ را کسب می‌کنند.

بهترین آموزشگاه آیلتس IELTS

 

معیار های سنجش بهترین آموزشگاه آیلتس IELTS

بیشتر زبان آموزانی که به قصد آزمون آیلتس به کلاس زبان انگلیسی می‌روند محدودیت زمانی برای آموزش دارند. بیشتر این افراد دانشجویانی هستند که در انتظار اپلای در دانشگاه بهتر هستند. به علاوه هزینه های کلاس و کتاب هم اصلا قابل اغماض نیست.

بنابراین شما به معیار هایی برای  انتخاب بهترین آموزشگاه آیلتس ILETS نیاز دارید که شما را ریعتر به هدف برساند. به طور خلاصه این معیار ها را اینگونه می‌توان بیان کرد:

معیار اول) پروانه رسمی آموزشگاه

بهترین آموزشگاه آیلتس IELTS که شما برای شرکت در کلاس های آیلتس‌ آن را انتخاب می کنید، باید دارای مجوز از مراکز مربوطه باشد. بدین ترتیب از نرخ های مصوب پیروی خواهند کرد. به علاوه هر کارشکنی را به راحتی می‌توانیدپیگیری کنید.

معیار دوم) آموزگاران توانمند و حرفه‌ای

آموزگاران این آموزشگاه باید سابقه کافی داشته باشند. برای بررسی سابقه و کفایت هم می‌توانید از آن ها کارنامه آزمون TOEFL، IELTS، PTE و… را درخواست کنید.

معیار سوم)  IELTS Mentor

IELTS Mentor یا در حقیقت راهنما یا الگو کسی است که پیش از شما این مسیر را طی کرده است و موفق شده نمره بالایی کسب کند.

در حقیقت آموزشگاهی که چنین افرادی را در گروه آموزشی خود داشته باشد بهترین منابع را برای آموزش و طراحی دوره های آموزشی را خواهد داشت. بنابراین وقت، سرما و از همه مهمتر انگیزه شما از بین نمی‌رود.

معیار چهارم)جمعیت کلاس

تعداد زبان آموزان هر کلاس عمومی باید کم باشد تا فرصت کافی برای بحث های آزاد برای همه افراد و رسیدگی یه پرسش هایشان باشد.

معیار پنجم)سایت آموزشگاه

سایت آموزشگاه باید معتبر باشد. یعنی نماد تجارت الکترونیک  را به طور رسمی کسب کرده باشد. هیچ وقت به صرف صفحات اینستاگرام یا یک صفحه وب نامعتبر برای شرکت در کلاسی اقدام نکنید.

بهترین آموزشگاه آیلتس IELTS

معیار ششم) اصالت برند

برخی از موسسات غیر قانونی و غیره تلاش دارند با کپی کردن و نام گذاری مشابه با بهترین آموزشگاه آیلتس IELTS افراد را به اشتباه بیاندازند.

معیار هفتم) آزمون تعیین سطح

آزمون آیلتس، یک آزمون زبان انگلیسی است که مهارت های چهارگانه را می‌سنجد. در نتیجه در شروع و میانه آموزش باید آزمون های سطح سنجی استاندارد برای شناسایی نقاط ضعف و قدرت زبان آموز برگزار شود.

معیار هشتم) صداقت در عمل به گفته ها

 معیار نهم) درگاه امن پرداخت آنلاین

معیار دهم) برنامه آموزشی مدون

پیش از ثبت نام از مسئول آموزشگاه برنامه گام به گام را درخواست کنید. در این برنامه باید کتاب ها، ساعت آموزشی، اهداف بهبود مهارت های چهارگانه و زمان آزمون های جمع بندی را بررسی کنید.

آشنایی با آموزشگاه آیلتس زبان نگار

یکی از این آموزشگاه های معتبر و با سابقه در تدریس زبان های خارجی از جمله زبان انگلیسی آموزشگاه زبان نگار است. این آموزشگاه از سال ۱۳۸۱ با مجوز رسمی شروع به کار کرده است.

آموزشگاه زبان نگار، می‌تواند انتخاب بهترین آموزشگاه آیلتس ILETS برای شما باشد. این آموزشگاه در زمینه آموزش زبان های انگلیسی، آلمانی, عربی، روسی، ترکی استانبولی و… برنامه های مدون و کار آزموده دارد.

این آموزشگاه ارائه دهنده دوره های آنلاین آموزش زبان انگلیسی در تمامی سطوح از مبتدی تا پیشرفته توسط اساتید خبره و معتبر می‌باشد

به علاوه بهترین دوره های آموزش آنلاین زبان انگلیسی که با تکیه بر مهارت های چهارگانه است به پیشرفت شما کمک می کند. در طول این دوره های آموزشی زبان آموزان در رشته های نوشتن انگلیسی، دامنه واژگان، تلفظ درست، مهارت شنیداری، درک مطلب و… به کسب مهارت می‌پردازند.

در دوره های آموزش آنلاین زبان انگلیسی برای آیلتس تمامی آموزش ها از جمله نوشتن و صحبت کردن به صورت آنلاین می باشد. زبان آموزان در این دوره ها  به روش های کتبی، شفاهی و تصویری می توانند درس ها را در همه سطوح به صورت اینترنتی  بیاموزند.

در حقیقت آموزش آنلاین زبان انگلیسی به مراتب اثر گذارتر از آمئزش های حضوری است. زبان آموز می‌تواند مطابق برنامه شخصی و سرعت یادگیری که دارد درکمال آرامش نقاط ضعف خود را بشناسد و تقویت کند. به علاوه دسترسی به آموزگار به مراتب راحتتر خواهد بود.

 

از طرفی دیگر شرم و خجالت هنگام صحبت کردن در کلاس های حضوری وجود نخواهد داشت. پس زبان آموز با اعتماد به نفس به پرسش ها پاسخ خواهد داد و اگر از اشتباه خود خجالت نخواهد کشید.

در کلاس های آموزش آنلاین زبان انگلیسی برای آمادگی آزمون آیلتس از مجموعه روش تدریس منحصر به خواندن کتاب و حل چند تمرین نیست. در دوره های آموزش آنلاین آموزشگاه زبان نگار امکاناتی نظیر موارد زیر را ارائه می‌دهد:

 • بازبینی کلاس ها
 • مرور تمرین ها
 • خواندن با استفاده از آزمون های تعاملی
 • درس های ویدیویی

دوره های تخصصی آمادگی آزمون آیلتس در سه مرحله برگزار می‌شود که با توجه به سطح زبان آموزان و کسب نمره کافی در آزمون ها یکی از سطوح زیر توصیه می‌شود:

 • PRE IELTS
 • IELTS 1
 • IELTS 2
نام دوره توضیحات دوره سطح زبان آموز
PRE IELTS ۲۴ جلسه ۹۰ دقیقه ای (۱۲ جلسه ۳ ساعته ) Pre Intermediate
IELTS 1

کسب نمره ۶.۵ آیلتس

۲۴ جلسه ۹۰ دقیقه ای (۱۲ جلسه ۳ ساعته ) Intermediate
IELTS 2

کسب نمره ۷.۵ آیلتس

۲۴ جلسه ۹۰ دقیقه ای (۱۲ جلسه ۳ ساعته) Upper Intermediate

 

برنامه آموزشی سطح پیش آمادگی :

کتاب های مورد تدریس برای دستیابی به سطح PRE INTERMEDIATE یا پیش آمادگی (Pre-IELTS) تاچ استون ۱، ۲ و ۳ هستند.

هدف گذاری آموزشی این دوره برای آموزش فشرده است. البته توصیه می‌شود اگر قصد آموزش در بازه زمانی طولانی‌تری دارید از کلاس های ترمیک با حجم کاری کمتر بهره ببرید.این کلاس ها در بازه زمانی یک سال و نیم تا دو سال شما را به سطح بلایی می‌رساند. 

 

برنامه آموزشی سطح متوسط :

 افرادی که سطح Pre-Intermediate  قرار دارند باید برای کلاس های Pre-IELTS اقدام کنند. اگر هدف شما کسب نمره‌ای در حد ۶.۵ باشد باید در دوره های تخصصی بعدی هم شرکت کنند.

افراد در سطح  Intermediateباید از آموزش های تخصصی استفاده کنند. دوره آموزشی مناسب این سطح IELTS 1 می‌باشد. در پایان این دوره انتظار می‌رود نمره ۶.۵ را کسب کنند. اگر هدف کسب نمره بیشتر است باید دوره های سطح پیشرفته را بگذرانند.

 

برنامه آموزشی سطح پیشرفته :

این افراد فقط دوره های تخصصی IELTS 2 را می‌گذرانند و انتظار می‌رود در پایان نمره‌ای نزدیک به ۷.۵ یا بیشتر را کسب کنند.

 

 

دوره های آموزش آنلاین انگلیسی را از دست ندهید!

بدون نظر

ارسال یک نظر