آموزش زبان روسی | بهترین آموزشگاه زبان روسی | دوره های زبان روسی

آموزش زبان روسی در موسسه زبان نگار

آموزش زبان روسی در موسسه زبان نگار

ممکن است شما به دلیل یک سفر تفریحی یا تجاری به روسیه نیازمند آموزش زبان روسی باشید. روسیه کشوری است که تاریخ، فرهنگ و سنت های غنی دارد. روسیه به اندازه یک سوم ایتالیا و اسپانیا و یک دوم فرانسه توریست دارد. راه آهن Trans-Siberian، میدان سرخ و کلیسای سنت باسیل مسکو از جاذبه های گردشگری این کشور هستند.

زبان روسی ممکن است پیچیده به نظر برسد؛ اما منابع بسیاری برای آموزش زبان روسی در دسترس است. زبان روسی از الفبای سیریلیک (Cyrillic) استفاده می کند. الفبای زبان روسی شامل ۳۳ حرف است. بعضی از حروف همانند الفبای انگلیسی هستند، اما بعضی دیگر کمی متفاوت هستند. برای مثال حرف R  به صورت я نوشته می شود و [ja] تلفظ می شود.

 

آموزش زبان روسی با تمرکز بر حروف الفبا

منابع زیادی وجود دارند که ترجمه ی کلمات را جهت آموزش زبان روسی ارائه می دهند. اگر تمرکز بیشتری بر یادگیری الفبا داشته باشید، در وقت خود صرفه جویی خواهید کرد. تمرکز بر یادگیری الفبا به دو علت موثر است.

اول از همه، تعدادی از صداها در زبان روسی وجود دارد که فهم آن ها از حروف دشوار است. به عنوان مثال  حرف ж باید همانند حرف”s” در “pleasure” تلفظ شود. در حالی که معمولا تلفظ آن با حروف “zh” نوشته می شود. بنابراین به خاطر سپردن صدای حرف ж به تنهایی آسانتر از به خاطر سپردن حروف “zh” است.

علاوه بر این، تعدادی از کلمات در زبان روسی وجود دارد که شبیه به کلمات انگلیسی هستند. اما واقعیت این است که اگر بر روی تلفظ کلمه ها تکیه کنید، نمی توانید موفقیت چندانی به دست آورید. با این حال، اگر الفبا را به خوبی یاد بگیرید، از روی تلفظ  برخی کلمات قادر به درک معنای آن نیز خواهید بود. به عنوان مثال، اگر  شما بتوانید کلمه ی “аэропорт” را به درستی تلفظ کنید، به علت تشابه آن با کلمه  “airport” می توانید به راحتی تعیین کنید که این کلمه به معنای “فرودگاه” است. زیرا کلمات تقریبا یکسان هستند.

 

مرتبط بخوانید: زبان روسی

 

برای آموزش زبان روسی از فایل های چند رسانه ای استفاده کنید.

استفاده از فایل های چند رسانه ای یک راه سرگرم کننده و مفید برای یادگیری زبان روسی است. از صدا و تصویر سخنرانان بومی استفاده کنید و به زبان روسی در زمینه مورد نظرتان گوش کنید. استفاده از این روش کمک زیادی به آموزش زبان روسی خواهد کرد.

آموزش زبان روسی

آموزش زبان روسی

 

ابتدا کلمات پرکاربرد را یاد بگیرید.

یادگرفتن کلمات پرکاربرد زبان روسی تضمين مي کند که شما بتوانيد بلافاصله از مهارت هاي خود در روسيه استفاده کنيد. به طور کامل مسلط شدن، نیازمند زمان بیشتری است. اما یادگیری کلمات پرکاربرد توانایی برقراری ارتباط را برای شما فراهم میکند. پس برای آموزش زبان روسی از رایج ترین کلمات شروع کنید. شما قادر خواهید بود مکالمه های ابتدایی را انجام دهید و به منابع معتبر گوش دهید، که به نوبه خود منجر به یادگیری بیشتر خواهد شد. برای آشنایی بیشتر شما با زبان روسی به چند کلمه پرکاربرد اشاره می کنیم:

(دبره اوترا)  Доброе утро صبح بخیر

(کک دی لا؟ )Как дела چطوری ؟

(اسپاسیبا)спасибо  ممنون

(داسی دانیا)до свидания خداحافظ

 

یادگیری قواعد بخش مهمی از آموزش زبان روسی است.

زبان روسی یک زبان مبتنی بر قوانین است. برای مثال مجموعه قواعدی برای تعیین مونث، مذکر و خنثی بودن اسامی وجود دارد. برای تعیین اینکه یک اسم مذکر یا مونث است، به آخرین حرف کلمه نگاه کنید:

اگر یک حرف بی صدا و یا “й” باشد، کلمه مذکر است.

اگر “а” یا “я” باشد، مونث است.

اگر “o” یا “е” باشد، خنثی است.

اگر حرف آخر “ь” باشد، می توان آن را هم مذکر و هم مونث نامید.

برای قواعد ذکر شده برخی استثنائات وجود دارد، اما پنج مورد قابل توجه وجود دارد که به آن ها اشاره می کنیم.

کلمه ی Папа به معنای بابا ، مذکر است.

کلمه ی Дядя به معنای عمو، مذکر است.

کلمه ی Дедушка به معنای پدربزرگ، مذکر است.

کلمه ی Мужчина به معنای مرد، مذکر است.

کلمه ی Кофе به معنای قهوه ، مذکر است.

تعیین جنسیت اسم ها یکی از قواعد زبان روسی است. در آموزش زبان روسی قواعد بسیاری فرا خواهید گرفت.

 

مرتبط بخوانید: چرا زبان روسی؟

 

برای آموزش زبان روسی خودتان را در آن غرق کنید!

کارهای ساده مانند خواندن مجلات روسی، نشانه گذاری وسایل خانگی با نام روسی و تماشای فیلم های روسی، روش های موثری برای آموزش زبان روسی هستند.

سعی کنید زبان روسی را به زندگی روزمره خود وارد کنید. برای مثال، از یک آهنگ صوتی روسی را برای آلارم گوشی خود استفاده کنید. شما می توانید از تماشای کارتون های روسی لذت ببرید. شما همچنین می توانید به پادکست های روسی گوش دهید. انجام کارهایی مشابه این موارد روند یادگیری زبان روسی شما را سرعت خواهد بخشید.

 

مهارت های خود را هر روز تکرار کنید.

صرف نظر از روش یادگیری که استفاده می کنید، تمرین و تکرار بخش مهمی از آموزش زبان روسی است. تمرین روزانه برای تثبیت زبان بسیار مهم است. ممکن است شما در یک روز چند ساعت مطالعه کنید اما برای چند روز مطالعه را کنار بگذارید. اما ایجاد وقفه در فرایند آموزش زبان روسی باعث فراموش کردن مهارت های شما خواهد شد، در نتیجه سرعت یادگیری کاهش خواهد یافت. اگر شما آموزش زبان روسی را به صورت روزانه دنبال کنید، مجبور نیستید که مدت زمان طولانی را صرف این کار کنید.

 

آموزش زبان روسی

آموزش زبان روسی

با مردم روسیه صحبت کنید!

تعامل با کسانی که روسی زبان مادری آن هاست، یک راه سریع برای آموزش زبان روسی است. صحبت کردن با روس ها باعث بهبود مهارت های تلفظ کردن ، صحبت کردن و گوش دادن شما خواهد شد. چت کردن با این افراد نیز می تواند مهارت های خواندن و نوشتن شما را بهبود بخشد.

 

برای آموزش زبان روسی از یک برنامه هدفمند استفاده کنید.

برخی برنامه های آموزشی هدفمند وجود دارد که یادگیری شما را سرعت می بخشند. حضور در موسسات آموزشگاهی و یا دوره های آنلاین می تواند روشی موثر برای آموزش زبان روسی باشد.

 

مرتبط بخوانید: مشاوره و برنامه ریزی در زبان نگار

 

آموزش زبان روسی در موسسه زبان نگار

موسسه زبان نگار کلاس های آموزش زبان روسی را  بصورت نیمه خصوصی و خصوصی و با استفاده از سری کتابهای راه روسیه ۱و۲ در ۱۵ سطح برگزار می کند. پس از اتمام دوره های فوق زبان آموزان در ۷ ترم اول دوره های Upper-Intermediate  رامی گذرانند. سپس زبان آموزان می توانند با اتمام کتاب اول در این مدت متقاضی می تواند جهت آمادگی مکالمات تجاری وکاری تخصصی دوره ای فشرده را با اساتید مجرب زبان نگار شروع کنندو یا در ادامه دوره های ترمیک تا ترم ۱۵ رابگذرانند تا به سطح Advance برسند وبتوانند با تسلطی که به هرچهارمهارت پیداکرده اند درجهت ادامه تحصیل در روسیه یا کار در روسیه اقدام کنند. درپايان هر دوره آزمونی استاندارد برای سنجش آموخته های زبان آموزان گرامی برگزار می شود.

 

در صورتی که تمایل به مشاوره با کارشناسان زبان نگار برای آموزش زبان روسی را دارید، با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۴۳۹۴۲ به گرمی پاسخگوی شما خواهیم بود.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه