آزمون های آنلاین زبان انگلیسی | موسسه زبان های خارجی زبان نگار

آزمون های آنلاین زبان انگلیسی

آزمون های آنلاین زبان انگلیسی

آزمون های آنلاین زبان انگلیسی  : آزمون های مختلفی در سراسر جهان برای اثبات مهارت های زبان انگلیسی وجود دارند. این آزمون ها اغلب برای ادامه تحصیل و یا به دست آوردن موقعیت شغلی در کشورهای خارجی مورد استفاده قرار می گیرد.

برخی از آزمون ها به صورت کاغذی و برخی به صورت اینترنتی برگزار می شود. در این مطلب از زبان نگار آزمون هایی که به صورت آنلاین برگزار می شوند را به شما معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

۱. آزمون های آنلاین زبان انگلیسی  : آزمون تافل (TOEFL)

TOEFL یک مدرک بسیار محبوب انگلیسی در سراسر جهان است. در اغلب موارد، این تست بر پایه اینترنت ارایه می ‌شود (TOEFL® iBT)، اما یک تست بر پایه کاغذی نیز وجود دارد که تنها در مکان‌ های بدون دسترسی به اینترنت انجام می ‌شود. به طور معمول، هم اینترنت و هم نسخه‌ های کاغذی تنها می‌ توانند در مراکز آزمون معتبر انجام شوند.

آزمون تافل ۳ ساعت طول می‌کشد تا کامل شود. تست مبتنی کاغذ تنها ۲ ساعت و ۲۵ دقیقه طول می‌کشد، زیرا شامل بخش مکالمه نمی ‌شود چرا که پاسخ‌ ها را نمی توان بدون میکروفون و اتصال اینترنت ثبت کرد.

این آزمون چهار بخش دارد. هر قسمت با ۳۰ امتیاز نمره ‌بندی می ‌شود که حداکثر امتیاز ۱۲۰ را می توان در این آزمون گرفت:

خواندن

گوش دادن

صحبت کردن

نوشتن

در طی کل آزمون، شما با یک کامپیوتر تعامل دارید. در دو بخش اول، متون را می ‌خوانید و به نوارهای ضبط‌شده در مورد موضوعات مختلف گوش می‌ دهید و به پرسش‌های چند گزینه‌ای در مورد محتوای بعد پاسخ می ‌دهید.

برای بخش صحبت کردن، پاسخ‌ های گفتاری شما ثبت می ‌شوند، به یک شبکه امتیازدهی آنلاین فرستاده می ‌شوند و با سه ‌تا شش مورد از نمره دهندگان ارزیابی می ‌شوند. قسمت نوشته شده توسط این شبکه امتیازدهی شده به صورت آنلاین ارزیابی می ‌شود.

رایج‌ترین امتیاز مورد نیاز دانشگاه‌ ها ۷۰-۹۰ (B1/B2) است. برخی از دانشگاه‌ ها همچنین به حداقل امتیازات در برخی از ۴ بخش تست نیاز دارند. قیمت آزمون تافل بسته به کشور و مرکز آزمون که در آن شما امتحان می دهد، بسیار متفاوت است. برای مثال، این مورد از آزمون های آنلاین زبان انگلیسی در آمریکا ۲۰۵ دلار و در آلمان ۲۵۵ دلار آمریکا دارد. مدرک آزمون TOEFL  برای دو سال معتبر است.

آزمون های آنلاین زبان انگلیسی

آزمون های آنلاین زبان انگلیسی

۲. سیستم تست زبان انگلیسی بین المللی (IELTS)

آزمون IELTS یک نسخه دانشگاهی از آزمون خود را ارایه می‌ دهد که برای محیط‌های دانشگاهی و حرفه‌ای طراحی شده‌اند. همانند TOEFL، IELTS  یکی از رایج ‌ترین تست‌ های زبان انگلیسی در جهان است. همچنین IELTS  به عنوان مدرک زبان برای مجوزهای کار خاص و نیز مهاجرت پذیرفته شده ‌است. آیلتس آکادمیک ۴ بخش دارد:

لیسنینگ

ریدینگ آکادمیک

رایتینگ آکادمیک

اسپیکینگ

مدت ‌زمان تست حدود ۲ ساعت و ۴۵ دقیقه می باشد. این مورد از آزمون های آنلاین زبان انگلیسی هم به صورت آنلاین و هم به صورت کاغذی در دسترس است. برای هر دو نسخه، بخش مکالمه با یک آزمون گیرنده تائید شده انجام می شود.

نتایج آزمون آیلتس از مقیاس ۱ – ۹ استفاده می کند. نمرات معمول مورد نیاز برای پذیرش برنامه ‌های زبان انگلیسی معمولا بین ۵.۵ تا ۶.۵ است. مانند TOEFL  قیمت‌ها از یک کشور به کشور دیگر متغیر است. به عنوان مثال، IELTS بین ۲۱۵ – ۲۴۰ دلار در آمریکا و بین ۳۳۱ – ۳۳۷ دلار آمریکا در نروژ هزینه داشته ‌است. مدرک آیلتس برای دو سال معتبر است.

 

مرتبط بخوانید : آموزش زبان آمریکایی آنلاین

 

  1. آزمون های آنلاین زبان انگلیسی : پیرسون

آزمون آکادمیک pte  از لحاظ محبوبیت زیاد رشد کرده‌ است؛ تعداد فزاینده‌ای از دانشگاه‌ها آن را به عنوان اثباتی در دانش انگلیسی‌ دانش آموزان مشتاق تحصیلات بین‌المللی می‌ دانند. برخلاف TOEFL ®، IELTS Academic  و آزمون‌های کمبریج که ۴ بخش دارند، آزمون pte  به سه بخش تقسیم شده ‌است:

صحبت کردن و نوشتن

خواندن

گوش دادن

آزمون آکادمیک PTE  ۳ ساعت طول می ‌کشد و تنها در فرمت کامپیوتری / آنلاین موجود است. محدوده امتیازات بین ۱۰ تا ۹۰، با استفاده از مقیاس جهانی زبان انگلیسی است. اغلب دانشگاه‌ها و دانشکده‌ها دارای حداقل امتیاز ۵۰-۶۰ هستند. در رابطه با قیمت‌گذاری، ما با یک رویکرد مشابه روبرو می ‌شویم. آن‌ ها بسته به کشوری که در آن امتحان می دهید، تغییر می ‌کند. برای مثال، آزمونPTE   ۲۰۰ دلار آمریکا در ایالات‌متحده و ۲۴۶ دلار آمریکا در استرالیا هزینه دارد. مدرک PTE برای دو سال معتبر است.

 

آزمون های آنلاین زبان انگلیسی

آزمون های آنلاین زبان انگلیسی

 

۴.  آزمون های آنلاین زبان انگلیسی : Cambridge English Qualifications

ارزیابی زبان انگلیسی کمبریج یک سازمان غیر انتفاعی است که گواهی زبان انگلیسی را برای سطوح زبانی مختلف ارائه می‌کند. آن ‌ها انواع زیادی از آزمون ‌ها را ارائه می ‌دهند، اما محبوب ‌ترین آن ‌ها عبارتند از:

B۲ (که قبلا به عنوان گواهی‌نامه English – FCE شناخته می ‌شد) در همان سطحی است که امتیازات مشترک برای تست TOEFL (B۱ – B۲) و آیلتس ۵.۵ – ۶.۵ است. به مدت ۳ ساعت و ۳۰ دقیقه طول می ‌کشد.

C1 پیشرفته (که قبلا به عنوان English – CAE پیشرفته شناخته می ‌شد) در سطوح بالا ۱C – C۲ (قابل‌مقایسه با نمره ۶.۵ –  ۸.۰ آیلتس) است و توسط بسیاری از دانشگاه‌ های بریتانیا و بیش از ۹۰۰۰ موسسه آموزشی و کسب و کارها در سراسر جهان پذیرفته شده‌است. این آزمون ۴ ساعت طول می ‌کشد تا کامل شود.

۲C تخصصی (قبلا به عنوان English – CPE شناخته می شد) پیشرفته ‌ترین امتحان است، که در سطح C۲ رتبه‌بندی می‌شود که بالاتر از حداکثر مقیاس تست TOEFL است و شبیه به ۸.۵ و بالاتر آزمون آیلتس است. ۴ ساعت طول می ‌کشد تا کامل شود.

 

مرتبط بخوانید : معلم زبان آنلاین : از هر جای ایران حرفه ای یاد بگیر!

 

هر سه آزمون انگلیسی (۲ First, C1 Advanced, C2 Proficiency) به چهار بخش تقسیم می‌شوند:

ریدینگ و استفاده از انگلیسی

نوشتن

گوش دادن

صحبت کردن

مدرک آزمون کمبریج به طور عمده در انگلستان مورد استفاده قرار می ‌گیرد، اما در بسیاری از دانشگاه‌ها و موسسات در سراسر جهان پذیرفته می‌شوند. با این حال، آن‌ها به اندازه تافل و آیلتس معروف نیستند. برخلاف آیلتس و تافل مدرک این آزمون تاریخ انقضا ندارد.

 

آزمون های آنلاین زبان انگلیسی

آزمون های آنلاین زبان انگلیسی

 

آموزش آزمون های آنلاین زبان انگلیسی در زبان نگار :

موسسه زبان های خارجی زبان نگار امکان آموزش آنلاین آزمون های بین الملل را فراهم کرده است. شما می توانید به صورت آنلاین در این دوره ها ثبت کرده و یادگیری خود را شروع کنید.

آزمون هایی که در این موسسه به صورت آنلاین تدریس می شوند شامل آزمون تافل، آزمون آیلتس، آزمون PTE و آزمون جی آر ای هستند. به کمک این روش شما می توانید خود را به صورت آنلاین و بدون ترک کردن منزل برای آزمون آماده کنید. این آموزش از طریق یک نرم افزار حرفه ای انجام می شود که اساتید و زبان آموز امکان اشتراک گذاری صدا و تصویر را به صورت همزمان دارند و می توانند همانند یک کلاس حضوری با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

ثبت نام این دوره ها نیز به صورت آنلاین انجام می گیرد. اگر قصد دارید به صورت آنلاین خود را برای آزمون های زبان بین المللی مانند تافل و آیلتس آماده کنید به لینک زیر مراجعه کنید و اطلاعات لازم را به دست آورید :

آموزش آنلاین آزمون های بین الملل

 

در صورتی که تمایل به مشاوره با کارشناسان زبان نگار برای آموزش آنلاین آزمون های انگلیسی را دارید، با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۴۳۹۴۲ به گرمی پاسخگوی شما خواهیم بود.

دیگر شماره های مرکز زبان نگار:

۰۲۱۸۸۹۹۶۰۳۴

۰۲۱۸۸۹۹۶۰۳۷

۰۲۱۸۸۹۵۶۵۸۲

۰۲۱۸۸۹۹۶۳۹۲

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه