آزمون آزمایشی اصلی تافل

آزمون آزمایشی اصلی تافل

بخشی از آماده‌سازی هر زبان آزمون براي موفقيت در تافل، انجام آزمون آزمایشی اصلی تافل است. آزمون آزمایشی اصلی تافل شما را با انواع سوالاتی که در آزمون تافل خواهید دید، آشنا کرده و همچنین قوانین پاسخ دهي و محدودیت‌های زمانی برای هر نوع سوال را درک خواهيد کرد. پنج راه برای انجام آزمون آزمایشی اصلی تافل وجود دارد:

 

۱. مجموعه آزمون آزمایشی اصلی تافل به صورت رسمی:

ETS شرکتی که آزمون تافل را برگزار مي کند، مجموعه‌ای از تست‌های آزمايشي را با امکان تصحیح در همان روز به فروش می‌رساند. این‌ها آزمون ها نزدیک‌ترین چیزی هستند که می‌توانید بدون ثبت نام در آزمون تافل آن ها را انجام دهيد. اگر تنها یک‌ بار می‌توانید بسته آزمون آزمایشی اصلی تافل رسمی را بخرید، آن را در پایان دوره آماده‌سازی براي تافل انجام دهید، درست قبل از ثبت نام در آزمون! به این ترتیب، یک تجربه تقریبا قابل‌اعتماد درست قبل از آزمون واقعی خواهيد داشت و نیز یک امتیاز دقیق که به شما می‌گوید می‌توانید چه امتيازي را از آزمون اصلي انتظار داشته باشید. گر امتیاز شما در این آزمون آزمایشی اصلی تافل رسمی به اندازه کافی بالا نیست، هیچ دليلي برای ثبت نام آزمون تافل وجود ندارد. متاسفانه شما براي آزمون آماده نيستيد!

 

آزمون آزمایشی اصلی تافل

آزمون آزمایشی اصلی تافل

 

۲. کتاب‌های آماده‌سازی براي تافل:

همه کتاب‌های آماده‌سازی تافل شامل برخي از سوالات آزمون عملی هستند و برخی کتاب تست نيز وجود دارد. شما باید این تست‌ها را خودتان اصلاح کنید، اما با دیدن سوال و پاسخ، درک بهتری از نحوه کار سوالات خواهید داشت. اگرچه کتاب‌های تست تافل شامل سوالات بخش نوشتاري و گفتاري هستند اما شما احتمالا قادر نخواهید بود که به طور دقیق نوشتن یا صحبت کردن خود را تصيحيح کرده و نمره دهید. بنابراین این کتاب ها برای درک نوع سوالات آزمون تافل بهترین هستند اما نمي توانند به شما امتيازي را ارائه دهند تا بتوانيد سطح آمادگي خود را ارزيابي کنيد.

 

مرتبط بخوانيد: ثبت نام آزمون تافل در موسسه زبان نگار

 

۳. آزمون‌های آزمايشی تافل آنلاین:

 در اين مورد نکته قابل توجهي وجود دارد. تعداد این نوع آزمون ها زیاد است اما بیشتر آن‌ها شبیه به آزمون تافل اصلي نیستند. بنابراين توصیه می‌کنيم که زمان زیادی را صرف انجام آزمون هاي آزمايشي آنلاین از منابع غیررسمی نکنيد. اکثر آن‌ها شما را برای آزمون تافل آماده نمی‌کنند و امتیازی که به شما می‌دهند به هیچ وجه مربوط به این نیست که امتياز آزمون اصلي تافل شما چه خواهد بود.

یک استثنا در اين بين وجود دارد: وب سايت efset.org با بالاترین استانداردهای دانشگاهی داراي آزمون هاي آزمايشي تافل است. این یک تست رايگان و ۲ ساعته است که به شما امتیاز دقیقی برای بخش هاي reading  و  listening می‌دهد. اين تست شامل بخش هاي speaking  و   writing نيست، اما یک تست بسیار خوب برای ردیابی پیشرفت شما در طول زمان در دو بخش ذکر شده است. از آنجا که رايگان است و امتیاز شما را ذخیره می‌کند، می‌توانید آن را به طور منظم در طول دوره آماده‌سازی براي تافل به عنوان یک ابزار ارزیابی انتخاب کنید.

 

۴. دوره‌های آمادگي تافل :

انواع گسترده‌ای از دوره‌های آمادگی برای تافل وجود دارد. هر دوره آماده‌سازی تافل که ارزش آن را داشته باشد، حداقل يک آزمون آزمايشي تافل را شامل می‌شود. اغلب دوره ها بیش از آزمون آزمايشي با تصحيح دقیق و بازخورد در مورد نحوه عملکرد بهتر هستند. دوره‌های آمادگي تافل می‌توانند پرهزینه باشند، اما بسیاری از دانشجویان آن‌ها را موثرتر از خودآموزي می‌دانند.

 

مرتبط بخوانيد: هزینه آزمون تافل

 

 ثبت نام آزمون تافل به عنوان آزمون آزمایشی اصلی تافل !

بسیاری از دانش آموزان در مورد این موضوع فکر نمی‌کنند، اما شما می‌توانید فقط برای آزمون آزمایشی اصلی تافل در آزمون ثبت نام کنيد حتي با وجود اينکه بدانید امتیاز مورد نیاز را دریافت نخواهید کرد. هيچ محدوديتي براي تعداد شرکت در آزمون وجود ندارد (اگرچه یک تاخیر ۲ هفته‌ای بین جلسات وجود دارد). اگر شما تمايل به ارسال نتايج نداشته باشيد، هیچ دانشگاه یا کارفرمايي نمی‌داند که شما شش ماه پیش چقدر بد آزمون داده ايد!

این یک روش نسبتا پر هزینه برای انجام آزمون آزمایشی اصلی تافل است، اما این روش کاملا معتبر است. با انجام آزمون تافل واقعی به عنوان آزمون آزمايشي، شما امتیاز خود را دریافت خواهید کرد و همچنين این آزمون را تجربه خواهید کرد. بسیاری از زبان آموزان از اینکه بودن در یک اتاق شلوغ با یک کامپیوتر ناآشنا چقدر باعث پرت شدن حواس می‌شود شگفت‌زده می‌شوند. بنابراين انجام این کار، یک راه عالی برای آماده شدن براي آزمون اصلي تافل است.

 

آزمون آزمایشی اصلی تافل

برگزاری آزمون آزمایشی اصلی تافل در مرکز تافل زبان نگار

 

آزمون آزمایشی اصلی تافل در موسسه زبان نگار

برای اولین بار در ایران از سال ۲۰۱۷ امکان برگزاری آزمون آزمایشی اصلی تافل در زبان نگار فراهم شده است. این آزمون ها با استقبال خوب مواجه شده و هر هفته در سایت اصلی تافل برگزار شده است.

آزمون آزمایشی اصلی تافل درست مانند آزمون اصلی تافل چهار بخش خواندن Reading، گوش کردن Listening، صحبت کردن Speaking و نوشتن Writing دارد. این بسته‌های آزمایشی به دو صورت کلی آزمونی Test Mode و تمرینی Practice Mode قابل‌استفاده است. در حالت آزمونی، شرایط دقیقا مثل آزمون اصلی است و داوطلب امکان متوقف کردن زمان و یا دوباره گوش کردن متن‌ها و سؤالات را ندارد. در این حالت آزمون حدود ۴ ساعت طول می‌کشد و بین بخش شنیدن و صحبت کردن استراحت کوتاهی وجود دارد.

در بخش خواندن (Reading) و گوش کردن  (Listening)، به دلیل این‌که سؤالات به‌صورت چند گزینه‌ای است پاسخ‌های ازمون ازمایشی بلافاصله پس از پایان آزمون مشخص می‌شود و به گفته بسیاری از افرادی که قبل از آزمون تافل اصلی از ازمون ازمایشی استفاده کرده‌اند، نتایج آن بسیار به آزمون اصلی نزدیک است و می‌توان روی آن حساب کرد. هر داوطلب می‌تواند نمره و عملکرد خودش در چهار بخش خواندن، گوش کردن، صحبت کردن و نوشتن را در همان روز از طریق سایت ETS مشاهده کند. این نتایج در پروفایل داوطلب ذخیره می‌شود و می‌توان پاسخ‌های صحیح و نتیجه آزمون‌های داده‌ شده را همیشه مشاهده نمود.

 

آزمون آزمايشي اصلي تافل در زبان نگار

 

در صورتی که تمایل به مشاوره با کارشناسان زبان نگار برای شرکت در آزمون آزمایشی اصلی تافل را دارید، با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۴۳۹۴۲ به گرمی پاسخگوی شما خواهیم بود.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه